Самопізнання може бути синонімом щастя

Самопізнання може бути синонімом щастя
Самопізнання може бути синонімом щастя

Останнє оновлення: 01 лютого, 2019

Ви щаслива людина? А хотіли би хтіли досягти самопізнання та щастя?

Якщо ви зумієте відкрити власне “я” й усвідомити, якими є насправді, то зробите дуже важливий крок на шляху до щастя.

Ви будете справжнім архітектором свого життя, досягнете душевного добробуту та станете на шлях розкриття власного потенціалу.

Концепт щастя

Щастя – це стан добробуту, цілісності та задоволеності собою.

Коли людина сповнена цієї емоцією, вона почувається радісною, гармонійною та здатною подолати будь-які труднощі.

Фахівці, які досліджують це питання, сходяться на думці, що глибинне самопізнання є одним із найважливіших елементів щастя.

Серед інших складових: усвідомлення своєї ідентичності, цінностей, можливостей і здібностей.

Секрет щастя в самопізнанні

Перший крок полягає в усвідомленні факту, що ви – власник свого життя. Саме у такий спосіб ви розумієте, що є живим дивом і частиною цілого, яке постійно змінюється та пропонує безліч можливостей для розвитку.

Спостерігайте за власними думками. Прийміть їх так само, як і свої почуття та відповідні наслідки.

Не судіть себе занадто строго, а просто будьте спостерігачем.

Змініть свої думки

Щойно ви виявили негативну думку, замініть її на іншу та простежте за наслідками такого контролю.

Секрет у тому, що щастя має витіснити страх. Інакше кажучи, замість того, щоб зосереджуватися на своїх страхах і плекати їх, віднайдіть зв’язок із тим, що робить вас щасливими, і проаналізуйте його.

Деякі кроки на шляху до самопізнання

кроки на шляху до самопізнання

Уже неодноразово доведено, що вміння керувати своїми емоціями, контролювати їх і справлятися з ними допомагає досягти щастя. Те, як ви почуваєтеся, залежить лише від вашої інтерпретації подій навколо.

З нами постійно щось відбувається. Одні миті сумніші, інші – щасливіші, однак важливі не лише події, які стаються насправді, а ваше ставлення до них.

Інтерпретація залежить від певних чинників: вміння керувати своїми емоціями, того, як ви про себе думаєте та взаємодієте з реальністю, вашого оточення та, перш за все, реакції.

Досягніть щастя

Щастя не полягає в тому, щоб завжди робити те, що вам хочеться. Навпаки, варто полюбити те, що ви робите. Намагайтеся щодня насолоджуватися обставинами, які готує вам життя.

Ви повинні розуміти, що добробут не є синонімом щастя, адже щастя – це ставлення.

Іноді ви можете почуватися щасливими, пригадуючи приємні моменти минулого. Доведено, що такі спогади змінюють хімічні процеси в мозку.

Секрет щастя, передусім, у тому, що потрібно живити свій мозок позитивними спогадами. У такий спосіб, лише пригадуючи щасливі моменти, ви покращите свій настрій, завдяки виробленню серотоніну.

Мотивація

Важливо прокидатися вранці з певною метою. Не має значення, маленька вона чи велика. Мотивація може змінити ваш день.

Негативні думки впливають на внутрішній світ. Саме тому потрібно керувати своїми емоціями, проживати оптимістичне життя, відчуваючи кожну мить, і позитивно мислити.

Позитивні думки сприятимуть виробленню в організмі ендорфінів, необхідних, щоб змінити стан здоров’я й світ навколо. Це також допомагає полюбити своє життя!

Вам буде цікаво прочитати статтю: 5 способів віднайти мотивацію, коли ви розбиті

Кілька необхідних слів

щаслива пара

До слів, які найбільше вплинуть на ваше сприйняття світу, належать такі: будь ласка, дякую та вибач. Мова – це спосіб показати свої почуття близьким людям і відреагувати на життєві обставини, які готує для нас кожен день.

 • Будь ласка відкриває двері для налагодження співпраці з іншою людиною.
 • Дякую передбачає вдячність, яка є спогадом у серці.
 • Вибач працює як терапія. Ви розумієте те, що довелося пережити та пробачаєте собі й іншим.

Поради для самопізнання

 • Спробуйте пізнати себе до найбільших глибин. Коли ви знаєте себе, то можете зрозуміти, прийняти та почати вдосконалювати своє “я”. Неможливо стати кращим або змінитися, якщо ви не усвідомлюєте, ким є насправді.
 • Уникайте надмірної самокритики та надмірного перфекціонізмуГіперперфекціоністи завжди всім незадоволені, і це робить їх негативно налаштованими.
 • Доведено, що незадоволені люди хворіють та страждають на мігрені значно частіше, ніж ті, хто навчився приймати ситуацію.
 • Важливо заохочувати позитивний внутрішній діалог, щоб підтримувати себе.
 • Часто кажуть, що аби бути щасливими, потрібно підготуватися до можливої поразки та прийняти її. Лише тоді можна усвідомити, що насправді важливо, а що – ні.

Визначте цілі

Важливо визначати цілі поступово. Інакше кажучи, візуалізуйте свої основні прагнення та виділіть менші кроки для їх досягнення. Утілюючи невеликі цілі, ви поступово, але впевнено, дійдете до головної мети.

Щодня працюйте над виконанням незначних цілей, щоб досягнути основної. При цьому дуже важливо ніколи не втрачати внутрішньої самомотивації.

Готові стати на шлях щастя? • Bagherian, M., Mojembari, A. K., Naghibian, P., & Nik, S. F. (2016). The Relationship between Happiness and Self-Awareness among Introverts and Extroverts. Psychology, 7(08), 1119.
 • Kloc, J. (2011). The Power of Negative Thinking. Scientific American Mind, 22(3), 8-8.
 • Zhang, J. W., & Howell, R. T. (2011). Do time perspectives predict unique variance in life satisfaction beyond personality traits?. Personality and individual differences, 50(8), 1261-1266.
 • Gertler, B. (2010). Self-knowledge. Routledge.
 • Cassam, Q. (2014). Self-knowledge for humans. Oxford University Press, USA.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.