Чи потрібно будити дитину для зміни підгузків?

Деякі батьки не знають, чи варто будити дитину для зміни підгузків. Вони можуть ставити собі це питання щодня.
Чи потрібно будити дитину для зміни підгузків?

Останнє оновлення: 16 жовтня, 2018

Шкіра дитини дуже чутлива до подразників, таких як сеча, фекалії чи косметичні засоби. Діти потребують, щоб їх підгузки часто міняли, щоб уникнути висипу або дерматиту. Чи потрібно будити дитину для зміни підгузків залежить від кількох обставин. Мати, якій важко вкласти дитину, напевно, не стане її будити. Ніхто не хоче мати справу із засмученим малюком, який прокинувся.

Однак, якщо у дитини часто буває висип, то, швидше за все, мати розбудить її вночі, щоб запобігти дерматиту.

Чи слід будити дитину для зміни підгузків?

Як згадувалося в інших статтях, усі діти є різними. Те, що працює для однієї дитини, може не працювати для іншої. Це означає, що ви не повинні покладатися на ту саму тактику, яку використовували з іншими дітьми.

чи будити дитину для зміни підгузків

Який пріоритет: відпочинок чи гігієна?

Безсумнівно, залишати надовго брудний підгузок, що містить сечу або фекалії, шкідливо для ніжної шкіри новонародженого. Однак не руйнувати сон дитини також важливо для її розвитку.

Коли дитина не спить, треба міняти підгузки. Проблема виникає тоді, коли дитина спить. Визначення, що важливіше для вашої дитини – відпочинок або гігієна – є ключем до прийняття найкращого рішення.

чи вартобудити дитину для зміни підгузків
дитина прокидається, щоб її нагодували та змінили підгузок.

Якщо дитину годують груддю, вона, ймовірно, буде частіше бруднити підгузки, адже її потрібно годувати частіше. Тому дитина буде прокидатися частіше, що є хорошим моментом, щоб змінити підгузок.

Ця стаття може вас зацікавити: Пітниця у немовлят: чи варто турбуватися?

Але моя дитина спить понад 6 годин! Що робити?

Батьки розмірковують над цим навіть більше, якщо дитина спить 6 або 7 годин поспіль. Пробудження дитини для зміни підгузків викликає занепокоєння батьків, тому багато матерів звертаються до педіатрів за допомогою.

Одноразові підгузки стають все більш абсорбуючими. Нічні підгузки зроблені саме для того, щоб дитина отримувала повноцінний нічний відпочинок. Не варто будити дитину, яка спить 6 або 7 годин, для зміни пелюшки. Підгузок має поглинати рідину і залишатися практично сухим до наступного дня.

чи необхідно будити дитину для зміни підгузків
Ви просто повинні не забувати міняти підгузок прямо перед сном

Якщо дитина прокидається для нічного годування, вона зазвичай засинає під час процесу. Тому будити дитину для зміни підгузків – це абсолютно непродуктивно. Підгузок має залишатися сухим до наступного ранку. Однак ви повинні змінити його, коли ваша дитина прокинеться.

Коли треба будити дитину для зміни підгузків?

Якщо єдиним варіантом є використання тканинних підгузків через те, що одноразові підгузки викликають у вашої дитини алергію, то найкраще міняти підгузок дитини, якщо вона сходила в туалет або пелюшка занадто мокра. На жаль, вам доведеться розбудити дитину, щоб змінити підгузок, або вона прокинеться самостійно під час зміни пелюшки.

Використання пелюшки між матрацом та ліжком допоможе вам ізолювати малюка від вологи. Ви також можете розмістити там ковдру або додатковий рушник. Потрібно тримати дитину далі від вологи.

Якщо дитина страждає на діарею, підгузки треба негайно міняти, тому що фекалії можуть підкислюватися і ще більше подразнювати чутливу шкіру дитини. Навіть якщо ви використовуєте дійсно надійні одноразові підгузки, вам доведеться змінити підгузок дитини. Дуже ймовірно, що дитина буде прокидатися під час зміни, і вам доведеться пройти крізь всі проблеми, щоб знову вкласти дитину спати.

Це може вас зацікавити ...
Чи треба будити немовля для годування?
Моє здоров'я
Написав та перевірив Моє здоров'я
Чи треба будити немовля для годування?

Іноді доводиться будити немовля для годування. Робити це чи ні залежить від таких чинників, як вік, вага та загальний стан здоров'я.
Зміст цієї публікації носить виключно інформаційний характер. Ні в якому разі не можна використовувати для постановки або заміни медичного діагнозу, самого лікування або рекомендацій спеціаліста. Якщо у вас виникли запитання чи сумніви, зверніться до перевіреного спеціаліста та отримайте його схвалення перед початком будь-якої процедури.