4 ознаки дефіциту вітаміну К

20 Січня, 2019
Вітамін K відіграє важливу роль в синтезі білків, пов’язаних зі згортанням крові. Тому дефіцит цього вітаміну може призвести до інсульту, а також інших проблем зі здоров’ям

Знайома ситуація? Працюєте і раптово починається кровотеча з носа, одягаєте нове взуття, нахиляєтеся і знову починається кровотеча. Ви не знаєте, що відбувається, але час від часу з’являються дивні кровотечі. Ймовірно, вашому організму потрібен вітамін К.

Колись чули про цей вітамін? Ні? Напевне, чули про безліч інших вітамінів, що є такими ж необхідними для організму, як і вітамін К. Саме тому хочемо розповісти вам про нього, а також про основні симптоми, пов’язані з його дефіцитом. Читайте далі!

Вітамін К та його роль в організмі?

роль вітаміну K в організмі

Ті, хто приймає аценокумарол, знайомі з вітаміном К. Це препарат, який відповідає за правильність згортання крові. Пацієнти, які вживають аценокумарол, мають обмеження в споживанні вітаміну К, оскільки ліки призначені для того, щоб кров не стала надто густою.

Коли кров дуже рідка, є ризик виникнення неконтрольованої крововтрати у найнезручніший момент – на прийомі у стоматолога чи лікаря-подолога або ж в інших місцях. У найгіршому випадку у хворого може статися серцевий напад.

Щоб запобігти вищезгаданим проблемам, організм має отримувати достатню кількість вітаміну K. Гарна новина в тому, що є багато продуктів, які містять вітамін К. Його можна отримати, споживаючи зелені продукти.

Рекомендовано прочитати статтю: Як лікувати поганий кровообіг у ногах

Які симптоми асоціюються з дефіцитом вітаміну К?

Якщо в організмі не вистачає  вітаміну К, можуть трапитися такі симптоми:

1. Кровотечі

кровотечі через нестачу вітаміну К

Як згадувалося вище, якщо кров погано згортається, тоді можуть траплятися кровотечі. Приміром, маленький поріз при готуванні якоїсь страви може стати серйозною проблемою, оскільки зупинити кровотечу буде дуже складно.

Саме тому дуже важливо перевіряти рівень вітаміну K в організмі. Пам’ятайте, що якщо ви йдете до стоматолога або повинні пройти певні процедури чи нескладну операцію, це може мати серйозні наслідки. Не можна забувати про ймовірність внутрішніх крововиливів.

Зважаючи на серйозність захворювання, ці симптоми можуть стати серйозною проблемою на довгі роки.

Також читайте статтюЩо робити при виникненні носової кровотечі

2. Синці

Менш серйозною ознакою є поява синців. Синці – це накопичення крові в результаті крововиливу. Часта поява синців може свідчити про небезпеку, пов’язану з дефіцитом вітаміну К.

Люди скаржаться на появу синців навіть при маленькому натиску. З іншого боку, деякі люди навіть не здогадуються, від чого міг з’явитися синець, оскільки не пам’ятають, щоб травмувалися. Попри те, що не було травми, синці з’являються.

Якщо у вас з’являються незрозумілі синці, варто зробити аналіз крові, щоб перевірити рівень дефіциту вітаміну К. Вчасне лікування дефіциту вітаміну К дозволяє контролювати свій стан, а також симптоми.

3. Геморагічна висипка

геморагічна висипка пов'язана з нестачею вітаміну К

Пурпураце поява фіолетових чи рожевих цяток в певних ділянках тіла через крововилив. На відміну від синця, ці цятки не зникають. Ця проблема часто проявляється на щиколотках, оскільки це критичне місце з точки зору циркуляції крові.

Якщо страждаєте від цієї проблеми, розумієте, як важко позбутися цяток, що вже з’явилися. Але можна зупинити їх пошинення завдяки споживанню вітаміну К. Варто розуміти, що симптоми можуть як погіршитися, так і покращитися.

4. Надмірна кальцифікація в суглобах

Вітамін K – це провідник вітаміну D, що відповідає за потрапляння вітаміну D у правильні зони.  Унаслідок цього, коли рівень вітаміну K є низьким, вітамін D накопичується в неправильних ділянках організму – в суглобах та хрящах.

Що це означає? Кальцифікація у цих ділянках може завадити нормальному руху. Інші ділянки скелетної системи слабшають через брак кальцію. Якщо в організмі високий рівень дефіциту вітаміну К, хворий відчуває різкий біль, а також загальну слабкість опорної системи.

Висновок

При появі перших симптомів, запишіться на прийом до лікаря. Більшість з симптомів не є серйозною, але вони є попередженням, своєрідним сигналом, що здоров’я під загрозою. Щойно ви помітили будь-який симптом, варто проконсультуватися з лікарем, а також здати аналіз, щоб перевірити рівень вітаміну K в організмі.

  • Dorês, C, M, S. (2010). Vitamina K. Nutri-Facts.Org.
  • Fuster, G., & Lima, R. (2012). Recomendaciones nutricionales para pacientes con anticoagulantes orales (sintrom, aldocumar). Sociedad Española de Endocrinología y Nutrición.
  • Anguita Sánchez, M., Bertomeu Martínez, V., & Cequier Fillat, Á. (2015). Calidad de la anticoagulación con antagonistas de la vitamina K en España: prevalencia de mal control y factores asociados. Revista Española de Cardiología. https://doi.org/10.1016/j.recesp.2014.11.022