Як вилікувати безсоння природними засобами

Ми вживаємо снодійне, коли не можемо заснути. Однак іноді воно може навіть загрозити вашому життю. Дізнайтесь, як вилікувати безсоння природніми засобами.
Як вилікувати безсоння природними засобами

Останнє оновлення: 20 листопада, 2018

Якщо у вас є проблеми зі сном, і вночі ви не можете легко заснути – наші поради стануть вам в нагоді. Безсоння  – це дуже поширений розлад у людей в наш час. Безсонням також можна назвати такий сон, коли людина спить дуже чутливо (вона прокидається від найменшого шуму). Зараз ви дізнаєтесь, як вилікувати безсоння природними засобами.

Що саме викликає безсоння?

За даними досліджень, проведених кілька років тому, безсоння може бути викликане кількома різними факторами, серед яких стрес, депресія і тривога.

Існують також ситуації, коли людина не в змозі спати через надмір емоцій. Найчастіше таке буває після обговорення роботи або сварки з партнером. Серед інших причин є порушення харчування або ж нав’язливі думки.

Іншою причиною цілком може бути зміна у звичках, наприклад, під час відпустки. Тіло повинне звикнути до нових реалій чи розкладу, і це звикання може призвести до безсоння. Наш спосіб життя неабияк впливає на те, як ми спимо.

Дізнайтесь більше про негативні наслідки стресу.

як вилікувати безсоння

 

Як вилікувати безсоння?

Якщо ви регулярно страждаєте від безсоння, візьміть до уваги наступні природні домашні засоби, які допоможуть повернути здоровий сон:

 • Тепле молоко: містить гормон мелатонін, який сприяє глибокому сну. Якраз тому тепле молоко добре підходить для боротьби з безсонням та іншими схожими проблемами. Одну чашку теплого необхідно випити перед сном.
 • Валеріана: корінь цієї рослини має седативні властивості, які допомагають вам не тільки насолодитись глибоким сном, а й заснути на багато швидше. Випийте настій або чай на ніч, і ви спатимете «міцно як немовля».  Але не споживайте цього засобу надто багато, тому що, ризикуєте не почути будильник на наступний день.
 • Липовий цвіт: ця рослина має седативні якості та є чудовим транквілізатором. Пийте чай з цвіту липи перед сном. Цвіт липи також рекомендується для пацієнтів, що страждають від стану тривожності. Настій цвіту липи зменшує м’язову напругу та заспокоює.
природні засоби від безсоння

Засоби від безсоння, про які ви могли не знати

 • Часто буває, що діти постійно прокидаються або ж взагалі не хочуть спати. Якщо ви не знаєте, як вилікувати безсоння у малечі – наступний засіб для вас.
 • Салат-латук: чудово підходить для немовлят, які мають проблеми зі сном. Рекомендується пити чай з салату. У такому вигляді має більший ефект, ніж у звичайній страві. Для дітей рекомендуємо таку процедуру: замочіть листки салату у воді для ванни і хлюпайте цю воду на голову вашого немовляти коли дитинка приймає ванну.
 • Цвіт апельсина: ця рослина теж має заспокійливий ефект, який допомагає розслабитись.  Ви можете пити чай з цієї рослини, дихати ефірною олією перед сном, або додати його у ванну перед купанням. Якщо у вас є можливість, то радимо посадити апельсин, поруч з вікном спальні.
 • Лаванда: запах цієї рослини розслабляє нервову систему, допомагаючи вам спати і боротися зі стресом. Ви можете наповнити ароматом вашу кімнату за допомогою ефірної олії лаванди і спати надзвичайно міцно.

Ну що ж, тепер ви знаєте, як вилікувати безсоння природними засобами, але це ще не все…

Пам’ятайте про харчування

Їжа має неабиякий вплив на роботу нашого організму. Деякі продукти покращують наш сон – інші ж навпаки. Слідкуйте за тим, що ви їсте, та як ви їсте, і якість вашого сну неодмінно поліпшиться.

їжа, яка викликає безсоння
 • Будьте обережні, коли ви їсте вечерю: якщо ви їстимете надто багато їжі перед сном, цілком можливо, що ви не зможете потім заснути. Особливо слід обмежити себе у продуктах з високим вмістом жиру, борошна або цукру.
 • Проте це не означає, що треба нічого не їсти взагалі. Порожній шлунок буде турбувати вас так само, як переповнений жирною їжею, і ви, ймовірно, будете прокидатися посеред ночі з великим бажанням накинутись на холодильник. Так що, все ж, краще з’їсти що-небудь легке на вечерю.
 • Уникайте споживання кави, алкоголю, тютюну або чаю: ви повинні знати, що принаймні за 4 години до сну, необхідно припинити споживати будь-які зі згаданих продуктів. Якщо ні – ваша нервова система буде за надто збуджена і ви не зможете розслабитися чи заснути. Навіть якщо ви все ж заснете, то все одно не насолодитесь якісним сном.

Маленькі хитрощі для покращення сну

На додачу до вищезгаданих природних домашніх засобів, зміна вашого розпорядку дня і повсякденної діяльності теж буде хорошою ідеєю:

 • Використовуйте ваше ліжко лише для сну, і ні в якому разі не для роботи або навчання. Ви також не повинні дивитися телевізор, їсти, користуватися своїм телефоном, або навіть читати в ліжку (проте, якщо ви читаєте щось, що очищає ваш розум, то це не проблема).
 • Якщо ви не прислухаєтесь до цієї поради, то ваше тіло буде звикати до того, що на вашому ліжку ви робите все, окрім сну, тому тіло залишатиметься збудженим і уважним.
 • Медитуйте: безсоння заставляє тіло і мозок не спати та бути у збудженому стані більшість часу. Медитація і релаксація допоможе врегулювати цикли сну.
 • Скористайтеся перевагами музичної терапії: деякі мелодії допоможуть вам краще спати, особливо якщо слухати класичну музику або звуки природи, такі як водоспад, океанські хвилі, спів птахів тощо.
 • Ви повинні зосередитися на музиці і розслабитися. Ваше тіло буде повільно впадати в сон. Ми не радимо надмірно ритмічні мелодії, а ні й ті, що співають ваші улюблені зірки по радіо чи телевізору. Послухайте звичайні спокійні мелодії без слів і ви заснете досить швидко.

Сподіваємося, ми відповіли вам, як вилікувати безсоння і відсьогодні ви насолоджуватиметесь міцним сном!

Фото надане Jacob Stewart, Carlos Martz, Alyssa L. Miller, Casey Fleser, Alisdair


Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.