Жіноча дружба: сенсаційний спосіб боротьби зі стресом

Жіноча дружба надзвичайно корисна для всіх. Вона навіть може допомогти жінкам боротися зі стресом!
Жіноча дружба: сенсаційний спосіб боротьби зі стресом

Останнє оновлення: 31 січня, 2019

Ми могли б дати вам тисячу аргументів щодо того, чому жіноча дружба є корисною, здоровою та необхідною, але й цього не вистачить.

Проте в галузі соціальної психології та здоров’я є багато досліджень та робіт, які розкривають щось більш конкретне та цікаве у цьому явищі.

Жіноча дружба має набагато більш інтенсивний і позитивний вплив, ніж чоловіча, тож почуття зв’язку та взаєморозуміння є достатнім для зменшення стресу та тривоги.

Проте важливо чітко зрозуміти: позитивний вплив на наше здоров’я та самопочуття зумовлений не кількістю друзів, а справжніми та значущими дружніми стосунками, які ви можете перерахувати на пальцях однієї руки.

У сьогоднішній статті ми хочемо поговорити про них.

Що вважати позитивними зв’язками в світі порожнечі

чому важлива жіноча дружба
Сьогодні всі ми більше пов’язані, ніж будь-коли, але й водночас більш віддалені, ніж будь-коли.

У наших соціальних мережах є десятки друзів. Крім того, ми спілкуємося через системи обміну миттєвими повідомленнями. Ми використовуємо смайлики для передачі емоцій, які ми не висловлюємо так легко у реальному житті.

Ми створюємо групи в WhatsApp, кажемо «доброго ранку» та «надобраніч» за допомогою цих платформ. Проте, чим більше взаємодії ми маємо, тим більша порожнеча, яку ми відчуваємо, ніби щось проходить повз нас.

Нам може бракувати задовільного особистого життя, де нас оточують особливі люди. Це люди, які роблять нас щасливими, які дають змогу почуватися в безпеці в їхній присутності. Це особливі люди, котрим ми можемо запропонувати нашу дружбу та взаєморозуміння.

Сенсаційним способом боротьби з цією екзистенційною порожнечею є створення сприятливих соціальних стосунків, коли дружба дуже актуальна, якщо ми говоримо про жінок.

Жінки реагують на стрес інакше

жіноча дружба корисна
Щоб зрозуміти, як чоловіки та жінки справляються зі стресом, ми повинні заглибитися у захопливий світ нейропсихології.
  • Коли жінка тривалий час відчуває тривогу та стрес, у її крові вирує справжній «коктейль» нейротрансмітерів. Цей коктейль складається з кортизолу та адреналіну.
  • Це підвищує її кров’яний тиск і рівень цукру в крові.

У жінок є гормон, який водночас діє як нейромедіатор. Він має ключове значення для зменшення впливу вищезгаданих ситуацій. Це окситоцин.

Окситоцин, окрім протидії секреції кортизолу та адреналіну, робить жінок спокійними, зменшує страх і дає їм приємне відчуття безпеки.

Однак стрес впливає на чоловіків більш складним способом.

  • По-перше, є дуже цікавий аспект: організм чоловіків виробляє менше окситоцину.
  • Оскільки вони не отримують такої користі від окситоцину, як жінки, вони глибше відчувають стрес.
  • Вони також, в середньому, мають більше емоційної стриманості. Наприклад, вони не хочуть говорити про свій інтимний та особистий Всесвіт, про свої емоції.

Усе це робить стрес більш глибоким і хронічним аспектом для чоловіків.

Жіноча дружба – джерело окситоцину

переваги жіночої дружби
Жінки мають біологічну потребу “приєднатися” до інших, створити зв’язки на основі співпереживання та визнання.

Безперечно, усе це пояснюється високою кількістю окситоцину в жіночому мозку. Це гормон, який покликаний стимулювати увагу до інших людей.

  • Отже, коли життя перетворюється на американські гірки через стрес та страх, жінки шукають дружби з іншими жінками, щоб регулювати ці страхи й досягти заспокійливого взаєморозуміння, яке допомагає заспокоїти ці страхи та розвіяти проблеми.
  • Крім того, варто зазначити, що дружба – це вимір, який доповнює романтичні стосунки або стосунки з родичами.

Якщо у вас є міцна і значуща жіноча дружба, ви знаєте, що зможете висловити свої думки та емоції без осуду, ніби відкриваєтеся члену сім’ї.

Ви також знаєте, що ваші друзі не зобов’язані вирішувати ваші проблеми. Це не їхня функція, і вони не прагнуть її мати. Вам потрібно відчути, що вас слухають і розуміють.

Міцне і шанобливе коло друзів є запорукою здорового та повноцінного життя для всіх нас.

Однак для жінок цей емоційний зв’язок є більш інтенсивним і більш необхідним, адже варто визнати, що мало що може бути настільки приємним як чашка кави зі своїми старими подругами. Ви забудете про свої проблеми відразу.

Головне зображення люб’язно надано © wikiHow.com
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.