Як виростити лимонне дерево з кісточки

Усім нам відомо, що лимонні дерева цвітуть круглий рік на відкритому повітрі, особливо в районах, де клімат сонячний і теплий. Тим не менше, мало людей знають про те, що дуже просто можна виростити лимонне дерево в приміщенні, так само, як і будь-яку іншу рослину, і насолоджуватися його цілющими плодами, які дуже корисні для нашого здоров’я.

Якщо у вас є можливість взяти щіпку лимонного дерева, то в такому разі буде набагато легше і швидше виростити лимонне дерево, і до того ж, ви навіть зможете отримати плоди за короткий проміжок часу. Проте пам’ятайте, що живці дуже важко приживаються і вимагають великої уваги, щоб отримати хороші результати.

З іншого боку, вирощування лимонного дерева з кісточки може принести велике задоволення, але щоб отримати плоди, на це піде від трьох до шести років.

Цитрусові, такі як лимони, мають численні переваги для здоров’я і тому їх слід обов’язково вирощувати прямо у вашому домі. Плоди будуть завжди свіжі, матимуть кращу якість і не міститимуть жодних видів хімічних речовин.

Хочете дізнатися, як виростити лимонне дерево з кісточки власними руками у своєму будинку? Тоді читайте далі нашу статтю, щоб дізнатися, як виростити лимонне дерево вдома!

Що потрібно, щоб посадити й виростити своє лимонне дерево

Лимон

derevo-lymon1

Сьогодні ми поговоримо про те, як виростити лимонне дерево з кісточки. Домашній лимон – це невелике дерево з блискучими, міцними листям. Воно не тільки приносить плоди, але і дуже красиво цвіте протягом тривалого періоду. Лимони, вирощені у власному будинку, звичайно, не такі, як ми звикли їх бачити.

Вони значно меншого розміру. Але корисних властивостей у них не менше, ніж у магазинних. Одне деревце може дати до двадцяти лимонів.

Дійсно дуже важливо знати, щоб вирости лимонне дерево, слід брати кісточки з органічного лимона, тому що насіння неорганічних лимонів може бути стерильним.

Насіння будь-якого типу органічного лимона буде проростати, але якщо простір замалий, а клімат несприятливий, то ми рекомендуємо зібрати насіння з виду лимона, який називається Мейер. Плоди цього лимона менші за розміром і їх використовують як прикраси, тож він чудово підходить для посіву в горщиках у приміщенні.

Ґрунт

Будь-який тип ґрунту підійде для лимонного насіння, але ми рекомендуємо використовувати суміш торфу, перліту, вермикуліту та органічних добрив.

Контейнери

derevo-lymon2

Для проростання насіння буде достатньо взяти контейнер висотою близько 12-15 см і кілька сантиметрів у діаметрі з дренажними отворами. Майте на увазі, що вам доведеться пересаджувати ваше дерево після того, як воно проросте, оскільки лимонні дерева потребують більш широкої посудини, ніж глибокої.

Сонячне світло

Лимонні дерева вимагають багато сонячного світла, особливо, коли проростає насіння. Найкраще місце для лимонного дерева – біля сонячного вікна або в саду, щоб отримати необхідну кількість денного світла. Якщо ви живете у місцевості, де немає достатньо денного світла, ви можете використовувати спеціальну лампу для рослин.

Як потрібно доглядати за насінням лимона, щоб воно проросло

  • По-перше, перед тим як приступити до посадки, необхідно підготувати ємкість і ґрунт. Заповніть горщик ґрунтом. Помістіть трохи ґрунту у відро або в великий горщик і полийте його водою, щоб ґрунт добре зволожився.
  • Розріжте лимон навпіл і виберіть насінини, які ви вважаєте найбільш живими. Потім покладіть насінини в рот і посмокчіть їх до тих пір, поки не зникне аромат лимона. Зверніть увагу, що кісточки, повинні залишатися вологими, так що намагайтеся тримати їх у роті, доки не будете саджати в горщик.
  • Посадіть насіння приблизно на 1-2 см у ґрунт. Злегка полийте.
  • Накрийте контейнер пластмасовою кришкою, щоб утримувати насіння теплим і вологим. Ви можете використовувати пластикову плівку або прозорий пластиковий мішок, зробивши у ньому декілька отворів.
  • Не забудьте помістити контейнер у тепле місце і на сонячний бік. Вам потрібно часто дивитися до рослини: не дозволяти ґрунтові повністю висохнути. Будь ласка, зверніть увагу, що надмірна спека або вологість можуть призвести до гниття кісточок лимона.
  • Після двох або трьох тижнів, ви зможете бачити, як лимонне дерево почне проростати з ґрунту. Зніміть пластикову кришку і помістіть маленьку рослину у приміщення з прямим сонячним світлом. Після появи паростка, за ним слід організувати правильний догляд. Саме в цей час зростання сповільнюється, листя починає сохнути і рослина може загинути. Для поліпшення росту на літо його можна висадити у теплицю. Там повинно бути тепло, волого і сонячно. Лимонне дерево боїться протягів і сухого ґрунту. Також не слід ставити горщик поблизу опалювальних приладів. Помістивши деревце в одне місце, постарайтеся не турбувати його більше. Лимонне дерево не любить, коли до нього доторкаються, пересувають. Тому повертати його треба обережно на 10 градусів один раз в 10 днів. Не можна повертати лимонне дерево в активний період цвітіння і плодоношення.
  • Пам’ятайте, що доглядати за вашою рослиною слід кожен день, часто поливайте її, не позбавляйте її сонячного світла та органічних добрив. Лимонне дерево в домашніх умовах буде чудово виглядати, у нього гарні плоди, щільні маленькі листки темно-зеленого кольору. Крім того, лимонне дерево не тільки наповнить вашу кімнату приємним ароматом, але й буде вбивати шкідливі бактерії.

Зрозуміло, що виростити дерево, яке б радувало вас плодами, – справа тривала та кропітка, проте результат вартий зусиль. Спробуйте, і ви в цьому переконаєтесь.