Як ваша дитина реагує на привчання до горщика

Батьки зазвичай запитують, коли саме час відлучати дитину від підгузків. Вік не є визначальним чинником. Усе залежить від того, чи є дитина достатньо дорослою для привчання до горщика.
Як ваша дитина реагує на привчання до горщика

Останнє оновлення: 24 березня, 2022

Початок привчання до горщика – це один із процесів, що є важливою віхою до незалежності вашої дитини. Як ваша дитина буде реагувати, коли ви почнете відлучати її від підгузків, залежатиме від того, чи будете ви це робити вчасно.

Як не дивно, зазвичай діти зрештою навчаються контролювати свої кишки і сечовий міхур раніше, ніж очікувалося. Деяким може знадобитися трохи більше часу, а іншим – декілька тижнів чи навіть днів.

Як ми завжди говоримо, важливо пам’ятати, що всі діти різні. Вони досягнуть цього етапу, коли будуть достатньо дорослими, щоб це зробити.

Як дізнатися, чи готовий ваш малюк розпочати привчання до горщика

Є діти, які починають ховатися, коли їм треба в туалет. Інші затримують сечу понад три години. Це показники того, що ваша дитина готова бути відлученою від підгузків.

З іншого боку, є діти, які просто хочуть мочитися в підгузки. Якщо це так, то вони ще не готові. Ви не можете змусити свою дитину це зробити. Розумніше почекати до потрібного часу.

Ви побачите, чи ваша дитина готова через 2-3 місяці. Перший крок – підготувати дитину. Почніть розповідати їй, що відбудеться через певний час, і покажіть їй історії з малюнками або фотографіями, які можна використовувати, щоб пояснити, що вона буде робити і що ви очікуєте від неї.

Який вік найкращий для початку привчання до горщика?

початок привчання до горщика
Якщо ви намагаєтеся відлучити дитину від підгузка, коли їй виповниться 1,5 – 2 роки, дуже ймовірно, що вам буде важче це зробити, ніж у старшому віці. Проте можна спробувати, оскільки деякі півторарічні діти не люблять носити підгузки, тому що це турбує їх і викликає дискомфорт.

Теоретично, це ідеальний час, щоб почати відучувати їх від підгузків. Ви можете спробувати не одягати підгузки, щоб подивитися, що відбувається. Будьте терплячими та підбадьорюйте їх. Це сприятиме процесу.

Ідеальний вік, щоб почати привчання до горщика, – від 2 до 3 років, коли діти можуть назвати свою потребу і сказати дорослим, що їм треба в туалет.

Рекомендуємо також прочитати цю статтю: Як лікувати закреп у дітей природними засобами

Що робити, якщо вони негативно реагують на привчання до горщика?

Багато батьків запитують, чому їхні діти не хочуть ходити на горщик. Діти не знають, що вони носять підгузки. Привчання до горщика є для них великим викликом.

Сучасні одноразові підгузки сильно абсорбують рідину. Таким чином, дитина практично не відчуває ніякого дискомфорту. Коли ми хочемо відлучити їх від підгузка, діти часто лякаються, тому що вони ще не розуміють, що відбувається.

Інші діти лякаються, коли вони сидять на унітазі, тому варто придбати підставку для ніг, щоб ноги дитини не висіли.

Як відучити дитину від підгузків і почати привчання до горщика

як почати привчання до горщика
Перш за все, діти, які готові розпочати привчання до горщика, повинні бути здатними виконувати вказівки. Потрібно починати повільно. Перш за все, спробуйте попросити їх одягти та зняти спідню білизну або підгузки. Потім перейдіть до важчого: попросіть зняти підгузки та сісти на горщик.

Інший спосіб зацікавити їх полягає в тому, щоб залучити їх до вибору горщика. Усе, що вам потрібно зробити, – це спробувати різні варіанти, поки не знайдете найзручніший.

Коли ви вибрали правильне обладнання, нехай ваша дитина обере свій улюблений колір і дизайн горщика, який притягує її погляд. Їй сподобається те, що вони зробили його своїм.

Чи готові ви до помилок?

Абсолютно нормально для дитини помилятися під час відмови від підгузків. Може так статися, що вона не встигне вчасно сісти на горщик і обмочиться чи заплямується.

Дуже важливо, як ви вирішуєте такі ситуації. Пам’ятайте, що діти не знають, як контролювати свої кишки і сечовий міхур вночі.

Не сваріть дитину через такі помилки. Зберігайте позитивне ставлення. Ваша реакція на ці прикрощі дуже важлива, тому що ваша дитина очікує від вас підтримки.

Деякі батьки вирішують відлучати дітей від підгузка як удень, так і вночі. Підгузки на ніч можуть бути кращим варіантом, тому вам не доведеться змінювати стільки пелюшок, щоб забезпечити їм легший перехід. Однак якщо ви вирішили не вдягати підгузки вночі, ми пропонуємо використовувати одноразові пелюшки для ліжок.

Чи є відмінності між хлопчиками та дівчатами?

привчання до горщика хлопчиків і дівчаток
Так. До 3-х років розвиток хлопчиків і дівчаток досить схожий. Однак, коли діти досягають 4-річного віку, стають помітними деякі відмінності.

З одного боку, рівень тестостерону у дітей подвоюється у віці 3 років. З іншого боку, соціальні впливи спрямовують дітей різними способами.

Ці розбіжності також можуть впливати на підготовку. У перші роки життя дівчата розвиваються швидше, ніж хлопчики, тобто швидше досягають віх розвитку. Однак з психологічної точки зору, хлопчики часто більш схильні стикатися з новими викликами і, як правило, краще реагують на новий виклик припинення носіння підгузків.

Які відмінності?

Не дивно, що багато дівчат привчаються до горщика швидше, ніж хлопчики. Вони часто швидше навчаються розмовляти, що дає їм говорити дорослим, коли їм потрібно в туалет.

З іншого боку, хлопчики не потребують особливої ​​гігієни. Дівчаткам складніше сходити в туалет у громадських місцях. Тому багато батьків вирішують почекати, перш ніж відлучити дочок від підгузків.

Дівчата швидше навчаються ходити на горщик. Їхній когнітивний розвиток дає їм змогу вивчити різні кроки, щоб легше ходити в туалет. Хлопчикам важче з цим, ніж дівчаткам.

Висновок

Під час привчання до горщика найважливішим є терпіння. Це великий крок, тому важливо показати дитині свою любов і розуміння. Пам’ятайте, що це просто дитина, яка вчиться, а ви, батьки, також навчаєтеся краще виховувати своїх дітей.  • Asociación Española de de Pediatría. AEP. Guía práctica para padres. Desde el nacimiento hasta los 3 años.
  • María Teresa Pacheco García. Federación de Enseñanza de CC.OO. de Andalucía. El control de esfínteres en los niños/as de 3 a 6 años. Nº 13 marzo 2011.
  • KidsHealth from Nemours. Análisis de sangre: testosterona. Qué es.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.