9 порад для ефективного догляду за нігтями

Зазвичай люди піклуються тільки про вигляд нігтів, забуваючи, що про здоров'я та стан цієї частини необхідно піклуватися не тільки ззовні, але й зсередини. Якщо ви хочете підтримувати гарне самопочуття та захистити нігті від негативного впливу несприятливих зовнішніх факторів, ми рекомендуємо взяти на озброєння поради для догляду за нігтями з нашої статті. 
9 порад для ефективного догляду за нігтями

Останнє оновлення: 02 листопада, 2018

Якщо ви готові потурбуватися про зовнішній вигляд нігтів природним способом, ми рекомендуємо звернути особливу увагу на продукти, якими ви користуєтеся для догляду за руками. Не забувайте завжди захищати долоні та нігті від негативного впливу агресивних зовнішніх агентів.

Ба більше, необхідно завжди приділяти особливу увагу своєму харчуванню. Вірте чи ні, але нігті є своєрідним віддзеркаленням загального стану здоров’я людини. Дуже часто зовнішній вигляд та стан нігтів може свідчити про дефіцит необхідних поживних речовин в організмі.

У цій статті ми детально розповімо про те, як ефективно піклуватися про стан та вигляд нігтів як ззовні, так і зсередини. Повірте, за умови регулярного застосування наших рекомендацій ваші нігті завжди будуть красивими, міцними та здоровими.

Ефективні поради для догляду за нігтями

1. Завжди користуйтеся нетоксичним лаком для нігтів

Звичайний лак для нігтів містить велику кількість токсичних інгредієнтів, які негативно впливають на загальний фізичний стан та самопочуття людини. Ми пропонуємо вашій увазі невеликий перелік шкідливих речовин, що входять до складу більшості лаків для нігтів:

 • Толуол
 • Формальдегід
 • Дибутилфталат
 • Камфора
 • Тозиламід.

Зверніть увагу, що зазвичай етикетки на лаках для нігтів є дуже маленькими за розміром, тож через маленький шрифт на них дуже важко прочитати та зрозуміти, що насправді входить до складу цих засобів.

Утім, іноді у продажу можна знайти якісні лаки для нігтів, на яких одразу вказана інформація про вміст або відсутність токсичних речовин.

Ми рекомендуємо обирати ті засоби для догляду за нігтями, які не містять шкідливих речовин. Саме за таких умов можна вберегтися від токсинів, які потрапляють у кровотік та негативно впливають на функціонування важливих внутрішніх органів та систем.

манікюр та засоби для догляду за нігтями

2. Змивайте залишки лаку тільки засобами, що не містять ацетон

На жаль, за умови регулярного використання засобів для зняття лаку можна сильно пошкодити нігті, адже більшість з них містять ацетон. Ця речовина послаблює та висушує нігті, тож ми не рекомендуємо використовувати засоби на основі ацетону.

Якщо ви регулярно фарбуєте нігті, ми рекомендуємо змивати залишки лаку виключно за допомогою нетоксичних засобів без вмісту ацетону. До того ж зазвичай до складу таких засобів входять корисні інгредієнти, зокрема свіжий лимонний сік.

Зверніть увагу, що засоби без ацетону є менш ефективними, тож вам знадобиться використовувати їх у більшій кількості. Утім, ефект від таких засобів для зняття лаку не примусить себе чекати і неодмінно вас приємно вразить.

3. Обов’язково налягайте рукавиці, щоб захистити нігті

На жаль, більшість людей звикла виконувати домашні справи без додаткового захисту для рук та нігтів.

Незалежно від того, що саме є причиною такого стану речей, лінь чи банальна нестача часу, настав час це виправити. У будь-якому випадку необхідно обов’язково одягати на руки захисні рукавички. Якщо ви не піклуватиметеся про стан та зовнішній вигляд рук, то вони постійно страждатимуть через агресивний вплив таких очищувальних засобів, як відбілювач та пральний порошок.

Ми рекомендуємо не тільки завжди використовувати рукавички під час прибирання, але й регулярно зволожувати шкіру рук під час зовнішніх робіт та використання агресивних засобів.

