4 поширені типи депресії

Важливо не зачинятися від зовнішнього світу. Постарайтеся попросити про допомогу в людей навколо та, якщо можливо, займатися спортом. Це спричинить випуск ендорфінів, які покращать ваше самопочуття
4 поширені типи депресії

Останнє оновлення: 12 жовтня, 2022

Депресія – це розлад, який уражає багатьох людей. Його причинами можуть бути генетичні чинники або просто складні життєві ситуації. Правда в тому, що схильність впадати в депресію глибоко прихована майже в кожному. Але мало хто вміє розпізнавати типи депресії, що інколи може відіграти вирішальну роль у боротьбі з цим непростим станом.

Небагатьом людям вдавалося втекти від депресії. Вони надалі борються з нею день у день. Це важко? Звісно, так, але це не означає, що немає жодної надії. Крім того, саме коли ви глибоко занурилися в депресію, приходить час витягнути себе з неї.

Типи депресії

Деякі люди знайомі лише з одним типом депресії, прояви якого схожі на смуток, але в даному разі цей емоційний стан не дає вести нормальний спосіб життя. Ви не можете встати з ліжка, не маєте сил робити якісь справи, те, що раніше захоплювало, зараз викликає лише відчуття байдужості…

типи депресії

Ви можете не знати, що існують різні типи депресії. Утім, детальніша інформація про поширені різновиди цього розладу допоможе вам правильно відреагувати, якщо хтось із ваших близьких страждає.

У сьогоднішній статті ми обговоримо чотири найпоширеніші типи депресії.

1. Депресія після втрати

Це – найпоширеніша форма депресії. Коли людина втрачає когось, тому що його чи її не більше немає в живих або після завершення стосунків, вона може зануритися в стан смутку та горя, який в якійсь момент перетворюється в прірву відчаю.

Цей тип депресії зазвичай вражає інтровертів, невпевнених в собі або чутливих людей. Його дуже складно перебороти й у більшості випадків потрібно звертатися по допомогу до спеціаліста.

Читайте: “4 смузі від втоми, стресу та депресії

2. Біполярна депресія

Можливо, ви вже дещо знаєте про біполярний розлад, характерною ознакою якого є припливи надзвичайного щастя, які чергуються з нападами глибокого суму. Іноді це призводить до біполярного типу депресії.

Людина з такою депресією може проходити через різкі перепади настрою, коли їй в один період більше не хочеться жити, але в інший момент вона почувається на вершині світу. Це бентежить інших, адже не зрозуміло, у якому стані насправді перебуває людина.

Вже сам біполярний розлад може призвести до депресії. Людина не знає, коли почуватиметься щасливою, а коли – сумною. Усе стає дуже відносним. “Прогулянка” по такому ненадійному канату може спричинити важкий депресивний розлад.

інші типи депресії

3. Депресія через виснаження

Пам’ятаєте, коли ви були підлітком, то часто почувалися зовсім виснаженими? Було важко вчитися, займатися спортом або змагатися за те, щоб бути серед найкращих у класі. Цей тип депресії вражає людей, які люблять постійно змагатися та перебувають під безперервним тиском.

Те саме може статися й на роботі. Коли на вас постійно тиснуть, це може спричинити фізичне та психологічне виснаження, що заганятиме у важку депресію.

Важливо брати перерву в “щурячих перегонах”, якими б вони не були. Бути найкращим – це те, що не завжди йде на користь здоров’ю.

4. Депресія через старіння

Іноді депресія може з’явитися природним чином, коли людина досягає певного віку. Вона раптово розуміє, скільки часу минуло так швидко, що й оком не встигнеш змигнути.

Цей тип депресії зазвичай виникає у віці 50 років, адже цей вік є поворотним моментом для багатьох людей. Ви починаєте бачити втрачені можливості, відчувати провину за те, що не скористалися часом, який мали, або шкодуєте про неправильні вчинки у минулому…

Депресія з’являється тоді, коли ви починаєте сприймати себе як старшу людину.

Щоб такого не сталося, потрібно прийняти свої помилки та неправильні рішення з минулого. Насолоджуйтеся кожним моментом і не відкладайте на потім те, що хотіли б зробити зараз.

Депресія – це порочне коло

Впасти в депресію дуже просто. Складно вибратися з неї. Людина, яка перебуває в депресії, зазвичай ізолює себе від інших, а її розум наповнює лише негатив, якого з часом ставатиме все більше.

як вийти з депресії

Незалежно від того, чи у вас виникла біполярна, чи інші типи депресії, коли ви виявили цей розлад, зверніться по допомогу до спеціаліста. Ви не можете розірвати це замкнене коло самотужки – будьте чесними із собою.

Якщо ви не шукатимете підтримки, якщо зачинитеся від зовнішнього світу, то так і залишитеся в порочному колі депресії. Як тільки людина замикається в собі, вона вже не може вибратися назовні. Тому почніть говорити та відкрийтеся тим, хто вас оточує.

Якщо ви не в змозі цього зробити, підіть на консультацію до професіонала, знайдіть будь-який спосіб зняти тягар зі своїх плечей.

Завдяки терпінню та часу вам вдасться подолати депресію. Це важко і також завдасть болю тим, хто вас любить, адже матиме на них вплив. Однак, надія є, навіть якщо зараз ви бачите лише темряву.

Який би тип депресії у вас не був, з неї можна вибратися.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.