Як запобігти такій неприємності, як вростання нігтів?

7 Січня, 2019
Вростання нігтів є спільною проблемою в культурах, де люди носять певний вид взуття - такий, що стискає нігті, - і це є головним фактором цієї проблеми.

Вростання нігтів є дуже поширеною проблемою. Хоча це явище викликає багато дискомфорту і може бути складним для лікування, проте, з допомогою хорошої гігієни та правильного догляду за нігтями, ви можете ефективно уникати його виникнення.

Існує думка, що це неприємне явище відбувається за умови, коли ніготь пальця ноги, як правило ніготь великого пальця, вигнутий або зламаний в той час, коли він далі росте. Якщо згини чи злами врізаються в шкіру або не відростають належним чином, це може викликати багато болю і дискомфорту при ходьбі та сприяти інфекціям. Люди з проблемами судин, діабетом, чи онімінням повинні проявляти особливу обережність, щоб не допустити цієї проблеми. У крайніх випадках, навіть може виникнути інфекція, яка призведе до ампутації ноги.

Для того, щоб запобігти вростанню нігтів, важливо дотримуватися наступних порад:

1. Дотримуйтесь належної гігієни і переконайтеся, що у вас немає викривлень або тріщин в нігтях.

Часом можна забути про нігті на пальцях стопи або можна вважати їх чистими. В той же час насправді, вони потребують ретельного догляду та гігієни.

Для того, щоб запобігти такій проблемі як вростання нігтів, важливо, щоб ваші нігті на пальцях стопи були чистими. Також ви повинні постійно за ними спостерігати, для того щоб виявити будь-які зміни, поки вони ще не завдають шкоди. Якщо з вашим нігтем сталась якась неприємність, він зламався, луснув або ж відколовся, важливо, щоб ви очистили те місце на нігті, щоб він не був надто гострим. А також переконалися, що ніготь у вас в як найкращому стані і гігієні.

Якщо ж ви не можете очистити його, через те що проблемне місце знаходиться над шкірою, вам, звичайно, слід зосередитися на підтримці належної гігієни. Старайтесь не стискати те місце зокрема, та ніготь загалом.

2. Носіть зручне взуття вростання нігтів через погане взуттяМодне взуття може бути критичною причиною у створенні передумов для вростання нігтів. Вузьке або тісне в передній частині взуття, стало дуже поширеним явищем. Хоча воно і може виглядати дуже красиво і допомагає надати стильного вигляду вашим ногам, дуже важливо, щоб ви могли рухати пальцями в такому взутті. А також мати там наявний простір, який дозволяє кисню циркулювати.

Якщо вам таки дуже хочеться і подобається носити взуття з вузькою передньою частиною, тоді старайтесь обрати таке взуття, щоб дати вашим пальцям на ногах хоча б пів сантиметра вільного простору у ньому, щоб пальці могли вільно рухатись. Ви також повинні переконатися, що верхня частина взуття не тисне на ніготь, тому що власне це може призвести до вростання нігтів.

3. Уникайте закритого взуття на стільки, на скільки це можливо

Ми вже згадували, що один з ускладнень вростання нігтів є інфекція. Вона, як правило, трапляється з різних причин, а саме відсутність гігієни нігтів, відсутність гігієни взуття і брак доступу кисню до ваших стоп. Саме з цієї причини, вам слід спробувати  носити босоніжки або взуття, яке відкрите в передній частині, коли це можливо. Крім того, не слід носити ту ж пару взуття два дні поспіль, якщо воно закрите, або ви його носили протягом декількох годин не знімаючи.

4. Часто відвідуйте ортопеда вростання нігтів та як із цим боротисяОртопед – лікар, що  спеціалізується на догляді та лікуванні стоп. Це означає, що такий лікар якнайкраще догляне та збереже ваші стопи здоровими і не допустить вростання нігтів і схожих проблем. Якщо ви жінка і хочете зробити педикюр, ми рекомендуємо вам відвідувати ортопеда, який і пропонує такого виду послуги. На жаль, люди, які пропонують педикюр, а не мають відповідної освіти, не завжди володіють необхідними знаннями та навичками для правильної роботи з нігтями. Як наслідок, це може призвести до вростання нігтів та інфекції.

5. Підстригайте нігті та не спричиніть напухання

Хоча ми і рекомендуємо вам відвідувати ортопеда, щоб саме він доглядав та тримав ваші стопи здоровими, а також правильно стриг нігті, ви звичайно ж можете стригти їх самостійно. Ми рекомендуємо вам робити це, дотримуючись лінії нігтя, та не обстригати нігті занадто близько до шкіри. Також не залишайте обрізків та часточок нігтя, які б могли увійти в шкіру пальців за певних обставин. Вам слід робити цю процедуру великими кусачками для нігтів, які мають досить великі ріжучі леза.

Дізнайтеся, як уникнути вростання нігтів на пальцях ніг

Запобігання такому явищу як вростання нігтів та його лікування – не складане завдання, яке вимагає лише трохи уваги і постійної гігієни. Пам’ятайте, що якщо ви відчули невелику біль, вам слід відразу відвідати ортопеда. Лікар зможе одразу розглянути ваші стопи і вирішити вашу проблему якомога швидше.