Тиша допомогла мені знайти відповіді на питання

Не варто боятися залишатися наодинці з собою. Іноді цілковита тиша може бути неймовірно корисною, адже за її допомогою можна знайти відповіді на всі запитання та відшукати способи розв'язання тих проблем, які вас найбільше турбують. Дуже часто саме тиші та спокою не вистачає для того, щоб знайти вихід із ситуації.
Тиша допомогла мені знайти відповіді на питання

Останнє оновлення: 16 листопада, 2018

Середовище в сучасному світі є настільки шумним, що люди розучилися прислухатися до самих себе. Вони щосили намагаються знайти собі товаришів та однодумців, а ще чомусь страшенно бояться залишитися на самоті. Така поведінка означає лише одне: люди щодуху намагаються втекти від дуже важливої частини життя – перебування у тиші.

Більшість людей настільки звикла до шаленого темпу життя, що бояться залишитися у тихому середовищі. Дехто з них боїться опинитися на відстані без знайомих та рідних звуків. Це може бути будь-що: чи то шум автівок, чи то сигнал пожежної машини, чи навіть розмова людей поблизу…

Вірте чи ні, але опинившись на природі, вони одразу починають нервувати. Будь-який незнайомий звук змушує таких людей лякатися та підстрибувати від несподіванки.

Утім, насправді ця поведінка зумовлена ще одним фактором – бажанням втекти від внутрішньої тиші, яка їх постійно переслідує.

Тиша: чому ми завжди намагаємося від неї втекти?

чому люди тікають від тиші

Зазвичай люди втікають від тиші банально через страх зустрітися віч-на-віч з проблемами, які їх щоденно переслідують. Погодьтеся, нікому не подобається думати про серйозні проблеми, терпіти біль та страждання, а також шукати ефективні шляхи розв’язання складних ситуацій.

Проте насправді у такі миті тиша – чи не єдиний спосіб знайти правильну відповідь, коли ви опинилися на роздоріжжі, а життя начебто втратило свій сенс.

Людина, яка потрапила в складну життєву ситуацію або не може наважитися розірвати токсичні стосунки, втрачає здатність вибратися з того виру незадоволення та негативних емоцій. А причина такої поведінки є досить простою – люди просто бояться слухати і часто не хочуть чути.

Завжди простіше жити у стані самообману. Принаймні, така думка побутує серед багатьох сучасних людей. Насправді навіть якщо ви не виправдовуєте власних очікувань та намагаєтеся сховатися у шумі довколишнього середовища, проблеми це однаково не допоможе вирішити.

Ви стаєте жертвою обставин навіть у тому випадку, якщо знаєте, у чому суть проблеми. Якщо у складній ситуації замість того, щоб зібратися із силами та покласти край подіям, які руйнують ваше життя, ви вирішуєте заховатися якомога далі, то страждань вам точно не уникнути.

Ніхто не сперечається, що бути сміливою людиною та шукати відповіді у тиші може бути непросто. Не кожен вміє залишатися спокійним та мовчки спостерігати за навколишнім світом без осуду чи критики.

Іноді відповіді лежать на поверхні

як шукати відповіді у тиші

Коли життя від вас відвертається або коли ви вважаєте, що фортуна обходить вас стороною, саме час побути наодинці із собою та спробувати знайти відповіді на важливі запитання у тиші.

Звісно, цілком природно у такі миті обговорити свої проблеми з товаришем або близьким членом родини. Вислухайте, які поради можуть дати вам рідні. Однак не варто намагатися перекласти на когось відповідальність за власні дії. Остаточне рішення має бути виключно за вами.

Якщо вам раніше доводилося спілкуватися з психологом, то, мабуть, вже знаєте про важливість спілкування та обговорення проблем з кимось. Для прикладу, психологи ніколи не критикують та не намагаються прийняти важливе рішення замість своїх клієнтів. Лікар тільки візьме пацієнта за руку та спробує повести його правильним шляхом для того, щоб людина знайшла відповіді на всі запитання, які її турбують самостійно.

Іноді людина настільки сильно сумнівається у собі, що намагається зосередити всю увагу виключно на зовнішніх факторах. Така тактика є помилковою, адже розв’язання проблеми дуже часто можна знайти всередині самих себе.

Ви можете вважати себе слабкою та немічною людиною. Іноді вам може здаватися, що шляху назад до звичного життя немає. Ці негативні думки є наслідком відсутності вміння прислухатися до себе.

депресія та тиша: як вирішити проблему

Повірте, всередині кожної людини є маленький внутрішній голос, який готовий підказати, як правильно діяти далі. Все, що вам потрібно – це вміти чути себе, і у цьому випадку саме тиша неодмінно прийде вам на поміч.

Чи варто заглиблюватися у себе?

Іноді спроби зазирнути всередину себе є жахливим рішенням, адже щоразу у такому випадку людина натрапляє на поранену маленьку дитину, що живе у кожному з нас.

Утім, якщо робити це грамотно, то можна дослідити ті частини себе, які ви досі відкидали або ігнорували.

Саме тому дуже важливо завжди залишатися об’єктивними та прийняти той факт, що кожній людині властиво помилятися.

Чи доводилося вам раніше гуляти на природі у цілковитій тиші? Чи, можливо, ви завжди берете з собою навушники?

Навіть ця проста звичка допоможе вам зрозуміти, готові ви залишитися наодинці з собою у тиші, чи ні.

Ніколи не бійтеся дивитися проблемам просто у вічі. Ніхто не гарантує, що вам не болітиме, проте ви однаково відчуватимете страждання, коли після довгої втечі проблеми та негаразди вас таки наздоженуть.

Насправді втекти від проблем назавжди просто неможливо. Ця шкідлива тактика не тільки не вирішить ситуацію, але й погіршить стан речей.

тиша допоможе вирішити проблеми

Тиша допоможе вам віднайти самих себе – свого ж власного найкращого друга, який точно знає, як правильно діяти та жорстко відкидає будь-які “а якщо”, страхи та очікування.

Настав час припинити шукати відмовки та нарешті діяти! Погодьтеся, якщо ви й надалі уникатимете проблем, то ваше життя так ніколи й не зміниться на краще.

Якщо ви опинилися на роздоріжжі та почуваєтеся так, наче весь світ довкола вас ось-ось припинить своє існування, неодмінно поверніть собі внутрішню гармонію та спокій у цілковитій тиші.

Повірте, тиша допоможе знайти відповіді на те, що саме відбувається з вами цієї миті.  • Pagis, M. (2010). Producing intersubjectivity in silence: An ethnographic study of meditation practice. Ethnography11(2), 309-328.
  • Shafii, M. (1973). Silence in the service of ego: Psychoanalytic study of meditation. The International journal of psycho-analysis54, 431.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.