10 природних проносних засобів при закрепах

7 Листопада, 2018
Оскільки яблука містять велику кількість пектину, вони природним чином допомагають регулювати кишкові процеси, у тому числі діарею і закрепи.

Якщо ви страждаєте від закрепів, вам захочеться дізнатися про доступні варіанти природних проносних. Ваша дієта повинна місити продукти, що містять високу концентрацію клітковини, і таких продуктів, як йогурт, які підтримують здоров’я кишкової флори.

Природні проносні – це продукти або трави, які дозволяють очистити кишечник. Важливо розрізняти два типи проносних, тому що один з них має набагато більш потужний ефект і може мати певні побічні наслідки.

Види природних проносних засобів

Залежно від способу впливу природних проносних засобів на організм їх можна розподілити на декілька категорії.

Стимулятори

Їх називають послаблювальними засобами, які вважають стимуляторами, оскільки вони діють на кишкові м’язи і містять певні компоненти, які також впливають на товсту кишку, стимулюючи дефекацію. Вони також впливають на стінки кишечнику, збільшують виробництво мінералів і рідин і зменшують здатність кишечнику поглинати натрій і хлор.

Негативні побічні ефекти залежать від кількості часу, протягом якого стимулятори впливають на організм. Після проковтування вони можуть діяти до 8 годин. Рекомендують приймати стимулювальні проносні перед сном.

Закрепи та види природних проносних засобівМеханічні засоби

Ці проносні сповнені клітковини, яка збільшує обсяг відходів, утримує воду і зволожує стінки кишечника, а також стимулює найбільш природним способом рухи м’язів кишечника, щоб допомогти вам сходити до туалету. Сюди належать розчинна і нерозчинна клітковина.

Ці проносні діють набагато м’якше, ніж стимулятори, і рекомендуються як перші кроки до вирішення проблеми з закрепами. Ми радимо вам супроводжувати ці процедури пробіотиками, такими як натуральний йогурт.

Осмотичні засоби

Цей тип проносних діє шляхом збільшення кількості води у кишечнику, розм’якшуючи випорожнення. Вони схожі на механічні засоби, оскільки містять багато мінералів і змушують організм звільнити кишечник. Вишня є прикладом цього типу. Наслідки сильні і вимагають, щоб ви пили велику кількість води і ізотонічних рідин для відновлення рівня зволоження.

Види природних проносних засобівЯк вибрати проносний засіб

Найбільш помірними проносними засобами є механічні, серед яких:

Яблучний сік і оливкова олія

Змішайте півсклянки яблучного соку з половиною чашки оливкової олії. Пийте суміш перед сном.

Вишня і мед

Скип’ятіть чашку води у каструлі. Додайте шість вишень. Зніміть з вогню і залиште настоюватися під кришкою протягом ночі. Вранці процідить і додайте столову ложку меду. З’їжте вишні протягом дня.

Алое вера

Наріжте листок алое вера. Доведіть його до кипіння в каструлі з водою. Після того як охолоне, помістіть в банку і поставте в холодильник. Ви повинні споживати його лише два рази на тиждень. Цей проносний засіб не рекомендується вагітним жінкам, жінкам, які годують груддю дитину, а також тим, хто вживає антикоагулянти.

алое
Сік з винограду і лляного насіння

Змішайте плоди, поки не утвориться однорідний сік приблизно на одну чашку і додайте столову ложку подрібненого в порошок лляного насіння. Пийте вранці не більше, ніж раз на тиждень.

Рицинова олія

Це зовнішній проносний засіб. Замочіть рушник або марлю в рициновій олії і підігрійте на слабкому вогні. Помістіть підігрітий компрес на поперек або поперекову область. Накрийте його, щоб він залишався теплим довше. Застосуйте один раз на день. Ми не рекомендуємо вам споживати або ковтати рицинову олію.

Продукти, які діють як природні проносні засоби

Окрім алое вера та вишні, існують й інші ефективні продукти, які діють як проносні. Перед тим як ковтати будь-які з них, ви повинні спробувати з’ясувати, що викликає у вас проблеми з травленням. Закреп – це, коли людина “ходить” менше, ніж три рази на тиждень, або коли випорожнення сухі та жорсткі.

Проблеми з травленням цілком природні, коли у вас нездорова дієта. Відсутність фізичних вправ, пасивний спосіб життя, відсутність зволоження, жири і рафіновані борошна також можуть викликати закреп. Якщо ви хочете мати здоровий кишечник, ви повинні трохи змінити свій спосіб життя. Деякі рекомендовані продукти:

Подорожник

Ця рослина походить з Індії і має багато клітковини, яка допомагає сходити до туалету. Він може поглинати воду, додавати обсяг випорожненням, стимулювати дефекацію.

Яблука

Як червоні, так і зелені яблука містять пектин, який сприяє здоровому руху кишечнику, пом’якшує випорожнення (завдяки вмісту клітковини) і допомагає при закрепах. Їжте яблуко щодня або невелику порцію після обіду. Ми рекомендуємо споживати сирі або сушені яблука разом з вишнею.

яблука
Банани

Це ще один плід, який містить велику кількість клітковини (і калію) і завдяки цьому має потужний природний проносний ефект. Один шматочок банана має 12% щоденного рекомендованого споживання клітковини. Банани також містять речовини, які проходять безпосередньо в товсту кишку і сприяють травленню і дефекації.

Цибуля

Цибуля має обов’язково входити до вашого раціону, тому що вона не тільки смачна, але й допомагає захистити організм від хвороб, патогенних мікроорганізмів та інших негараздів. Цибуля також відноситься до природних проносних засобів.

І на останок

Коли ви їсте сирі овочі, ваше тіло природно виробляє шлункову кислоту і може допомогти покращити кишкову флору. Наявність хініну стимулює обмін речовин, роботу печінки, підшлункової залози, шлунку і кишечнику.

Тож перед випробовуванням інших способів спробуйте кілька природних проносних засобів для лікування проблем з кишечником і закрепів.