3 фрази, щоб знову полюбити себе лише за 3 хвилини

Навчіться любити себе. Зрештою, це найкращий спосіб подбати про власний добробут. А ті, хто справді любить вас, неодмінно підтримають вас і допоможуть змінити життя на краще.
3 фрази, щоб знову полюбити себе лише за 3 хвилини

Останнє оновлення: 21 листопада, 2018

Іноді ми віддаємо свою самооцінку в руки інших. Забуваємо, чого варті та на що заслуговуємо настільки, що не можемо знову полюбити себе.

Це правда, що таке психологічне явище корениться в дитинстві та минулих переживаннях, які формують нашу особистість.

Утім ви маєте розуміти, що коли йдеться про любов до себе, потрібно щодня звертати на неї увагу. Ніколи не забувайте про власні потреби та значущість. 

Любити себе – не означає стати нарцисами або егоїстами. Зовсім ні.

Це означає бути освіченими, розумними, мати хорошу інтуїцію, знати свої межі та права (як і права інших людей, звісно). 

Уявіть цю любов, як маленьку коштовність. Що більше ви поліруєте її, то яскравіше вона сяє та більше надихає вас.

Утім є два правила, яких потрібно дотримуватися щодо цієї дорогоцінної коштовності: не залишайте її комусь іншому та не дозволяйте нікому зламати її.

Сьогодні ми надихнемо вас 3 фразами, які допоможуть знову полюбити себе та піклуватися про власний добробут і щастя.

1. Знову полюбити себе – це не егоїзм

егоїзм - це добре чи погано

Можливо, фрази на кшталт: “Тобі потрібно знову полюбити себе, адже, в іншому випадку, ніхто не поважатиме тебе” звучать як кліше. Утім, коли ви врешті зробите крок уперед і почнете трохи краще піклуватися про себе, це може спричинити певну реакцію: люди стануть казати, що ви змінилися або стали трохи егоїстичніші.

Перш за все, зрозумійте, що між любов’ю до себе й егоїзмом багато кроків, яких зріла, мудра людина не зробить.

Ми іноді забуваємо про повагу до власних потреб, а суспільство засуджує надмірний егоцентризм.

Якщо ви скажете людині :”Ні, я не хочу бачитися з тобою, адже сьогодні мені треба побути самій, прогулятися та подумати“, це може звучати дивно, невиховано та навіть грубо. Утім вміння дозволяти собі те, на що ви заслуговуєте та чого потребуєте в певний час – аж ніяк не егоїзм.

Насправді, той, хто так це сприймає, не надто хороший друг. Найкращі друзі та найближчі родичі можуть співпереживати з вами, проявляючи розуміння та повагу до вашого рішення.

2. “Я маю встановити обмеження, щоб захистити власну гідність, ідентичність і сутність”

як покращити життя

Усі, хто проживають життя без захисного бар’єра проти того, що може завдати їм шкоди, дозволятимуть долі й випадку підкидати будь-що: і добре, і погане.

А що станеться, якщо бути перебірливішими чи розумнішими та приймати лише хороше?

Таке ставлення також не буде проявом егоїзму. Насправді, це чудовий крок у напрямку доброго психічного й емоційного здоров’я та відчуття добробуту, яке також безпосередньо вплине на фізичний баланс.

Покиньте сумніви! Відгородіться від людей, які приходять до вас, щоб завдати шкоди або маніпулювати.

Виявиться, що покращити якість життя дуже просто, якщо почати встановлювати обмеження.

3. “Моя любов до себе безцінна і я не роблю знижок”

Любов до себе – це більше ніж самозахист і розуміння межі між тим, що моє, а що ваше.

Це гідність, непорушна й унікальна сутність, яка робить вас особистістю та формує сприйняття власного “я”. Це сила всередині вас, щоб зіткнутися зі складнощами, досягти своїх мрій і створити реальність, яка вам підходить.

Усе це непросто. Ви повинні розуміти, що аби любити себе, потрібно постійно розвиватися, адже іноді ми слабнемо, втрачаємо сили чи збиваємося зі шляху.

У деяких випадках ви можете забути підживлювати любов до себе, адже вона постійно потребує нових знань, зв’язків, поглядів і досвідів.

Але зрозумійте, що їй немає ціни.

Не віддавайте любов до себе комусь іншому – вона ваша. Пропонуйте людям довкола те саме, що й собі: повагу, розуміння, терпимість і гармонію.

Основне зображення люб’язно надане wikiHow.com
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.