Чи знаєте ви, як і коли пити воду?

Чи знаєте ви, коли пити воду та якої температури? Пити воду перед чи після їжі? Від того, як ми п'ємо воду, залежить ваше здоров'я.
Чи знаєте ви, як і коли пити воду?

Останнє оновлення: 16 листопада, 2018

Завжди кажуть, що дуже важливо пити достатню кількість води, бо вона позитивно впливає на наше здоров’я. Проте, чи знаєте ви, як і коли це необхідно робити? Дуже важливо знати, як і коли пити воду, бо спосіб, у який ви це робите визначає, матиме це позитивні чи негативні наслідки для нашого організма.

Перед сніданком

Одна або дві склянки води перед сніданком допомагають вивести токсини з організму, які залишилися в травному тракті, а також активізують органи для початку належного функціонування. Пийте воду за 20 хвилин до сніданку. Це набагато корисніше, ніж починати день з кави.

Крім того, якщо пити теплу воду, додавши ще й сік з половини лимона, ваш кишківник активізується, і саме тому – це відмінний та простий засіб для боротьби із закрепами.

Пити воду теплою також рекомендується, якщо вранці, коли ви прокидаєтеся, ви відчуваєте затримку рідини. Наприклад, якщо ваше обличчя або повіки опухли. Ця нехитра процедура змусить ваші нирки почати функціонувати.

вода з лимоном активізує кишківник

Ви зголодніли, чи можливо просто хочете пити?

Чи знаєте ви, що у багатьох випадках, коли вам здається, що ви голодні, ви насправді просто хочете пити? Іноді ми не знаємо, як зрозуміти сигнали, які організм нам надсилає. Якщо ви хочете контролювати свою вагу, вам варто навчитися розпізнавати ваші бажання.

Ось чому ми рекомендуємо одну дуже просту річ: кожного разу, коли ви відчуваєте голод, випийте склянку води. Якщо через декілька хвилин, ви все ще голодні – це означає, що вам пора приймати їжу. Ви можете здивуватися, як часто склянка води втамовуватиме ваш голод.

За півгодини до їжі, щоб з’їсти менше

Якщо ви будете пити одну склянку води за півгодини до прийому їжі, ви не тільки втамуєте спрагу перед прийманням їжі, але й також трохи насититесь, а це, у свою чергу, дозволить вам утриматись від вживання надлишку їжі.

Не пийте багато під час прийому їжі

Важливо теж пити достатню кількість води протягом дня. Проте, вам слід уникати її вживання під час їжі, оскільки вода перешкоджає виділенню і дії шлункових соків, що може призвести до погіршення травлення. Крім того, старайтесь не пити рідину одразу ж після прийому їжі.

Якщо ви їсте солону або приправлену спеціями їжу, то можна випити небагато води. Але буде краще та здоровіше, якщо ви замість цього додаватимете свіжі продукти, такі як салати чи овочеві супи в кожний прийом їжі. У такий спосіб ви зможете зменшити вживання солі, а значить і води, та стимулювати процес травлення.

пити воду перед сном

Склянка води перед сном

Ви почали день із склянки води, то ж вам також слід закінчити його склянкою теплої води перед сном. Це готує тіло до відпочинку. Скажімо, настій, приготований з лікарських рослин, також буде гарною ідеєю.

Проте, уникайте цієї поради, якщо це змушує вам часто ходити в туалет протягом ночі, якщо у вас проблеми з нетриманням сечі, а також ця порада не підходить для маленьких дітей.

Не пийте багато води за один раз

Кожного разу, коли ми рекомендуємо пити воду протягом дня, ми маємо на увазі пиття маленькими ковтками, час від часу, а не великі порції. Це особливо рекомендовано під час спеки.

Холодна, тепла чи гаряча вода?

Навіть у пустелі люди п’ють гарячий чай, тому що це заставляє їх пітніти, а, отже, освіжає та охолоджує людський організм. Саме тому вам завжди слід пити теплу або гарячу воду. У жодному разі, ніколи не вживайте холодну воду, оскільки вона може негативно вплинути на травну систему. Що ж саме відбувається? Це змінює природну температуру травлення, що негативно впливає на засвоєння їжі.

Скільки слід пити води?

Півтора літра? Два літри? Ми навряд чи можемо дати вам якусь точну інформацію, щодо кількості води, яку необхідно вживати протягом дня. Вам слід навчитися прислухатися до свого організму. Він точно підкаже вам коли і скільки води ви потребуєте.

Узимку нам хочеться пити менше, ніж влітку. Дитина не потребує стільки ж води, як доросла людина. Люди, які багато пітніють, потребують більше води. Вегетаріанці, у порівнянні з тими, хто їсть багато тваринного білка, теж не питимуть багато. На початку вам може бути важко звикнути постійно пити воду, але як тільки ви почнете, ви усвідомите, що ваш організм сам буде повідомляти вам про те, як багато рідини він потребує.

Скільки потрібно пити води дітям

Якщо важко постійно пити воду…

Багато людей відчувають труднощі, коли стараються постійно пити воду. На щастя, існує дуже простий вихід – можна додавати трохи лимонного соку і кілька крапель очищеної стевії. От така проста хитрість надасть вашій воді чудовий смак лимонаду, без зайвих калорій чи інших речовини.

Іншим варіантом може бути додавання краплі ефірної олії цитрусових (апельсин, лимон, грейпфрут, мандарин тощо).

Настої – також хороша альтернатива щоб урізноманітнити вживання рідини.

Тепер ви точно знатимете, як і коли пити воду.

Фото люб’язно надане DorteF, n_sapiens та zsoltika


Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.