4. Завжди ретельно зволожуйте шкіру рук

На жаль, для ефективного догляду за станом та зовнішнім виглядом рук, звичайного лосьйону буває недостатньо.

Якщо ви досі шукаєте ефективні поради для догляду за нігтями, ми рекомендуємо використовувати тільки натуральні рослинні засоби з високим вмістом олії. Зверніть увагу, що використовувати такі засоби найкраще перед сном.

За бажанням можна використовувати спеціальні бавовняні рукавички. Вони не тільки захистять ваш одяг та постільну білизну від неприємних плям, але й допоможуть краще засвоїти натуральні засоби для догляду за нігтями.

Ми рекомендуємо взяти на озброєння такі корисні інгредієнти:

 • Рицинова олія
 • Олія авокадо
 • Мигдальна олія
 • Олія з проростків пшениці
 • Шипшинова олія
 • Масло ши.

Для досягнення бажаного результату ми рекомендуємо використовувати декілька олій водночас, щоб зрозуміти, які саме засоби зволожують шкіру рук найкраще.

засоби для зміцнення нігтів

5. Спробуйте масаж для рук

Зверніть увагу, що під час нанесення на долоні лосьйону варто паралельно їх масажувати для того, щоб покращити засвоєння засобу.

До того ж, ніжний масаж рук забезпечує довготривале відчуття цілковитого спокою та розслаблення.

Для посилення ефекту можна попросити зробити масаж рук іншу людину, адже їй буде простіше зосередитися на ваших зап’ястках, долонях, пальцях та навіть нігтях. Найкраще використовувати для масажування шкіри натуральну рослинну олію на ваш вибір.

6. Потурбуйтеся про покращення кровообігу

Люди, які страждають через порушення кровообігу та навіть у теплу погоду мають холодні руки, можуть спробувати усунути проблему за допомогою спеціальних ванночок. Чергуйте холодну та гарячу воду, а після проведення процедури трохи помасажуйте долоні та пальці.

Для отримання бажаного ефекту необхідно використовувати два різні контейнери – один з теплою, а інший з холодною водою.

7. Захистіть руки від сонця та холоду

Коли йдеться про найбільш ефективні поради для догляду за нігтями, неможливо не згадати про регулярний захист рук від шкідливого ультрафіолетового випромінювання. Неодмінно завжди наносьте на руки спеціальні захисні засоби під час тривалого перебування надворі або у разі необхідності бути на сонці у години пік.

Від холоду та вітру також необхідно захищати руки, тож не забувайте взимку завжди носити рукавички.

поради для догляду за нігтями взимку

8. Дотримуйтеся принципів правильного харчування

Ні для кого не таємниця, що їжа має великий вплив на наш зовнішній вигляд. Саме тому дуже важливо ретельно підбирати продукти до щоденного меню та регулярно вживати велику кількість свіжих фруктів та овочів, адже у них містяться незамінні для організму вітаміни та мінерали.

Якщо вам набридло споживати фрукти тільки у свіжому вигляді, ви можете урізноманітнити свій раціон за допомогою натуральних смузі та соків домашнього виробництва.

9. Не забувайте про регулярне вживання вітамінних добавок

Якщо ви шукаєте ефективні поради для догляду за нігтями, рекомендуємо звернути увагу не тільки на щоденний раціон, але й на вживання додаткових вітамінних добавок. До того ж такі суплементи позитивно впливають не тільки на стан нігтів, але й на зовнішній вигляд шкіри та волосся.

Ми рекомендуємо неодмінно додати до свого раціону такі вітамінні добавки:

 • Пивні дріжджі
 • Органічний рідкий кремній
 • Спіруліна
 • Лляна олія
 • Олія енотери
 • Біотин.

Не забувайте, що перед вживанням будь-яких вітамінних добавок необхідно обов’язково попередньо порадитися з лікарем. • Dimitris, R., & Ralph, D. (2012). Management of simple brittle nails. Dermatologic Therapy. https://doi.org/10.1111/j.1529-8019.2012.01518.x
 • Scheinfeld, N., Dahdah, M. J., & Scher, R. (2007). Vitamins and minerals: Their role in nail health and disease. Journal of Drugs in Dermatology.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.