Як висловлювати свою думку і казати "так" або "ні"

Якщо ми не дбаємо про себе, ніхто цього не зробить за нас. Ось чому варто сміливо висловлювати свою думку й наважитися завжди говорити про те, що важливо для вас.
Як висловлювати свою думку і казати "так" або "ні"

Останнє оновлення: 21 грудня, 2018

Живіть і не бійтеся, що вас судитимуть або покинуть у якийсь момент. Доволі складно висловлювати свою думку, але це варто робити.

Ми боїмося осуду за свої думки, за те, ким ми є, і за вибір, який ми робимо.

Немає гіршого страху, ніж той, у який ми самі віримо, і ніколи не можна забувати про це. Це стосується забобонів, невпевненості та зацикленості на чомусь.

Звільнитися від усього цього – це ніби зняти зношену стару зміїну шкіру. Відкидання страху на користь сміливості, без сумніву, є найкращим кроком, який ми можемо зробити в житті.

Вірте чи ні, але завжди приходить час, коли ми нарешті кажемо “так” без страху й “ні” без провини.

У цій статті ми запрошуємо вас поміркувати над цим, щоб ви могли відчути мужність та особистісний ріст, не боятися висловлювати свою думку і відчути гармонію між тим, як ми почуваємося, і тим, що робимо.

Ми всі живемо з різними цінностями та системами переконань. Наприклад, дім та сім’я, як правило, є основною соціальною системою. Вона зумовлює наш вибір та особисті потреби.

  • Ми змушені казати або робити певні речі, побоюючись можливих реакцій інших людей.
  • Якщо ми оберемо певний шлях, ми боїмося розчарувати батьків.
  • Ми засмучені, якщо не виправдовуємо сподівань, які мають інші люди.

Як бачимо, усі ці приклади є наслідками того, як багато хто з нас почувається в певний момент. Це досить типові ситуації, які не повинні виникати.

страх

Ми пропонуємо вам узяти до уваги ці прості поради, щоб жити без страху. Це допоможе вам бути напористими й чесними з собою.

Говорю “так”, коли хочу сказати “ні”бю

Чому ми це робимо? Хтось просить вас прийти допомогти, зробити проект на роботі або піти на прогулянку з друзями. Навіть якщо ви цього не хочете, ви кажете “так”.

  • Іноді ми згодні зробити це, бо любимо цю людину. Ми боїмося образити людей, яких любимо, і боїмося розірвати дружбу, образивши друзів відмовою.
  • Ми також говоримо “так”, коли хочемо бути частиною групи й не почуватися відокремленими.
  • Така поведінка призводить до безпорадності. Ми припиняємо бути самими собою. Через те, що ми завжди говоримо “так”, інші вважають, що у нас немає власних потреб.

Незалежно від того, віримо ми в це чи ні, відмова дозволяє підтримувати емоційний баланс.

як висловлювати свою думку

Як висловлювати свою думку: кажіть “ні” без почуття провини

Ми проведемо невеликий експеримент, щоб описати користь слова “ні”. Ми повернемося в машині часу до того моменту в житті, коли діяли проти власної волі.

Нижче ми дамо вам прості приклади, щоб ви зрозуміли, чому добре казати “ні” без відчуття провини:

  • Уявіть той день, коли погодилися зробити щось корисне для людини.

Уявіть, як ви пояснюєте своє рішення, відмовляєтеся свідомо, кажете «ні», тому що те прохання егоїстичне, тому що до вас не ставляться по-доброму, і тому, що це лише для користі іншої людини.

  • Потім уявіть один із багатьох моментів, коли партнер запитав вас: “Можеш зробити мені послугу?” Ви відповіли: “Гаразд”.

Тепер уявіть себе більш раціональною людиною. Ви відповідаєте: “Ні” і говорите, що ви виконуєте більшість обов’язків і несете більше відповідальності. Ви стверджуєте, що пара має бути командою і треба поважати одне одного.

танець

Говорити “так”, коли нам це потрібно й ми цього хочемо, – це спосіб підняти самооцінку. Кожна згода, що дається безпосередньо від серця, допомагає визначити, хто ви є для інших людей, щоб вони краще вас знали.

  • Скажіть “так” своїм мріям і цілям без страху.
  • Багатьом людям ваше “так” може не сподобатися, але ви це розумієте. Ті, хто приймає вас такими, якими ви є, з усіма ідеями, бажаннями та рішеннями, роблять це тому, що вони поважають вас і хочуть, щоб ви були вірними собі.

Починаючи від сьогодні, кажіть “так”, не боячись, і “ні”, не вважаючи себе винними, щоб зберегти рівновагу у своєму житті.

Жити разом означає поважати одне одного такими, якими ми є, та не боятися висловлювати свою думку.


Зміст цієї публікації носить виключно інформаційний характер. Ні в якому разі не можна використовувати для постановки або заміни медичного діагнозу, самого лікування або рекомендацій спеціаліста. Якщо у вас виникли запитання чи сумніви, зверніться до перевіреного спеціаліста та отримайте його схвалення перед початком будь-якої процедури.