10 продуктів від поганого настрою та депресії

13 Січня, 2019
Звісно, є певні харчові продукти від поганого настрою та депресії, які здатні покращити самопочуття та емоційний стан людини. Утім, якщо лікар призначив вам спеціальні препарати, не варто від них відмовлятися чи самотужки замінювати на інші ліки.

Продукти від поганого настрою містять велику кількість незамінних вітамінів, мінералів та поживних речовин, які прискорюють відновлення організму як у фізичному, так і в емоційному плані. Власне, розвитку деяких розладів та порушень можна запобігти за допомогою регулярного вживання певних продуктів.

Навіть депресію можна побороти природним та безпечним шляхом, а саме додавши до свого раціону корисні харчові продукти з неймовірними властивостями. У цій статті ми зібрали найефективніші харчові продукти від поганого настрою та депресії, які допоможуть вам налагодити життя та покращити свій психоемоційний стан.

Як перебороти депресію природним шляхом?

Депресія – це доволі складний внутрішній розлад. Це захворювання досить важко лікувати природними методами, адже депресія негативно впливає на роботу нервової системи та призводить до порушень у роботі багатьох інших внутрішніх органів.

Люди, що страждають на депресію, переживають неймовірний відчай та мають досить песимістичний погляд на життя. Це неймовірно ускладнює процес лікування, адже через негативне ставлення людини до втручання у її життя та гостра зневіра у можливостях сучасної медицини не дозволяють ефективно та швидко позбутися депресивного стану.

Головними ознаками цього психічного розладу є постійне відчуття суму та відчаю, апатія та низька самооцінка.

Утім, не варто панікувати та завчасно опускати руки, адже вилікувати депресію таки можна. Для цього варто додати до свого раціону збагачені поживними речовинами продукти від поганого настрою, які покращують роботу нервової системи.

Повірте, за умови регулярного вживання цих продуктів ви зможете швидко покращити самопочуття та емоційний стан.

Продукти від поганого настрою та депресії

1. Какао

какао від поганого настрою

Ще з давніх часів какао використовували у багатьох культурах як потужний лікарський засіб та корисний натуральний продукт.

До того ж, завдяки високому вмісту фенілетиламіну та триптофану какао заслужено вважають неймовірно ефективним засобом від депресії. Ці сполуки покращують настрій та стимулюють процес вироблення серотоніну – нейротрансмітера, який відповідає за відчуття щастя.

 • Не плутайте какао та шоколад. До складу шоколаду входить велика кількість цукру та шкідливих жирів, а відсоток натурального какао у шоколадних смаколиках є досить низьким.

2. Апельсини

Всі цитрусові фрукти володіють потужними антидепресивними властивостями. Зверніть увагу, що для покращення настрою апельсини можна не лише вживати в їжу, але й використовувати як натуральний ароматизатор помешкання.

Ефірні олії лимона, грейпфрута, апельсина та мандарина створюють відчуття затишку та щастя, тому ми відчуваємо піднесений стан при нанесенні цих корисних засобів на шкіру.

 • Апельсини є одними з найефективніших засобів для підвищення оптимізму та життєрадісності.
 • Утім, лікарі рекомендують вживати апельсини у першій половині дня, оскільки вони можуть спричинити розлади сну та безсоння, якщо з’їсти їх на вечерю.

3. Зелені листові овочі

Ці види овочів характеризуються високим вмістом магнію – незамінного мінералу, який позитивно впливає на роботу нервової системи та запобігає розвитку таких психічних розладів, як надмірна нервозність та депресія.

 • Для того, щоб отримати максимальну користь від зелених листових овочів, краще вживати їх у свіжому вигляді. Ви можете додавати їх у салати або ж готувати на їхній основі натуральні соки або зелені смузі.

4. Авокадо

авокадо для боротьби з депресією

Авокадо недарма вважають справжнім суперфудом.

