3 способи позбутися розчарування та стати сильнішими

Якщо ми приймемо розчарування як нормальну частину нашого життя та позбавимось його сили, тоді це припинить викликати стільки болю. Навчіться приймати розчарування і рухатися далі.
3 способи позбутися розчарування та стати сильнішими

Останнє оновлення: 28 листопада, 2018

Ви відчуваєте клубок в горлі та біль у животі. Дихання змінюється. Ви опинилися в самому серці розчарування і воно взяло вас у пастку. Однак з неї можна вийти.

Позитивний бік розчарування в тому, що воно дає вам можливість навчитися та усвідомити, що саме ви зробили неправильно, і знайти рішення, щоб знову не зашкодити собі.

Для цього важливо докладати зусиль, щоб змінити певні набуті звички, які можуть бути досить нераціональними, наприклад, очікування.

Зрештою, практично кожне велике очікування зазнає краху та дозволяє дійсності зайняти його місце. Саме в цей момент приходить розчарування.

Сьогодні ми хочемо розглянути 3 способи того, як рухатися далі після розчарування.

1. Говоріть про те, що відчуваєте

поборіть розчарування

Найкращий спосіб позбутися розчарування та стати сильнішими – це висловлювати те, що ви відчуваєте. Не тільки для того, щоб ділитися своїми відчуттями з іншими людьми, але й щоб скинути тягар з душі.

Вірте чи ні, розмова в голос дозволить вам усвідомити дещо, про що ви б і не знали, якщо б мовчали про це.

Наприклад, ви можете дізнатися, що створили фальшивий образ людини, що змусило вас повірити, що вона не є тією, за кого себе видає.

Крім того, розмова про це допоможе вам контролювати свої емоції. Ви побачите, що ваші емоції близькі до поверхні, і ви раптово починаєте плакати або вибухати в гніві.

Важливо визнати їх, ідентифікувати і, найголовніше, звільнитися від негативних емоцій. Таким чином, вони не закарбуються глибоко в нашій душі і ми зможемо дозволити їм рухатися далі своїм шляхом.

Ви відчуєте себе набагато краще, щойно цей тягар зникне цілком з душі, не залишивши після себе нічого.

2. Чого може навчити розчарування?

сумна дівчина

Кожен досвід, хороший чи поганий, вчить чомусь новому, що робить нас зрілими та кращими людьми. Розчарування є частиною цього, тому ви не повинні почуватися жертвою. Натомість, ви повинні бачити переваги.

Чим більше різних ситуацій трапляється в нашому житті, тим більше ми дізнаємося про себе та про інших.

Ми здобуваємо можливість побачити власні обмеження, коли ми зустрічаємося з новими людьми, усвідомлюючи, як тією чи іншою мірою ми ідеалізуємо їх, щоб вони стали тими, ким ми хочемо їх бачити.

Ми можемо усвідомити, коли ми очікували занадто багато від когось іншого, і це небезпечна гра.

Люди можуть поводитись по-різному і можуть здивувати нас найменшими змінами. Не чекаючи нічого від них, ми рятуємо себе від страждань.

3. Довіряти людям знову

дівчина малює фарбою серце

Це найважче, але найважливіше: навчитися знову довіряти людям, навіть якщо вони можуть розчарувати вас ще раз.

Не всі люди однакові, але ми також не можемо жити наосліп. Кожен може несподівано стати іншою людиною.

Це трапляється. Наша велика проблема в тому, що ми далі очікуємо, що все станеться так, як ми хочемо.

Важливо знову довіряти людям, але з урахуванням того, що ви щойно дізналися. Залиште очікування та ідеалізацію осторонь. Розплющіть очі та дотримуйтесь реальності.

Це важко, але з терпінням ви зможете це зробити.

Насолоджуватись своїми стосунками в теперішньому – це найрозумніше рішення, хоча й найважче.

Ми створюємо ілюзії, які не мають сенсу, і мріємо про казкове життя з перспективним майбутнім завдяки тим, хто сьогодні робить нас щасливими.

розчарування жінки

Вони не зрадять вас, але засліплення відійде, і ви зустрінетесь віч-на-віч з реальністю.

Ви були осліплені весь цей час і настав момент усвідомити, що відбувається. Немає розчарування, якщо ваші очі будуть розплющені з самого початку.

Коли ви приймаєте те, що розчарування є чимось природним, що є частиною навчального процесу, ви не будете схильні до тих самих помилок.

Замість цього ви вийдете з них сильнішими.  • Титаренко, Т. (2017). Щастя, здоров’я, благополуччя. Досягнення недосяжного. Психологія Особистості. https://doi.org/$$CISSN$$V1565-8090
  • Пурло, О. (2009). “Суб’єктний” та “авторський” підходи до життєтворчості особистості. Соціальна Психологія.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.