Як запобігти дріжджовим інфекціям

Близько 75% жінок після 15 років страждали або будуть страждати на дріжджові інфекції в житті. Дізнайтеся більше про це поширене захворювання, як йому запобігти та як вилікувати. 
Як запобігти дріжджовим інфекціям

Останнє оновлення: 24 грудня, 2018

Дріжджові інфекції викликає різновид дріжджів Candida. Вони трапляються частіше, ніж ви можете собі уявити.

Дріжджові інфекції вважають поверхневою хворобою. Вони входять до групи захворювань, яка також охоплює захворювання порожнини рота. Проте ця група також містить деякі систематичні та смертельні хвороби, які вражають людей із ослабленою імунною системою.

У цій статті ми розповімо вам, як запобігти дріжджовим інфекціям і вилікувати їх.

Що потрібно знати про дріжджові інфекції

біль в області паху
Коли розмноження дріжджів Candida виходить з-під контролю у нашому організмі, це може викликати певні захворювання. Одним із них є вагінальна дріжджова інфекція. Однак ці дріжджі також можуть викликати респіраторні, шкірні та шлунково-кишкові розлади.

Насамперед потрібно знати, що цей грибок живе всередині. Він не впливає на нас на всіх, якщо його тримати під контролем.

Коли ви помітили симптоми дріжджової інфекції, треба не тільки контролювати їх, але й проконсультуватися з гінекологом. Симптоми:

 • свербіж або подразнення
 • виразка (внаслідок розчісування)
 • біль, запалення і почервоніння
 • густі білі вагінальні виділення
 • різь під час сечовипускання
 • біль під час або після статевого акту
 • часті погані запахи

Дріжджові інфекції – це дуже поширена проблема для жінок. Однак не варто надто перейматися в перший раз.

Близько 75% жінок після 15 років страждають або будуть страждати на дріжджову інфекцію впродовж свого життя.

Проте симптоми можуть стати набридливими й навіть болісними. Якщо це станеться, зверніть на них увагу, якщо вони продовжують повертатися.

Є певні моменти й умови, коли ви частіше страждаєте на дріжджові інфекції. До них належать:

 • вагітність
 • цукровий діабет
 • лікування антибіотиками або кортикостероїдами
 • розлади імунної системи
 • гормональні зміни

Як можна запобігти дріжджовим інфекціям?

Лікування цієї хвороби статевих органів може потребувати ліків і часу.

Як кажуть: “Профілактика – це краще ніж лікування”. Це правильно і у випадку дріжджових інфекціях. Ось деякі корисні щоденні звички, щоб уникнути розмноження Candida у тілі:

1. Будьте обережні з тим, які ліки приймаєте

Деякі хвороби вимагають прийому антибіотиків. Якщо вам потрібно приймати антибіотики, проконсультуйтеся з лікарем, щоб з’ясувати, які наслідки та побічні ефекти цих ліків. Багато антибіотиків знищують корисні бактерії. Це стосується й тих, як тримають під контролем Candida та інші гриби.

Спитайте лікаря, чи є якісь інші препарати, які ви можете приймати, щоб вилікувати розлад. Якщо є, спробуйте знайти ті, що не шкодять хорошим бактеріям у тілі.

Якщо ні, рекомендуємо приймати пробіотики, щоб збалансувати корисні бактерії.

2. Підтримуйте хорошу інтимну гігієну

Це дуже важливий крок, щоб уникнути дріжджових інфекцій. Варто використовувати біле або нейтральне мило. Не варто використовувати парфумоване або кисле мило. Ви також не повинні приймати ванни з бульбашками.

Не рекомендують використовувати піхвовий душ, але треба мити піхву після сексу.

Треба практикувати хорошу гігієну щоразу, коли ви йдете в туалет. Щоб уникнути поширення мікробів з прямої кишки до піхви, завжди протирайте спереду назад.

3. Міняйте прокладки й тампони

дівчина тримає тампон
Необхідно бути особливо обережними з особистою гігієною під час менструації.

Уникайте використання прокладок або тампонів кілька годин поспіль. Міняйте щоразу, коли вони забруднилися або коли ви ходите в туалет.

4. Використовуйте чисті рушники

Рушники можуть сприяти поширенню дріжджових інфекцій. Якщо не міняти їх регулярно, вони стають брудними та мокрими.

Ми рекомендуємо міняти рушник щодня або через день.

5. Носіть бавовняну білизну

Деякі синтетичні матеріали, такі як спандекс, збільшують пітніння статевих органів. Це сприяє розвитку бактерій і грибка.

Завжди краще носити натуральну бавовняну білизну. Крім того, вона не повинна бути занадто жорсткою. Це уможливлює провітрювання і сушить будь-яку вологість.

Те ж саме можна сказати про штани. Вузькі штани не сприяють видаленню поту. Вони також підвищують температуру. У свою чергу це збільшує проліферацію грибків Candida.

6. Контролюйте рівень цукру в крові

контроль рівня цукру в крові
Існує давній зв’язок між діабетом і дріжджовими інфекціями. Коли рівень цукру крові виходить з-під контролю, дріжджі в організмі ростуть швидше. Водночас ви більше ризикуєте постраждати від інфекції.

Природні засоби від дріжджових інфекцій

Якщо ви страждаєте на дріжджові інфекції, дотримуйтеся всіх перерахованих вище порад, щоб запобігти поверненню інфекції.

Ось деякі домашні засоби, які можна використовувати для боротьби з нею:

Йогурт

Йогурт дуже корисний. Завдяки молочним пробіотикам він допоможе вашому організму боротися з багатьма грибами. Йогурт також можна використати, щоб уникнути інфекцій. Деякі жінки наносять йогурт на уражену ділянку для місцевого лікування.

Перекис водню

Ця хімічна речовина здатна зцілювати рани, тому вона корисна, якщо у вас виникли виразки через подряпини. Перекис також може лікувати будь-які інші рани або ушкоджені дріжджовою інфекцією тканини.

Нанесіть його ватним тампоном або за допомогою вагінальних спринцювань. Якщо вам потрібно щось менш агресивне, змішайте його з рівними частинами води.

Натуральні трави

натуральні трави
Щоб боротися з цією проблемою, треба пити чаї з ехінацеї та живокосту. Перший має здатність зміцнювати імунну систему. Другий може полегшити печіння та свербіж.

Ви можете пити їх щодня, якщо у вас інфекція.

Ефірні олії

Ви також можете використовувати дві рекомендовані ефірні олії: олію чайного дерева і кокосову олію. Не забудьте розвести їх у воді перед використанням. Ви також можете взяти більш гладку олію, наприклад, мигдальну або оливкову, щоб розбавити їх.

Вони прекрасно підходять для боротьби з вагінальними дріжджовими інфекціями. Після купання використовуйте ватяний диск, щоб нанести олію. Не забудьте потім змити.

It might interest you...
Дізнайтеся про типи та причини вагінальних інфекцій
Моє здоров'яНаписав та перевірив Моє здоров'я
Дізнайтеся про типи та причини вагінальних інфекцій

Причини вагінальних інфекцій можуть бути різними. Тому важливо їх визначити, щоб отримати своєчасну діагностику та лікування. • Spampinato, Claudia and Darío Leonardi. “Candida infections, causes, targets, and resistance mechanisms: traditional and alternative antifungal agents” BioMed research international vol. 2013 (2013): 204237.