Де знайти щастя? У реальності, а не в мріях

29 Січня, 2019
Щоб досягти щастя, ймовірно, доведеться пережити важкі часи, але це єдиний спосіб справді оцінити те, що ми отримаємо в кінці. Тож у нас є відповідь на питання: де знайти щастя? У реальності, а не у снах і мріях.

Мрії – це важливо. Вони надихають, дають надії і дарують смак щастя. Де нам знайти щастя? Якщо ми хочемо відчувати щастя насправді, ми повинні звернути свій погляд на реальність.

Багато наших мрій залишаються лише мріями. Ідеями, які ніколи не оживають. Можливо, це тому, що ми нестатньо думали про це. Можливо, ми дозволили собі керуватися довірою, яка сп’янила нас у той момент.

Однак ця ідея має потенціал стати чимось набагато серйознішим та подолати тисячі бар’єрів.

Реальність, яку ми враховуємо

де знайти щастя - дві людини

Здається суперечливим, чи не так? Мрії, які залишаються лише думками та реальність, яка б’є нас в обличчя та змушує прокинутись, є двома різними речами. Ключовим є пошук балансу.

Почнімо з того, що важливо пам’ятати кілька ключових речей, які будуть тримати вас в реальності:

  • Ви в змозі досягти того, про що мрієте? Не усвідомлюючи, ми часто прагнемо досягти того, чого не можемо отримати. Це не тому, що ми не хочемо, а тому, що у нас немає засобів для цього. Можливо причина в грошах, роботі або сімейних проблемах, завжди є багато відмовок, які можуть завадити здійсненню вашої мрії.
  • Будьте чесними з самими собою про свої сильні та слабкі сторони. Неправильно бажати стати лікарем, якщо тільки від краплі крові ви непритомнієте. Ви повинні бути реалістичними. Знайте про свої здібності, про те, що у вас виходить добре, а що не дуже, і почніть звідти.
  • Шлях відкривається, коли ви йдете ним. Якщо ви прив’язані до зони комфорту, як ви можете досягти своєї мрії, як зможете знайти щастя? Ви повинні почати щось робити і переконатися, що всі ваші дії спрямовані на досягнення того, що хочете. Якщо нічого не робити, то нікуди не дістанешся.
пошуки щастя - в клітці

Необхідно пам’ятати ці три пункти, оскільки вони будуть основою успіху у досягненні того, що ми хочемо.

Якщо перші два зрозумілі, вам все одно треба працювати над найважливішим. Просто не залишайтеся на місці.

У щастя не все позитивно

чорна пташка і жінка

Щастя – це не тільки яскраві вогні та кольори. Там також будуть тіні і темні частини. Ми плутаємо цей термін з “бути щасливим”, що неможливо, оскільки наші емоції постійно змінюються.

Щастя – це просто бути в гармонії, навіть якщо все не на нашу користь, а навколо відбуваються невеликі неприємноті.

Ви стаєте дестабілізованими, коли починаєте думати про неможливі речі і вірите, що все дається легко і просто. Однак ви помиляєтеся.

Ви досягаєте того, чого хочете завдяки зусиллям та жертвам. Завдяки часу, присвяченому собі, тренуванню себе, покращенню своєї роботи. Ідеться про щоденне вдосконалення себе і навчання з власних помилок.

Ви помиляєтеся, коли думаєте, що кожна помилка повертає вас назад, і це є причиною негаразд і нездійснення мрій. Швидше за все, кожна помилка – це можливість переспрямувати ваш шлях у правильне русло.

Щастя не завжди веселе. Зрештою, у нас завжди є як позитивні, так і негативні емоції. Обидва боки мають мету і вони не можуть зупинити вас від досягнення щастя.

Ось як знайти щастя: розплющіть очі до реальності

заплющені очі до реальності

Ми довго були сліпими. Ми вважали, що невдача – це поразка, коли насправді потрібно було лише розплющити очі та зрозуміти, що ми досі робили неправильно.

Чи переставали ви вчитись ходити, коли щоразу падали в дитинстві? Ви зупинялися вчитися через подряпини і порізи на колінах?

У дитинстві ви були набагато наполегливішими, ніж зараз. Це тому що тепер ви сповнені страхів та сумнівів, небезпеки та припущень, яких насправді не існує.

Почніть робити невеликі кроки до того, що хочете досягти. Будьте терплячими, бо навіть якщо ви вважаєте, що час спливає дуже швидко, насправді все йде набагато повільніше, ніж ви думаєте.

Поступово, не зупиняючись і з ентузіазмом, волею та наполегливістю ви зрозумієте, де знайти щастя: у реальності, а не в неможливих надіях.

Schupak, C. y Rosenthal, J. (2008). Excessive daydreaming: a case history and discussion of mind wandering and high fantasy proneness.

Somer, E. (2018). Maladaptative daydreaming: a qualitative inquiry. Journal of Contemporary Prychotherapy, 32(2/3): 197-212.