10 симптомів хвороби серця, які часто ігнорують

Хоча ці симптоми можуть бути спричинені менш серйозною хворобою, необхідно записатися до лікаря, щоб уникнути можливих ризиків.
10 симптомів хвороби серця, які часто ігнорують

Останнє оновлення: 29 січня, 2019

Хвороби серця є головною причиною смертності у всьому світі, що спричиняє більше смертей, ніж будь-який тип раку чи хронічні захворювання. Згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 17,3 млн осіб загинули в 2008 році у світі внаслідок серцево-судинних захворювань. Ця цифра, за оцінками експертів, зросте до 23 мільйонів на рік у 2030 році.

Чому хвороби серця викликають стільки смертей? Багато проблем із серцем є результатом поганого харчування, малорухливого способу життя, забруднення навколишнього середовища або вживання тютюну. Проте цей розлад викликає стільки смертей у всьому світі насамперед тому, що люди ігнорують попереджувальні ознаки й симптоми.

Найпоширеніші хвороби серця

Вони запізно звертаються за професійною допомогою, щоб запобігти найгіршим наслідкам. Більшість симптомів серцевих проблем не є серйозними, їх можна сплутати з ознаками інших захворювань.

Спроможність розпізнавати симптоми захворювань серця може врятувати життя. Таким чином, поінформованість в цій сфері – один крок на шляху до профілактики. Нижче ми розповімо вам про 10 попереджувальних ознак хвороби серця, які не слід ігнорувати.

Запаморочення й утруднення дихання

Запаморочення й утруднення дихання – це ознаки, які можуть вказувати на серцевий напад. Ці типи симптомів можуть привести до втрати свідомості і вказують на таку серцеву аномалію, як аритмія.

Втома

втома та хвороби серця
Цей симптом особливо впливає на жінок і може виникнути під час серцевого нападу або за дні, години і навіть тижні до нього. Часте відчуття втоми може бути ознакою серцевої недостатності.

Звісно, цей симптом може також бути ознакою іншого захворювання або розладу. Найкраще проконсультуватися з лікарем, щоб отримати правильний діагноз.

Нудота або відсутність апетиту

Багато людей відчувають нудоту і блювоту, коли страждають від серцевого нападу. Крім того, такий симптом, як здуття живота, пов’язаний з серцевою недостатністю, може викликати втрату апетиту.

Біль у грудях

Біль у грудях є класичним симптомом серцевих нападів, але не у всіх випадках. Жан С. Максвіні, дослідник зі Школи медичних наук і хвороб при Університеті Арканзасу, говорить, що це перший симптом, на який люди звертають увагу, проте він не з’являється в кожному конкретному випадку.

Максвіні заявив, що цей біль відчувається, ніби “слон сидить на грудях”, але також може проявлятися як неприємне відчуття тиску або повноти.

Біль у різних частинах тіла

біль та хвороби серця
Біль у грудях є найпоширенішим болем під час серцевих нападів. Проте цей біль може поширюватися на руки, лікті, хребет, шию, щелепи або живіт. Насправді в деяких випадках біль з’являється не в грудній клітині, а в інших ділянках тіла.

Нерегулярний пульс

Випадкова зміна імпульсу є нормою. Однак коли нерегулярний пульс супроводжують слабкість, запаморочення або утруднене дихання, це може бути ознакою серцевого нападу, серцевої недостатності або аритмії.

Задишка

Задишка в спокійному стані може бути ознакою захворювань легенів, таких як астма або хронічна легенева обструкція. Крім того, вона може також сигналізувати про серцевий напад або серцеву недостатність. Під час серцевого нападу утруднене дихання може супроводжуватися болем у грудній клітині, але не завжди.

Потовиділення

головний біль та хвороби серця
Холодний піт, особливо у спокійному стані, є ознакою серцевого нападу. Цей симптом з’являється безпосередньо перед ним.

Запалення

Серцева недостатність може призвести до накопичення рідини в організмі. Ноги, щиколотки, стопи й живіт помітно набрякають.

Блідий або хворий вигляд

Багато людей виглядають блідими або сірими перед серцевим нападом. Коли артеріальний тиск падає, цілком помітно, що людина хвора.  • Association, A. H. S. (2015). Heart Disease and Stroke Statistics. American Heart Association. https://doi.org/10.1161/01.cir.0000441139.02102.80
  • W H O. (2013). WHO Cardiovascular diseases (CVDs).
  • Quah JL, Yap S, Cheah SO, et al. Knowledge of signs and symptoms of heart attack and stroke among Singapore residents. Biomed Res Int. 2014;2014:572425. doi:10.1155/2014/572425
  • Gaziano T, Reddy KS, Paccaud F, et al. Cardiovascular Disease. In: Jamison DT, Breman JG, Measham AR, et al., editors. Disease Control Priorities in Developing Countries. 2nd edition. Washington (DC): The International Bank for Reconstruction and Development / The World Bank; 2006. Chapter 33. Available from: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK11767/ Co-published by Oxford University Press, New York.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.