10 продуктів для покращення сну

Багато людей не можуть добре спати вночі і, як правило, мають проблеми при засипанні. Це дуже поширене явище в сучасному світі.
10 продуктів для покращення сну

Останнє оновлення: 28 листопада, 2018

Хороший сон має важливе значення, оскільки він є ключем як до фізичного, так і до емоційного здоров’я. Покращення сну допоможе вам почуватися оновленими, а ваш організм зможе виконувати різні функції.

Багато повсякденних проблем і використання технологій по-різному змінили сон.

Для того, щоб отримати хорошу якість сну, дуже важливо організувати свій графік сну і місце для сну. Експерти рекомендують прибрати зі спальні всі технологічні пристрої, які можуть вплинути на сон, а також дотримуватися здорової дієти та уникати шкідливої їжі перед сном.

Багато досліджень показали, що хороша дієта є ключем до покращення сну і запобігання такій проблемі, як безсоння. Ці ж дослідження довели, що деякі продукти можуть допомогти вам краще спати. Завдяки тому, що вони мають властивості, які діють на нервову систему і стимулюють секрецію хімічних речовин, таких як мелатонін і серотонін, які пов’язані з релаксацією і якістю сну.

Ви знаєте, які продукти слід споживати для покращення сну?

Вівсянка

Хоча вівсянку часто рекомендують для сніданку, ви також можете їсти її протягом дня, в тому числі пізно ввечері. Цей продукт дуже корисний для серцево-судинної системи і для хворих на цукровий діабет. Її споживання за 2-3 години перед сном може допомогти розслабити тіло для покращення сну. Адже вівсянка стимулює вироблення мелатоніну.

Мигдаль

Мигдаль для покращення сну
Жменя мигдалю допоможе вам спати спокійно без перерв. Це можна пояснити тим, що мигдалини містять триптофан і магній – дві речовини, які здатні викликати сон.

Мед

Додавання меду до молока або чаю може бути дуже корисним для покращення сну. Мед містить глюкозу, яка сигналізує мозку, що він повинен зменшити функцію орексина – речовини, яка безпосередньо пов’язана з безсонням.

Цільнозерновий хліб

Цільнозерновий хліб має вітаміни B1 і B6. Поєднайте його з медом, і він допоможе триптофану дістатися мозку, де він перетвориться на серотонін і поліпшить якість сну.

Вишня

Вишні для покращення сну
Один з найкращих способів добре спати і уникнути перерв посеред ночі – споживати мелатонін. Вишні, так само, як овес і волоські горіхи, є природним джерелом мелатоніну і можуть допомогти поліпшити сон.

Трав’яний чай

Трав’яний чай може бути одним з найкращих варіантів, щоб добре спати і відпочивати спокійно. Різні види чаю, наприклад, чай з ромашкою, мелісою, лавандою, пасифлорою, липовим цвітом або лимоном, мають седативні властивості. А вони в свою чергу допомагають організму краще відпочивати і спати.

Темний шоколад

Ви можете їсти темний шоколад протягом дня, а також на ніч. Цей смачний продукт, який вам так подобається, може допомогти поліпшити сон. Він стимулює вироблення серотоніну – гормону, який розслабляє тіло і розум.

Банани

Банани для покращення сну
Банани діють як снодійне. Цей супер-продукт не тільки багатий на поживні речовини, але й стимулює секрецію мелатоніну і серотоніну, щоб поліпшити якість сну. Споживання бананів перед сном дає організму хорошу дозу магнію і калію. Вони діють як релаксанти м’язів і нервової системи; вони необхідні для відновлювального сну.

Тепле молоко

Мабуть, ви не раз пили тепле молоко перед сном. Воно дуже смачне, а також допомагає покращити сон завдяки вмісту триптофану. Він є незамінною амінокислотою у виробництві мелатоніну і серотоніну – медіаторів, що беруть участь в циклі сну.

Курка

Курка – це ще один продукт, який містить таку амінокислоту, як триптофан. Для підвищення її ефективності, ми рекомендуємо їсти її в другій половині дня разом з порцією цільнозернового хліба.


Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.