Симптоми інсульту, про які варто знати

Задля збереження свого здоров'я людині важливо знати симптоми інсульту. У цій статті ми розповімо про те, які симптоми свідчать про інсульт.
Симптоми інсульту, про які варто знати

Останнє оновлення: 23 жовтня, 2018

Інсульт пов’язаний з високим кров’яним тиском, малорухливим способом життя та великою кількістю вільних радикалів в організмі. Курці, а також ті, хто зловживають алкоголем чи перебувають у стані стресу, також знаходяться в групі високого ризику. Для кожного з нас важливо знати симптоми інсульту. У цій статті ми розповімо про те, які симптоми свідчать про інсульт.

Що потрібно знати про інсульт?

Коли кров не циркулює нормально і не достатньо живить мозок, клітини не отримують поживні речовини та кисень, відповідно, вони відмирають.

Серцево-судинні захворювання займають третю позицію за кількістю смертей у Західній Європі та перше місце за серед тих хвороб, які призводять до інвалідності. Вони також є спусковим механізмом неврологічного дефіциту у літніх людей.

Є різі види інсульту, залежно від тієї ділянки мозку, яку вони вражають:

Ішемічний інсульт

артерія

Цей тип інсульту також називається оклюзійним нападом, або церебральним інфарктом, що трапляється, коли кровопостачання мозку раптово припиняється.

Це може трапитись через закупорку певних артерій, що відповідають за постачання крові до головного мозку. Це може бути спричинено через накопичення кальцію, емболію, або артеріосклероз.

Геморагічний інсульт

Цей тип інсульту трапляється в результаті розриву судин головного мозку, або через вроджену аневризму, або ж через високий кров’яний тиск.

Кровотеча спричиняє інсульт через припинення  кровопостачання головного мозку, або тому, що кров тисне на структури мозку.

Після видалення згустку, знадобиться від 24 до 48 годин для визначення, які ділянки були ушкоджені.

Як виявити симптоми інсульту?

симптоми інсульту череп

Незалежно від того, яка причина або тип інсульту, хворий завжди потребує невідкладної медичної допомоги, оскільки інсульт трапляється раптово і може призвести до серйозних ускладнень усього лише за декілька хвилин. Крім того, серйозність інсульту залежить від розміру кровотечі.

Серйозність пошкоджень може різнитись залежно від швидкості надання медичної допомоги. Тому дуже важливо знати симптоми інсульту.

Якщо ви у групі ризику, ви повинні бути більш уважними до таких проявів наближення інсульту:

Запаморочення голови та проблеми під час ходьби

 • Через те, що кровопостачання мозку знижене, можна відчути раптове запаморочення.
 • Порушується баланс та координація, через що можна почати спотикатися.
 • Будь-які дії, пов’язані з увагою, будуть порушені.

Слабкість або оніміння

рука жінки
 • Однією з ознак інсульту є те, що людина не в змозі підняти руки (одну, або обидві одночасно) і тримати їх у повітрі.
 • Також відчувається оніміння, виникають проблеми з підняттям предметів, або важко щось утримати.
 • Багато людей можуть не втримати речі в руках.
 • Окрім того, можна відчути поколювання, або оніміння в ногах. Необхідно сісти та посидіти хвилинку, оскільки жодна з кінцівок не може функціонувати належним чином.

Проблеми з мовленням

 • При інсульті нам не тільки важко ходити, або рухатись, але й також висловлюватись.
 • Нерозбірлива мова, неспроможність віднайти правильні терміни для висловлення думки, або непослідовність мови – це теж ознаки інсульту.

Параліч лицьового нерва

 • Окрім проблем з висловленням думки, при інсульті може трапитись параліч лицьового нерва.
 • Це відчуття подібне до анестезії, яку робить стоматолог для того, щоб видалити зуб. Інакше кажучи, хворий не може посміхнутись, або відкрити очі. Параліч завжди присутній тільки на одній частині обличчя.

Крім того, можна відчути інші типові проблеми, пов’язані з інсультом: розмитість зображення, потемніння в очах.

Нестерпний головний біль

головний біль

Ми всі відчуваємо головний біль, іноді сильний. Однак перед інсультом, мігрень може бути такою сильною, що ви не в змозі від неї позбутися.

Біль настає раптово, супроводжується запамороченням, нудотою або навіть блюванням. У випадку геморагічного інсульту людина може втратити свідомість.

Основна характеристика цих симптомів полягає у тому, що вони можуть з’явитись раптово і їх важко помітити іншим. Сторонні можуть подумати, що хворий втомлений, збентежений або навіть п’яний.

Коли симптоми з’являються на декілька секунд, або хвилин, а потім зникають, це може свідчити про перехідний інсульт, симптоми якого також не слід ігнорувати.

Це свідчить про те, що кров не живить мозок належним чином і що в майбутньому це може призвести до серйозного інсульту.

У цьому разі варто викликати швидку для того, щоб медичні працівники могли правильно діагностувати проблему.

Багато медсестер або парамедиків можуть провести експрес діагностику, перевіривши функції обличчя, рук та мовлення.

Діагностика включає три етапи:

 • Лице: аналізується, чи у пацієнта присутня мимовільна асиметрія при скороченні м’язів обличчя.
 • Руки: перевіряється, чи пацієнт може свідомо рухати руками, чи відчуває поколювання, або оніміння в руках.
 • Мова: задаються питання, аби визначити, чи пацієнт має будь-які труднощі з мовленням, чи звучить його мова, як у п’яного чи наркомана.

 
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.