Цей корисний фрукт містить величезну кількість поживних речовин. Завдяки цьому за умови регулярного вживання авокадо можна позбутися не тільки депресивного стану та поганого настрою, але й інших внутрішніх розладів.

 • Попри те, що авокадо характеризується високим вмістом жирів, до складу цього фрукта входить велика кількість незамінної клітковини та протеїнів, тож не варто відмовлятися від авокадо через страх набрати зайву вагу.

Читайте: Чи справді вода допомагає схуднути? Міфи та правда

5. Волоські горіхи

Коли мова йде про корисні продукти від поганого настрою та депресії, варто згадати про волоські горіхи. Вони містять велику кількість вітамінів та мінералів (зокрема, магнію) та незамінних жирних кислот. Завдяки цьому волоські горіхи заслужено вважають ефективним натуральним методом боротьби з депресивним станом.

 • Лише одна жменя волоських горіхів на день – і ви зможете не тільки відрегулювати роботу нервової системи, але й зміцните серце та інші органи серцево-судинної системи.

6. Насіння льону

Льон можна вживати як у вигляді насіння, так і у формі лляної олії. Цей продукт є неймовірно корисним та поживним, адже він містить велику кількість незамінних жирних кислот Омега-3. Саме ці жири є необхідними для підтримання емоційної стабільності та покращення загального самопочуття.

 • При покупці лляної олії обов’язково обирайте олію холодного віджиму, адже саме вона зберігає найбільше корисних властивостей льону.

7. Яйця

яйця для боротьби з поганим настроєм

Попри те, що цей продукт є досить доступним та популярним, і чимало людей вживають його ледь не щодня, ми часто недооцінюємо його неймовірні корисні властивості.

 • Яйця характеризуються високим вмістом вітаміну В12. Зверніть увагу, що цей незамінний вітамін також міститься у сардинах та молочних продуктах.
 • Не забувайте, що низький рівень вітамінів групи В, особливо В12, часто призводить до пригнічення та депресивного стану.

Дізнайтесь більше: Збалансоване харчування: 3 ідеальні варіанти сніданків.

8. Чорна квасоля

У деяких країнах саме квасоля незвичного чорного кольору складає основу щоденного раціону. Насправді цей продукт ефективно бореться з депресією, тому якщо ви досі нечасто їли квасолю, настав час це виправити та негайно включити її до щоденного меню.

 • Чорна квасоля містить велику кількість тіаміну, або вітаміну В1, який покращує когнітивну функцію та забезпечує клітини головного мозку додатковою енергією. Завдяки цьому чорна квасоля здатна покращувати настрій та усувати пригнічений стан.

9. Крес-салат (хріниця сійна)

Солі фолієвої кислоти, що входять до складу крес-салата, запобігають розвитку порушень у роботі когнітивної функції та борються з депресією природним шляхом.

 • Крес-салат можна додавати до свіжих овочевих салатів або подавати його як гарнір до будь-яких основних страв.

10. Соняшникове насіння

насіння соняшника від депресії

Як і чорна квасоля, соняшникове насіння характеризується високим вмістом вітамінів групи В, зокрема тіаміну. Саме з цих міркувань ми рекомендуємо вживати по одній жмені насіння щодня у смаженому або сирому вигляді.

 • Health, N. C. C. for M. (2010). Depression: the Treatment and management of depression in adults (UPDATED EDITION). The NICE Guideline on the Treatment and management of depression in adults.
 • Lang, U. E., Beglinger, C., Schweinfurth, N., Walter, M., & Borgwardt, S. (2015). Nutritional aspects of depression. Cellular Physiology and Biochemistry. https://doi.org/10.1159/000430229
 • Leng, G., Adan, R. A. H., Belot, M., Brunstrom, J. M., De Graaf, K., Dickson, S. L., … Smeets, P. A. M. (2017). The determinants of food choice. In Proceedings of the Nutrition Society. https://doi.org/10.1017/S002966511600286X