Яка домашня тварина вам підійде найбільше?

Яка домашня тварина вам підійде найбільше?
Яка домашня тварина вам підійде найбільше?

Останнє оновлення: 05 лютого, 2019

Вірте чи ні, але домашня тварина здатна значно покращити самопочуття та здоров"я людини. За допомогою домашнього улюбленця можна позитивно вплинути не тільки на фізичний, але й на емоційний стан людини. Згідно з результатами численних досліджень, вплив домашнього улюбленця на самопочуття людини є по-справжньому неоціненним.

Утім, під час вибору тварини необхідно враховувати не тільки власні вподобання, але й фізіологічні особливості, адже деякі домашні улюбленці можуть не підійти вам з санітарних міркувань.

Для прикладу, екзотичні тварини, зокрема зелена ігуана, потребують особливого догляду. Саме тому перш ніж взяти до себе таку тварину, ми радимо детально вивчити всі її потреби.

Спеціалісти рекомендують утримувати вдома котів та собак

яка домашня тварина підходить саме вам?

Звісно, немає сумніву, що собаки та коти є найпопулярнішими домашніми тваринами. За ними досить просто доглядати, а ще їх легко тренувати та адаптувати до різних умов. До того ж саме про ці види домашніх тварин ветеринарам відомо найбільше корисної інформації.

Зверніть увагу, що майже всі домашні улюбленці можуть переносити шкідливі мікроорганізми, які негативно впливають на самопочуття та здоров"я людини. На щастя, за допомогою належної гігієни та вчасного вакцинування можна запобігти розвитку інфекційного або вірусного процесу.

Проте, коли йдеться про вплив на здоров"я людини, можна встановити чітку різницю між котами та собаками.

Коти та підвищений ризик розвитку токсоплазмозу

Токсоплазмоз – це, мабуть, основний недолік, який відрізняє котів від собак.

Збудником цього захворювання є паразит під назвою “toxoplasma gondi". Особливу небезпеку токсоплазмоз становить для вагітних жінок, адже він може негативно впливати на стан здоров"я майбутньої матері та малюка в її утробі.

Оскільки у кожної окремої людини імунна система працює по-іншому, лікарі рекомендують вагітним жінкам уникати збудників цього інфекційного захворювання.

Утім, насправді власники котів з часом набувають імунітет від токсоплазмозу, адже у результаті тривалого проживання в одному помешканні з котами в організмі людини виробляються спеціальні антитіла. Ці речовини здатні не тільки зменшити симптоми токсоплазмозу, але й знизити ризик розвитку цієї хвороби у цілому.

Звісно, з цієї точки зору собаки однозначно є більш безпечними для людини, ніж коти. Проте це зовсім не означає, що тварин з родини котячих не варто тримати вдома, просто за ними необхідно правильно доглядати.

Переваги утримування собаки у домашніх умовах

собака як домашня тварина

Якщо ви намагаєтеся зрозуміти, яка домашня тварина підійде вам найбільше, радимо обрати собаку. Саме цей улюбленець принесе у ваше життя багато радості та позитивних емоцій.

Регулярний контакт з собакою стимулює процес вироблення дофаміну та серотоніну. Саме ці два гормони допомагають боротися зі стресом та покращують роботу всіх органів серцево-судинної системи.

Втім, це не єдиний позитивний вплив собак на організм людини.

Згідно з результатами дослідження, яке нещодавно провели у Сполучених штатах Америки, хворі на серцеві захворювання, які мають вдома собаку, живуть значно довше, ніж такі ж хворі без домашніх улюбленців.

Цей феномен має досить логічне пояснення – зрештою, власники собак виділяють щодня щонайменше 20 хвилин на вигулювання своїх домашніх улюбленців.

Як відомо, піші прогулянки не тільки стимулюють роботу всіх внутрішніх органів, але й покращують серцевий ритм. До того ж, власники собак значно рідше за інших людей впадають у депресивний стан, адже поруч з ними завжди є джерело позитиву.

Собаки та алергія на шерсть

На жаль, чимало людей не можуть переносити шерсть собак, адже у них одразу з"являється алергічна реакція. Втім, це стосується не тільки собак, але й шерсті багатьох інших пухнастих домашніх улюбленців.

Зверніть увагу, що діти, які проживають поруч з собаками від народження, є менш схильними до алергічних реакцій, ніж дорослі.

Причиною цього є те, що з роками імунна система адаптується до співіснування з домашнім улюбленцем. До того ж, бактеріологічна флора собак має здатність зміцнювати захисні механізми людини.

Не варто засмучуватися, якщо у вас також алергія на шерсть. У такому випадку радимо обрати домашню тварину, яка не має хутра. Для прикладу, ви можете завести собаку, яка не має шерсті. Найпопулярнішими породами без хутра є шолоїцквінтлі, аргентинська піла та китайська хохлата собака.

Алергіки також можуть обрати англійського бульдога, адже у цієї собаки дуже товста шкіра та коротке хутро.

Як визначити, яка домашня тварина підійде саме вам?

кіт як позитивна домашня тварина

Вибір домашньої тварини залежить від багатьох факторів:

  • Перш за все, з"ясуйте всі можливі ризики, які може становити та чи інша домашня тварина для вас та всіх інших членів вашої родини.
  • Оберіть тварину відповідно до того, які переваги ви хочете від неї отримати. Якщо шукаєте вірного компаньйона, тоді вам найкраще підійде собака.

Ще кілька років тому такі декоративні домашні улюбленці, як хом"ячки та черепахи, вважали найбільш придатними для сімей з маленькими дітьми. На жаль, тепер людям відомо, що ці види тварин переносять величезну кількість шкідливих мікробів та бактерій, зокрема небезпечну для людини сальмонелу.

Собака – не лише проста у догляді домашня тварина, але й найкращий друг людини

Коли мова йде про здоров"я та гарне самопочуття, важко знайти кращого домашнього улюбленця за собаку. Співіснування з собакою можна спокійно вважати цілком безпечним, а час, проведений у компанії цього улюбленця, покращує настрій та позитивно впливає на емоційний стан власника.

Сподіваємося, наші рекомендації допоможуть вам визначитися з домашнім улюбленцем. Утім, остаточне рішення має залишитися за вами, адже те, яку тварину ви оберете, залежить винятково від умов у вашому помешканні, стану здоров"я всіх членів родини, а також від ваших вподобань.

Це може вас зацікавити ...
Найкращий спосіб чищення акваріуму
Моє здоров'яRead it in Моє здоров'я
Найкращий спосіб чищення акваріуму

Зазвичай рибку треба тримати у акваріумі, який добре фільтрується та аерується. Вода вбирає речовини з навколишнього середовища, які потім осідають на стінах. Не важливо де стоїть акваріум, але дуже важливо тримати його у чистоті.