Як зменшити симптоми менопаузи природним шляхом

Як жінка, ви повинні усвідомлювати те, що практично будь-яка зміна, пов'язана з репродуктивним циклом, буде впливати на вас і фізично, і емоційно, і менопауза не є винятком.
Як зменшити симптоми менопаузи природним шляхом

Останнє оновлення: 24 березня, 2022

Якщо ви жінка у віці між 45 і 55 років, яка наближається або саме зараз проходить крізь менопаузи, ви можете бути здивовані, коли дізнаєтеся, що менопауза фактично триває один день. Це день, коли ваш менструальний цикл зупиняється, що, як правило, відбувається після того, як ви прожили один повний рік без менструації. Всі гарячі приливи, перепади настрою, збільшення ваги, проблеми зі сном та інші дратівливі симптоми, які відбуваються в результаті цієї зміни, насправді трапляються під час періменопаузи – періоду перед тим, як ваш менструальний цикл зупиняється.

Тоді як деякі жінки не відчувають жодних симптомів, інші вимушені боротися з низкою симптомів, які часто можуть бути досить неприємними. На щастя, тільки близько 2% жінок відчувають серйозні симптоми періменопаузи, які змушують їх втрачати силу, але це не означає, що іншим жінкам не потрібне полегшення.

Які варіанти?

Незважаючи на те, що менопауза може бути дуже незручною, важливо пам’ятати, що це природний етап у житті, а не хвороба. Таким чином, вона не вимагає якогось лікування. Тим не менше, якщо ви страждаєте від повторюваних приливів, безсоння і неконтрольованих перепадів настрою, ви, безумовно, шукаєте рішення, особливо якщо періменопауза триває протягом декількох років. Ви також можете відчувати симптоми “менопаузи”, коли пройшли місяці або роки після цього періоду. Це такі симптоми, як:

 • втома
 • депресія
 • дратівливість і неспокій
 • поганий сон
 • приливи
 • суглобові і м’язові болі
 • втрата лібідо

Якщо ви потребуєте серйозної допомоги, замісна гормональна терапія (ЗГТ) може здатися доцільним варіантом. Більшість симптомів менопаузи виникають в результаті коливання рівнів естрогену і прогестерону. Коли у організмі настає менопауза, яєчники взагалі припиняють виробляти ці гормони, тому ЗГТ замінює їх іншими синтетичними альтернативами. Однак це лікування має ряд побічних ефектів.

На щастя, є природні варіанти зменшення симптомів менопаузи без побічних ефектів. Ось деякі з них:

 1. Фізичні вправи

  Якщо ви не маєте звички робити регулярні тренування, зараз саме час розпочати. Дослідження показують, що фізичні вправи можуть полегшити відчуття стресу, тривоги і депресії, які виникають після менопаузи, одночасно допомагаючи жінкам не набирати вагу. Це важливо, тому що дослідження показують, що жінки з надмірною вагою страждають від більш гарячих спалахів.

  Ми рекомендуємо робити помірні аеробні фізичні вправи принаймні протягом 2,5 годин на тиждень, протягом 1 години і 15 хвилин робити енергійні аеробні вправи або комбінацію з помірних та енергійних, а також вправи на зміцнення м’язів два рази на тиждень. Було помічено, що йога зменшує симптоми менопаузи, такі як розлади сну.

 2. Здорова дієта

  Дієта, багата овочами, білками і корисними жирами, має важливе значення для жінок, які наближаються до менопаузи. Продукти з природними фітоестрогенами, такими як лігнани у лляному насінні або ізофлавони в цільних зернах і бобах, можуть допомогти полегшити симптоми, надаючи організму невелику дозу естрогену. Ви також повинні обмежити або уникати продуктів і напоїв, які містять цукор, кофеїн і алкоголь, тому що ці речовини можуть посилити симптоми і викликати приливи.

 3. Акупунктура

  Жінки, яким зробили традиційну китайську акупунктуру, менше відчували приливи і перепади настрою, ніж жінки, яких лікували за допомогою плацебо. Недавні дослідження також показали, що акупунктура працює так само, як ліки під назвою Еффексор, які часто використовуються для лікування приливів і інших симптомів менопаузи. Крім того, голковколювання не має жодних побічних ефектів (тоді як Еффексор може викликати нудоту, втому, неспокій і т.п.). Навпаки доведено, що це альтернативне лікування збільшує енергію, статевий потяг і гарне самопочуття.

 4. Позбавлення від стресу

  Емоційний стрес може зруйнувати ваш гормональний баланс в будь-якому віці, а також погіршити безсоння, тривогу та депресію. Ось чому важливо дотримуватися стратегії, яка допоможе знизити рівень стресу. Фізичні вправи, йога і голковколювання разом з глибоким диханням, керованою візуалізацією, медитацією або навіть розслабленням за читанням хорошої книги – все це знижує стрес.

 5. Трав’яні засоби проти менопаузи

  Було встановлено, що деякі лікарські трави можна використовувати як засоби для лікування симптомів менопаузи. Серед найбільш ефективних:

Клопогон

Попередні дослідження показували, що клопогон може мати той же вплив на організм, як і естроген. Хоча подальші дослідження суперечать цій теорії. Проте сучасні дані свідчать про те, що клопогон може бути безпечною альтернативою синтетичним гормонам, щоб зменшити симптоми, наприклад, невеликі коливання настрою і дратівливі приливи. Клінічні дослідження в Європі виявили, що під час менопаузи клопогон може знижувати приливи, нічну пітливість, безсоння, нервозність і дратівливість.

Гінкго дволопатове

Клінічні дослідження показали, що Гінко дволопатове зберігає гостроту розуму.

Лікарський дягель

Зазвичай відомий як “жіночий женьшень”, лікарський дягель може бути надзвичайно корисним у лікуванні приливів.

Екстракт листя шавлії

Ця трава може допомогти зменшити нічну пітливість, яку спричиняють приливи під час менопаузи.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.