4 поради, як правильно робити присідання

А чи замислювалися ви над тим, як потрібно робити присідання? Насправді під час виконання цієї вправи дуже важливо підтримувати правильну поставу. Дізнайтеся більше з цієї статті!
4 поради, як правильно робити присідання

Останнє оновлення: 27 травня, 2019

Для того, щоб правильно виконувати присідання, необхідно довго тренуватися. Не варто недооцінювати важливість фізичного навантаження, адже без занять спортом важко уявити здорову людину у сучасному світі.

Кожного дня дедалі більше людей включають до свого режиму різні фізичні вправи. Дехто робить це заради гарного самопочуття, тоді як інші займаються спортом задля ідеальних форм та підтягнутої фігури.

Серед багатьох різних вправ варто виділити присідання, адже вони є неймовірно ефективними. У цій статті ми навчимо вас правильно робити присідання.

Що таке присідання?

Немає значення, яку саме варіацію цієї вправи ви оберете – класичну чи видозмінені присідання у новому стилі. Ця вправа однаково залишатиметься популярною, адже вона є незамінною для підтримання тонусу м’язів.

Під час виконання присідань активно працюють м’язи нижньої частини тіла, а саме:

Присідання не лише зміцнюють тіло та посилюють витривалість організму. Вони також мають здатність підтягувати м’язи, стимулювати набір м’язової маси та покращувати фізичну активність людини.

За допомогою присідань можна підтягнути м’язи сідниць, стегон та литок.

Вірте чи ні, але існує кілька видів присідань. Підбирати їх необхідно відповідно до того, яку саме частину тіла ви хочете зміцнити та розвинути. Саме тому для ефективності тренувань краще комбінувати кілька різних видів присідань.

Попри велику кількість різновидів цієї вправи більшість людей не вміють правильно робити присідання. Зверніть увагу, що за умови неправильного виконання присідань можна спровокувати розвиток цілої низки негативних наслідків.

Однією з найбільших та найпоширеніших проблем у цьому випадку є травми ніг. Ба більше, пошкодити під час присідань можна будь-яку частину ніг, проте найчастіше при неправильній поставі під час виконання вправи травмуються саме коліна.

Як правильно робити присідання?

як правильно присідати

З метою профілактики різних негативних наслідків ми рекомендуємо взяти на озброєння кілька ефективних порад для правильного виконання присідань. За допомогою цих простих хитрощів ви зможете не тільки швидше досягнути позитивних результатів, але й уникнути різноманітних травм.

1. Правильно розподіляйте вагу

Під час присідань вся вага тіла зміщується на подушечки ступнів. У медицині ця частина тіла має назву “метатарзальна подушечка”.

Коли це відбувається, ризик отримання травм суттєво збільшується. Не забувайте, що під час зміщення ваги значно важче втримати рівновагу, а тому все тіло різко нахиляється вперед.

  • Наша перша корисна рекомендація для правильного виконання присідань – це правильно розподіляти вагу тіла. Спробуйте максимально змістити її на п’ятки. Таким чином вам буде простіше зберегти правильну поставу.
  • Правильний розподіл ваги допоможе зміцнити поперекові м’язи, зокрема сам поперек, косі м’язи живота та м’язи черевного преса.

2. Зберігайте правильну поставу під час присідання

правильна постава під час присідання

На жаль, однією з найбільш поширених помилок під час виконання присідань є неправильна постава. Насправді дуже важливо рівно тримати спину для отримання максимально ефективних результатів.

  • Під час присідання спина має утворювати пряму лінію разом з рештою тіла.
  • Погляд потрібно спрямовувати перед собою. Якщо ви будете дотримуватися цієї поради, вам буде простіше тримати голову рівно.
  • Плечі під час виконання присідання краще відводити назад. Це не тільки допоможе вам дихати правильно, але й знизить ризик травмування.

Неодмінно керуйтеся цими рекомендаціями під час присідання рухаючись як вгору, так і вниз.

У жодному разі не нахиляйтеся надто сильно вперед і не вигинайте спину.

3. Ретельно виконуйте вправу від початку до кінця

Навіть попри існування кількох видів присідань, вихідна позиція під час виконання кожного з них є однаковою.

Основна проблема під час присідань – це, знову ж таки, неправильна постава.

Люди, які вирішують займатися цим видом фізичного навантаження, найчастіше ставлять собі за головну мету збільшити сідниці та натренувати підколінні сухожилля.

На жаль, без достатнього рівня фізичної підготовки та елементарних знань, чимало людей неправильно виконують присідання та часто травмуються.

Для того, щоб навчитися правильно робити присідання, необхідно піклуватися про належну позицію всього тіла під час виконання вправи. Для прикладу, ноги потрібно розставити на ширину плечей.

Також необхідно пам’ятати, що вихідне положення залежить від кожної окремої людини. Вам необхідно правильно підібрати позицію перед початком виконання вправи.

4. Присідайте якомога нижче

правильне виконання присідань

Основна запорука успіху цієї вправи – це присідати якомога нижче. При цьому необхідно згинати ноги у колінах та виставляти сідниць назад.

Зверніть увагу, що багато людей під час зниження забувають про дотримання правильної постави, а це може призвести до серйозних ускладнень.

Звісно, що чим нижче ви нахиляєтеся, тим активніше працюють всі ваші м’язи, сухожилля та інші частини нижньої половини тіла. Втім, під час виконання присідань необхідно також пам’ятати про рівень своєї фізичної підготовки.

Завжди беріть до уваги діаметр кісток. Особливо це стосується стегна, а ще великої та малої гомілкових кісток. Також не варто ігнорувати початковий об’єм м’язів.

Взявши до уваги всі ці фактори, ви зможете визначити, наскільки низько вам можна присідати.

Сподіваємося, тепер ви засвоїли, як правильно робити присідання, і будете користуватися цими порадами й надалі.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.