5 способів перестати очікувати забагато від людей

Якщо очікувати забагато від інших, це призведе лише до розчарування. Не дозволяйте своєму щастю залежати від оточення. Це ваша власна відповідальність.
5 способів перестати очікувати забагато від людей

Останнє оновлення: 10 грудня, 2018

Якщо плекати завищені очікування щодо людей замість того, щоб робити щасливими себе, ефект буде негативним. Ніколи не варто дозволяти собі забагато очікувати від інших, адже ми не можемо передбачити, ким вони будуть завтра, як поводитимуться і чи це не завдасть нам болю.

Прочитайте цю корисну статтю: 7 типів токсичних людей, яких варто уникати

Ми проживаємо життя в оточенні очікувань, багато з яких нереальні. Після того, як людина пережила достатньо багато розчарувань, вона починає усвідомлювати, що прийшов час змінити своє ставлення до інших і не чекати від них забагато.

Якщо чекати від інших забагато, це призведе до розчарування

жінка з квіткою

Ілюзії щодо того, що ніколи не стане реальністю, неодмінно змусять вас розчаруватися. Не варто очікувати нічого від інших, адже ви чудово усвідомлюєте, що не можете контролювати їхню поведінку. А знаєте на кого потрібно покладатися в першу чергу? На себе самих.

Сьогодні ми хочемо запропонувати вам дізнатися про 4 способи, які допоможуть вам змінитися та почати відпускати власні невиправдані очікування. Так ви зможете бути вільними й матимете силу позбутися нереалістичних сподівань. Настав час перестати забагато чекати і почати жити.

1. Навчіться відрізняти очікування від залежності

Можливо, ви не усвідомлюєте те, що досить часто звинувачували людей у власному нещасті. Саме наші вчинки безпосередньо впливають на емоційний стан. Якщо ви зробили інших відповідальними за те, ким є, то стали залежними від їхньої думки. Кожна людина повинна усвідомлювати своє “я” та бути особистістю.

Щастя стає неможливим, якщо щоб почуватися добре, вам постійно потрібні інші люди. Коли ви навчитеся ставитися до життя простіше та відпустите очікування, це дасть вам змогу побачити щастя у власних руках, адже лише ми самі відповідальні за нього.

2. Змиріться з думкою, що ви не завжди отримуватимете те, що даєте

Усі ми не раз чули, що коли даєш, не варто очікувати щось взамін. Однак глибоко в душі кожен хоче певною мірою отримати дещо назад. Тоді ми починаємо чекати, що хтось відповість взаємністю на наші вчинки.

малюнок жінки

На жаль, це створює ситуацію, у якій ми керуємося лише власними очікуваннями. Приймайте людей такими, як вони є, адже далеко не всі зможуть виправдати ваші сподівання. Не засмучуйтеся. Потрібно вміти черпати щастя з бажання ділитися чимось і не чекати на взаємність.

3. Ніколи не ідеалізуйте людей або ситуації

Причиною очікувань є ідеальні ситуації, які ми створюємо у своїй голові. Наприклад, у романтичних стосунках ви можете не помічати очевидних недоліків свого партнера. З часом ця ілюзія змінюється, що призводить до величезного розчарування.

Коли ми починаємо ідеалізувати обставини або інших людей, це заважає помічати, як вони змінюються, а зміни не завжди бувають на краще. Така ситуація завдасть болю, а ви й не розумітимете, що самі відповідальні за все. Ми не можемо контролювати нікого й нічого. Якщо людина ідеалізує, то починає жити в мріях, які ніколи не стануть реальністю.

4. У кожного є свої недоліки. Ми не ідеальні

Можливо, ви ніколи не були по ту сторону барикад і не розчаровували іншу людину. Утім, може, траплялося й таке, що хтось очікував від вас багато, але ви не зуміли виправдати ці очікування і дуже розчарували його.

дівчина цілує чоловіка

Ніхто з нас не ідеальний, тому потрібно вміти приймати себе такими, як є. А що, коли б усі навчилися жити в реальності та не чекати того, що ніколи не станеться? У такому разі коли хтось робитиме вам боляче, ви зможете прийняти це, адже не тішили себе завищеними очікуваннями. І навпаки, хороші вчинки людей дивуватимуть вас значно більше.

Ніколи не варто чекати від інших забагато. Якщо ви втомилися від розчарувань, від того, що інші постійно змінюють свою думку, від егоїзму людей, тоді перестаньте будувати щодо них ілюзії.

Неодмінно прочитайте статтю про те, як потрібно ставитися до критики

Єдина людина щодо якої потрібно мати забагато очікувань – ви самі. Приймайте інших справжніми та не дозволяйте своєму щастю залежати від них. Звільніться від переконань, які вас обмежують і не дають слідувати за мріями. Перестаньте чекати й живіть реальністю.


Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.