Який хліб найкорисніший?

· Червень 30, 2015

Хліб та зернові – невід’ємна частина здорового та збалансованого харчування. Багато людей вирішують відмовитися від споживання хліба заради того щоб сдухнути, втім, дієтологи стверджують, що це неправильне рішення. Хліб забезпечує ваш організм клітковиною та вуглеводами, які є необхідними для вашого здоров’я. Ви мусите знати, який тип хліба найкращий та споживати його, не забуваючи про збалансованість харчування. Ми розповімо вам. Деякі сучасні дієти для схуднення закликають обмежити або й зовсім припинити вживання багатьох необхідних для вас продуктів. Хліб один з них, адже він забезпечує організм не лише клітковиною, а й амінокислотами, вітамінами, мінералами… Здорове харчування завжди повинне включати продукти різного типу, а хліб  – якщо це найздоровіший та найкращий хліб – може приносити лише користь. Тож згадаймо найважливіші аспекти вибору. 

Чи поправляються від хліба?

skhundennia

 • Все, що ви їсте, повинно, звісно ж, бути збалансованим. Наприклад, якщо ви їсте по яблуку чи апельсині кожного дня – це дуже корисно, якщо ж ви з’їсте 5 апельсинів, ваш рівень цукру підніметься і в цьому не буде жодної користі. Те саме і з хлібом.
 • Ви не обов’язково станете огрядним, якщо не будете зловживати кількістю  хліба. Але де ж ця рекомендована межа? ВООЗ (Всесвітня організація охорони здоров’я) стверджує, що нормальна кількість – 250 грамів. Тут можна навести такий приклад: 100 грамів звичайного білого хліба дають вашому організму 290 калорій, а 100 грамів чистого пшеничного хліба – 243. Тож проблема виникає саме у питанні якості хліба. Вмійте контролювати себе та не перегинайте палицю з маслом, ковбасними виробами, і т.д.

Який хліб вважають найкориснішим, а який ні?

 • Нарізаний хліб рекомендують найменше. У ньому більше жирів, цукру і добавок, для того аби зберегти його свіжим якомога довше. Він не такий корисний, як звичайний хліб. Та це не означає, що він “поганий”, просто вам варто їсти менше такого хліба.
 • Найздоровіший хліб – це той, який має багато зернових. Подивіться на склад хліба. Високий вміст зернових є дуже важливим. Це стає очевидним, якщо розібратися у складі зернових:  у висівках (оболонка зерна) є багато вітамінів групи В, мінералів та клітковини. У зародку (частина рослини у якої також виростають нові рослини) міститься вітамін В, мінерали та білки, а в ендоспермі зерна (в його середині) є великий вміст білків та вуглеводів.

Найкорисніші види хліба

Повністю пшеничний хліб

khlib

 • Пшеничний хліб – найпоширеніший та найбільш продаваний вид хліба. Він багатий на нерозчинну клітковину, яка може запобігти виникненню раку товстої кишки.
 • Вам варто уважно подивитися, чи хліб, який ви купуєте, і справді повністю складається із зернових та пшеничної муки. Дуже часто туди домішують інші види борошна, а такий хліб вже не настільки корисний. Зазвичай, це легко визначити з першого погляду. Просто купуйте ті види хліба, колір яких найтемніший, адже саме в них є найнижчий вміст добавок та домішок. Нещодавно у продажі з’явився новий тип хліба, в якому повністю використовується біла пшениця замість червоної озимої пшениці. Це також досить хороший варіант. Завжди важливо знати з чого складається те, що ви їсте.

Вівсяний хліб

khlib - 2

 • Вівсяний хліб також дуже популярний та не менш корисний. Зазвичай, його печуть з поєднання вівсяної та та пшеничної муки, так він виходить смачнішим, пухкішим та не занадто пересушеним.
 • Ще одним цікавим фактом є те, що вівсяний хліб містить розчинну клітковину, а це – дуже корисно для боротьби з підвищеним рівнем холестерину.

Житній хліб

zytniy khlib

 • Житній хліб не такий поширений, як пшеничний. Небагатьом людям подобається його смак, тож і продають його набагато менше. Але ви й не уявляєте, наскільки він корисний.
 • Напевно, це найкращий з усіх видів хліба. Це неймовірно смачний хліб, чудовий смак якого прекрасно поєднується як із солодкою, так і з солоною їжею. Він чудово підходить для сніданку. Шматок житнього хліба з апельсиновим соком надасть вам необхідний заряд енергії, дозу клітковини та вітамінів.
 • У ньому найбільше клітковини та поживних речовин. Житній хліб – це неймовірне поєднання заліза та вітаманів В, яке подбає про ваше здоров’я та здоров’я  ваших близьких. Постарайтеся помістити його до вашого раціону. Він допоможе вам уникнути зайвої ваги і в той же час, як ви вже знаєте, це найкорисніший та найсмачніший варіант.