Мова тіла: 7 порад для підвищення самооцінки

Мова тіла допомагає не лише висловити своє ставлення до тієї чи іншої ситуації, але й позитивно впливає на самопочуття людини та стимулює підвищення самооцінки.
Мова тіла: 7 порад для підвищення самооцінки

Останнє оновлення: 19 грудня, 2018

Мову тіла можна порівняти з роботою мовчазного оркестру, на яку ми часто не звертаємо уваги. Проте насправді мова нашого тіла має вагомий вплив на підвищення самооцінки та на стан людей, що нас оточують.

Усвідомлення, вміння контролювати та розуміння особливостей мови тіла є незамінними навичками для кожної людини. Для прикладу, якщо ви навчитеся зберігати контроль над своїми жестами та емоціями, то зможете покращити перше враження про себе та зробити себе більш привабливими в очах інших людей.

Оволодівши мовою тіла, ви підвищите впевненість у собі та зробите вагомий крок до підвищення самооцінки.

Не хвилюйтеся, ми не пропонуємо засвоювати маніпулятивні техніки, якими часто користуються для власної вигоди політики та продавці.

Під вивченням особливостей мови тіла ми маємо на увазі засвоєння нових навичок, які допоможуть впевненіше почуватися під час спілкування з іншими людьми, краще проявити себе на співбесіді та навіть спокусити людину, яка вам сподобалася.

У цій статті ми поділимося 7 корисними порадами для підвищення самооцінки, завдяки яким ви зможете завжди почуватися впевненими та зберігати спокій у будь-якій стресовій ситуації. Повірте, щойно ви вивчите всі особливості мови тіла, то самі себе не впізнаєте!

Ефективні поради для підвищення самооцінки

1. Мова жестів та погляду

мова погляду для підвищення самооцінки

Мозок людини має здатність посилати сигнали, які видають її справжні наміри. Наприклад, якщо вам чогось хочеться, то ваші очі одразу починають бігати туди-сюди у пошуках потрібної речі. Якщо хтось це помітить, то зможе одразу зрозуміти, що саме вам потрібно без слів.

Оскільки очі є першим та найголовнішим інструментом мови тіла, ми рекомендуємо регулярно використовувати всі переваги цього безмовного засобу спілкування з метою підвищення самооцінки.

  • Ніколи не опускайте погляду під час розмови.
  • Завжди дивіться співрозмовнику прямо в очі.
  • Не забувайте, що очі здатні виказувати істинні емоції людини. Саме тому дуже важливо знати, як виражати за допомогою очей спокій, рішучість та впевненість у собі.

2. Горда постава та особистий простір

Навіть під час розмови з іншою людиною не варто забувати про необхідність завжди тримати правильну поставу.

Спина має бути прямою, плечі – розслабленими, а шия – витягнутою. Схиляти голову на бік та перекошувати торс не варто.

  • Постава людини є віддзеркаленням її ставлення до тієї чи іншої ситуації. Для того, щоб посилити впевненість у собі та зуміти переконати інших у правильності ваших слів, не варто вдаватися до крайнощів. Це означає, що ваша постава не повинна бути ані надто розслабленою, ані надто напруженою, як у військових під час урочистих заходів.
  • Ідеальний вихід – це буденна поведінка з відтінком стриманості. Для того, щоб цього досягти, обов’язково потрібно мати повагу як до власного, так і до чужого особистого простору.
  • Завжди тримайте дистанцію і не наближайтеся надто близько до співрозмовника. При цьому не забувайте, що з друзями та близькими межі особистого простору є зовсім іншими, аніж при спілкуванні з незнайомцями або людьми з іншого кола.

3. Ніколи не ховайте від співрозмовника свої руки

демонструвати руки співрозмовнику

На співбесіді, діловій вечері чи навіть під час звичайної розмови з іншою людиною ніколи не ховайте від співрозмовника свої руки. Не варто ховати руки у кишенях чи під столом, а також ніколи не перехрещуйте їх, адже співрозмовник може це негативно сприйняти.

Руки повинні бути своєрідною диригентською паличкою, яка допоможе підкріпити свої слова правильними жестами та емоціями. Звільніть руки та дозвольте їм рухатися в унісон до ваших слів.

4. Вміти зберігати спокій та тишу у певних ситуаціях – це неймовірно ефективна стратегія

Якщо говорити метафорами, то мова тіла справді нагадує оркестр. У ньому кожна частина тіла грає відведену їй роль для того, щоб захопити увагу співрозмовника.

  • Як відомо, музика не може існувати без періодичних пауз. Саме тому для того, щоб ваші слова мали вплив на інших людей, необхідно вміти вчасно витримати паузу та помовчати.
  • Для прикладу, коли співрозмовник каже те, що вам не подобається, замість того, щоб одразу докоряти та висловлювати незгоду з його словами, зробіть перерву. Не закипайте одразу, а розслабтеся та спокійно усміхніться у відповідь.

Часто вміння помовчати у потрібний момент – це один з найефективніших способів продемонструвати виваженість та життєву мудрість. Не варто нехтувати цією порадою, якщо ви хочете, щоб ваші слова мали вагомий вплив на співрозмовників.

5. Під час розмови тримайте у руці якийсь предмет

Для того, щоб справити вплив на одного або кількох співрозмовників, радимо під час розмови тримати у руках олівець, ручку або навіть окуляри.

  • Якщо людина під час розмови тримає предмет з так званим “інтелектуальним” призначенням, це допомагає створювати перед аудиторією образ впевненої у собі людини.
  • До того ж, будь-який предмет у руках дає відчуття спокою та допомагає перебороти хвилювання.

6. Кивайте головою

кивати головою під час розмови

Вміння вчасно кивати головою під час розмови – це теж яскравий сигнал мови тіла. Кивок головою символізує зв’язок зі співрозмовником. Якщо ви киваєте головою при певних словах людини, з якою розмовляєте, це свідчить про ваш щирий інтерес, відкритість та розуміння співрозмовника.

Зверніть увагу, що кивки не обов’язково сигналізують про те, що ви погоджуєтеся з усім, що почули. Киваючи, ви просто висловлюєте повагу та зацікавленість у розмові. Завдяки цьому ви зможете позитивно налаштувати до себе співрозмовника та залишити гарне враження про себе. Вміння кивати головою у потрібний момент допоможе вам створити в очах співрозмовника образ розумної, поважної та впевненої у собі людини.

7. Не сутультеся і не поводьтеся “розхлябано”. Знайдіть позу, у якій почуватиметеся комфортно та пристойно виглядатимете

Для того, щоб переконати у чомусь співрозмовника, не потрібно бути професійним актором. Не використовуйте награних жестів та не тягніть на себе ковдру, адже тим самим ви не дасте іншій людині змоги вставити ані слова.

Вдосконалення мови тіла – це мистецтво бути собою і при цьому вміти тримати контроль над розмовою, не драматизуючи події.

Звісно, вдосконалити ці навички за один день неможливо. Для підвищення самооцінки необхідно регулярно розвивати впевненість у собі та боротися з надмірною нервозністю. Дуже часто за допомогою мови тіла можна приховати хвилювання та сором’язливість, тому так важливо регулярно покращувати вміння спілкуватися без слів.

На завершення ми хочемо побажати вам ніколи не втрачати самоконтроль у щоденних ситуаціях. Повірте, за умови дотримання вищезгаданих порад ви навчитеся випромінювати впевненість у собі та надовго захоплювати увагу своїх співрозмовників. Візьміть на озброєння наші поради для підвищення самооцінки, і вже зовсім скоро ви себе просто не впізнаєте!
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.