10 важливих фактів про сон, які необхідно знати

· Березень 12, 2016

Як ви зазвичай спите? Вам подобається глибокий і відновлювальний сон? Або ви, можливо, належите до тих, хто часто прокидається вночі? Без сумніву, безсоння є найгіршим розладом, від якого ми можемо страждати вночі. І ще один аспект: якщо воно переходить у хронічну форму, це може призвести до дуже серйозних проблем зі здоров’ям.

Сьогодні в нашому блозі ми хочемо запропонувати 10 неймовірних фактів про сон, які обов’язково вас зацікавлять. І пам’ятайте, що до постійного недосипання треба ставитися з обережністю.

Ніколи не обмежуйтеся винятково прийомом класичних снодійних чи бензодіазепінів, оскільки іноді проста зміна щоденних звичок або дієта можуть принести прекрасні результати.

1. Нестача сну може призвести до збільшення ваги

napoyi-dlya-skhudnennya
Недавнє дослідження, опубліковане в журналі Endocrine Society, виявило дещо, що варто мати на увазі. Якщо ми страждаємо від хронічного безсоння або погано спимо вночі, наш метаболізм сповільнюється і робота лімфатичної системи змінюється.

Наше тіло перестає правильно фільтрувати токсини, печінка не може ефективно очищати себе і це призводить до поступового набирання ваги. Проте проста звичка лягати спати в той же час щоночі і відпочивати принаймні 6-8 годин – це чудовий подарунок, який ми можемо дати нашому здоров’ю. І це також допоможе нам схуднути!

2. Скільки годин слід спати щоночі?

Загалом це залежить від кожної людини. Є деякі люди, яким треба спати протягом 9 годин, щоб добре почуватися вранці; з іншого боку, інші люди потребують лише 6 годин. Однак важливо пам’ятати:

  • Ніколи не варто спати менше 6 годин.
  • Ідеально для достатнього відпочинку – принаймні 5 безперебійних годин сну.
  • Якщо ви доросла людина, не рекомендовано спати більше 11 годин (якщо тільки вам не потрібно компенсувати багато годин без сну). Якщо ви спатимете більше 11 годин, ви можете відчути зворотний ефект, тобто можете прокинутися втомленими.

3. Нестача сну може призвести до втрати кісткової маси

kistky
Стаття, опублікована в журналі Journal of Bone and Mineral Research Review, повідомляє про дуже важливий аспект:

  • Нестача сну і апное під час сну пов’язані з остеопорозом. Чому? Через апное уві сні наше тіло отримує менше кисню, виникає запалення і, як наслідок, змінюється метаболізм. Все це впливає на кісткову масу.

4. Нестача сну може викликати недоумство

У цьому випадку варто також додати до безсоння апное під час сну, яке може підвищити ризик появи цього розладу. Постійна відсутність кисню вночі безпосередньо впливає на здоров’я мозку, виробляє невеликі міні-удари, які рано чи пізно призводять до недоумства. Це дуже небезпечно.

Пам’ятайте, що життєво важливо проконсультуватися з лікарем, якщо ви страждаєте на апное під час сну.

5. Як щодо того, щоб трохи потренуватися?

Навіть звичайна прогулянка протягом 15 хвилин після вечері допоможе вам не тільки добре спати, але й спати протягом додаткових годин поспіль. Тому не соромтеся робити помірні вправи щодня. Воно того варте!

6. Переваги дрімоти

drimannya
Хто сказав, що дрімають тільки ледарі? Зовсім ні! Сон всередині дня протягом 15-20 хвилин допоможе вам компенсувати втрату нічного сну й одночасно розслабитися і бути спокійнішими наприкінці дня.

7. Переваги йоги або медитації

За словами експертів, зазвичай на безсоння страждають люди у віці від 50 років і старше. Щоденне виконання певних вправ дуже позитивно впливає на всіх, особливо на людей старшого віку.

Якщо ви налаштовані спробувати, наприклад, йогу, ви дізнаєтеся, як можна досягти набагато глибшого сну, а в подальшому покращити інші сфери вашого життя.

8. Безсоння перевантажує наш мозок

zhinka-mozok
Мозок потребує, щоб тіло відпочивало протягом ночі, тому що в цей час він може виконувати свої функції, такі як організація інформації, відправлення сигналів лімфатичній системі для детоксикації організму, зберігання спогадів, сни…

Отже, якщо ви не спите, ваш мозок перевантажується, і ви будете страждати від головного болю, ранкової втоми, відсутності концентрації…

9. Безсоння змушує нас втрачати “трохи” пам’яті

Як ми вже вказували раніше, мозок потребує хорошого нічного сну, щоб організувати, сортувати і записати інформацію та спогади. Якщо цього не відбувається, якщо у вас безсонна ніч, мозок не може виконати ці функції. Потрохи ви помітите, що вам важче запам’ятати інформацію, наприклад, ви забуваєте про зустрічі, розмови, дати… Спати так важливо!

10. Протягом ночі ми переживаємо справжнє “промивання мізків”

zdorovy-mozok
Здивовані? Це просто опис дуже цікавої функції:

  • Протягом ночі клітини мозку стискаються так, що спинномозкова рідина може проходити більш вільно. Функція цієї рідини полягає в тому, щоб прибрати всі продукти життєдіяльності, які виробили клітини протягом дня. Як бачите, це дуже важливо, і якщо ми не будемо спати належним чином, ця функція не може бути виконана, і ми будемо страждати від накопичення токсинів.