Батьки, не сваріться з підлітками через дрібниці та не відвертайтеся від них

Підлітковий вік – складний період, тому варто уникати протистоянь з дітьми, навчіться йти на компроміс та поступатися, але пильнуйте їхній інтерес у питаннях сексу та наркотиків.
Батьки, не сваріться з підлітками через дрібниці та не відвертайтеся від них

Останнє оновлення: 18 травня, 2019

Ніхто не може заперечувати, що підлітковий вік – складний етап у житті. Кожен пройшов цей етап по-своєму, хто через перепади настрою, хто через гнів членів родини або безглуздий бунт.

Усе це можна забути до того часу, коли ваші діти починають входити та переживати цей складний етап свого життя.

Читайте: 3 стратегії виховання підлітків

Батькам головне не відвернутись від підлітків, а постаратися зрозуміти їх, набратися терпіння, поставити себе на місце молоді.

Якщо ви теж мали проблеми у підлітковому віці, хто може тоді краще зрозуміти стан дітей?

Підлітковий вік та перехідний період

підліток читає книгу

Буде важко. Буде неймовірно складно. Навіть у стараннях зрозуміти власних дітей, вони можуть зовсім не прислухатися до вас. Вони можуть відвернутися від вас і закритися зсередини.

Але це ще не кінець, знайте, що підлітковий вік це просто певний етап життя. Не потрібно наполягати, але разом із тим не варто удавати, що нічого не відбувається.

Любов до дітей безумовна і її варто демонструвати.

Навіть якщо підлітки не бажають спілкуватися з батьками, не потрібно тиснути на них та докоряти.

Фрази на кшталт «ти такий невдячний» або «все, що я робила, тільки заради тебе», не допомагають підвищити рівень довіри підлітків до батьків.

Хоча все це вам відомо, все одно неймовірно важко дотримуватися правильної лінії поведінки стосовно підлітків. Ось чому на цьому етапі, який для вас вже позаду, важливо навчатися і виховувати себе.

Як? Книги про підлітків стануть у пригоді. Їх безліч, вони допомагають встановити контакт із молоддю та рядять як заслужити їхню довіру.

Іноді вам може здатися, що ви не впоралися з батьківською місією або виховуєте дітей неправильно. Але, можливо, вам просто не вистачає певних знань. Читайте, навчайтесь!

Цікава стаття: Сучасне виховання дітей – гамівна сорочка

Те, про що ніколи не варто забувати

підлітковий вік і батьки

Є безліч порад, яких варто дотримуватися, навіть якщо вам вони не до вподоби чи не стикуються з вашим світоглядом.

Навчайтесь, щоб не пропустити серйозні проблеми

Іноді між батьками і дітьми виникає справжнє протистояння у таких питаннях, як татуювання, фарбування волосся чи пірсинг.

Це поверхневі проблеми, на яких батьки зосереджуються, не помічаючи серйозної загрози.

Куріння, незахищений секс, вживання алкоголю, наркотиків – це ті проблеми, які потрібно пильнувати. Але як щодо одягу? Це не те питання, якому треба приділяти велику увагу.

Помічайте небезпечні сигнали

підлітковий вік - що робити батькам?

Якщо думати, що всі дії підлітків можна пояснити перехідним періодом, і не звертати на них уваги, можна пропустити важливі небезпечні знаки.

Наприклад, раптова залежність від їжі, кардинальна зміна стилю в одязі, тривога з невідомої причини…

Цього не можна не помічати, оскільки це може свідчити, що дитина страждає на харчовий розлад, потерпає від насилля чи знущання.

Обов’язково прочитайте: 4 поширені типи депресії

Контролюйте їхнє використання соціальних мереж

Інтернет дає людям доступ до величезного обсягу  інформації та можливість спілкуватися з іншими.

Така позиція не означає, що за дітьми треба шпигувати, але необхідно контролювати їхню активність у соціальних мережах.

Приміром, діти не повинні робити домашнє завдання, тримаючи телефон у руці чи бездумно щось шукати в інтернеті, витрачаючи час.

Втрата часу не несе користі та може зашкодити їхньому майбутньому. Також пам’ятайте, що цькування відбувається і в соціальних мережах.

Необхідно захищати їхню самовпевненість, а інтернет має серйозну загрозу для психіки підлітків. Поговоріть зі своїми дітьми, встановіть певні межі, а також стежте за тим, що може негативно позначитися на них та завдати їм шкоди.

підлітковий вік і інтернет

Варто звернути увагу на статтю: 5 помилок, які часто роблять суворі батьки

Пам’ятайте, що підлітковий вік – етап, який колись завершиться. Тому не впадайте у депресію та не сваріть дітей за ті речі, з якими ви зіштовхувалися в своєму підлітковому віці.

Ви потрібні власним дітям. Підтримуйте їх, демонструйте свою любов до них, не сваріть через дрібниці.


Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.