4 причини ніколи не припиняти танцювати

Окрім позитивного впливу на фізичне здоров'я людини, заняття танцями покращують пам'ять та стимулюють вироблення певних гормонів.
4 причини ніколи не припиняти танцювати

Останнє оновлення: 29 грудня, 2018

Танці належать до тих видів діяльності, які допомагають людині віднайти гармонію з собою та відчути себе живою. Хіба ви не відчуваєте неймовірне щастя та піднесення, коли рухаєтеся на танцполі у клубі? Втім, навіть якщо ви не маєте змоги ходити у спеціальні заклади або соромитеся танцювати на людях, не впадайте у відчай! Танцювати можна навіть на кухні чи у ванній, головне – це бажання і вміння відчути потрібний ритм!

Байдуже, танцюєте ви самі чи з партнером. Танець є синонімічним поняттям до встановлення цілковитої гармонії та відчуття щастя між нашими тілами та місцем, де ми танцюємо.

Танці розкривають істинну сутність людини у всій її красі. Найкраще у танцях – це те, що не потрібно бути експертом, щоб вміти танцювати.

Власне, танець – це той вид активності, який доступний абсолютно всі людям. Незалежно від того, у якій частині світу ви знаходитеся та в яких умовах живете, ви завжди можете піти у танок.

Танець – це соціальний та культурний вид діяльності, який властивий людям ще з незапам’ятних часів. Ще у первісні часи наші пращури використовували танець як невіддільну частину важливих ритуалів.

З роками стиль та призначення танців суттєво змінилися. Нині у кожній частині світу є свої види народних танців, а також чимало інших стилів, у кожного з яких є свої характерні особливості.

На щастя, завдяки глобалізації та міжнародним культурним подіям кожен може практикувати ті види танців, які йому найбільше до вподоби.

Чому так важливо регулярно танцювати?

танцювати корисно для фігури

Годі вже про історію танців, адже найприємніша особливість цього заняття – це те, що танець є чудовим способом розслабитися та розважитися. Тож не дивно, що чимало людей не можуть уявити свого життя без танців, адже вони приносять у життя радість та позитивні емоції.

Якщо нам досі не вдалося вас переконати, що для підтримання гарного самопочуття потрібно танцювати, уважно прочитайте цю статтю. У ній ми зібрали основні причини, чому танець є таким важливим для підтримання гарного самопочуття та здоров’я людини.

1. Танець зміцнює роботу серця

Саме танець більшість лікарів рекомендують для підтримання тіла у тонусі. Власне, будь-який вид фізичної активності є неймовірно корисним, адже він має здатність покращувати роботу серця.

 • Танець є одним з найефективніших та найприємніших способів стимулювати роботу серця.
 • Якщо ви танцюватимете регулярно, то зможете запобігти розвитку не лише ішемічної хвороби серця, але й інших розладів серцево-судинної системи. До того ж, заняття танцями сприяють зміцненню артерій та вен.
 • Однією з головних переваг танцю є його здатність насичувати клітини організму киснем, завдяки чому людина відчуває приплив сил та енергії після такого активного тренування.

2. Заняття танцями покращують пам’ять

танцювати корисно для пам'яті

З віком людина може відчувати погіршення пам’яті, особливо при неправильному стилі життя та зловживанні шкідливими звичками.

Якщо ви хочете зберегти ясний розум та добру пам’ять якомога довше, радимо вести активний спосіб життя та регулярно займатися спортом. Це можна зробити шляхом регулярних тренувань у спортзалі або ж за допомогою танців.

 • Танці позитивно впливають на організм, адже вони допомагають покращити самопочуття та наситити клітини киснем без надмірного виснаження. Танець – це чудовий спосіб покращити мозкову активність за допомогою веселого та приємного заняття.

Одна з головних причин займатися танцями – це їхня здатність покращувати пам’ять та допомагати людині ефективно та швидко виконувати свої щоденні справи.

3. Танці допомагають боротися зі стресом

У цій статті ми вже розповіли про те, що танець – це чудовий спосіб відпустити проблеми, розслабитися та збадьоритися.

Якщо ви досі сумніваєтеся, просто погляньте на людей, які регулярно займаються танцями – для них просто не існує поганого настрою, адже вони вміють переборювати труднощі за допомогою рухів.

Музика, яка використовується у танці – це саме те, що примушує людей вставати з місця та пускатися у танок. Хіба можливо нерухомо всидіти, коли поруч лунає ритмічна музика? У такі миті тіло саме проситься танцювати та стрибати. Звісно, все залежить від стилю музики, якому ви надаєте перевагу, адже декому більше до вподоби повільніший темп, тоді як інші отримують задоволення від хіп-хопу.

До того ж, кожен рух стимулює вироблення гормонів, зокрема ендорфіну та серотоніну, які роблять людину щасливою.

Якщо ви регулярно будете танцювати, то зможете вгамувати нерви, переосмислити певні події, зняти з душі тягар та знизити рівень стресу в організмі.

4. Не припиняйте танцювати, щоб завжди залишатися у формі

танці тримають м'язи у тонусі

Фізичні здібності людини є запорукою її здоров’я і відіграють важливу роль у житті людини від народження й аж до смерті. Проблема полягає у тому, що чимало людей не надають належної уваги своєму здоров’ю, і впродовж життя їхні фізичні здібності погіршуються та навіть втрачаються цілком.

Якщо ви хочете завжди бути у тонусі та мати гарне тіло, не забувайте регулярно піклуватися про розвиток та підтримання своїх фізичних даних.

Що таке фізичні здібності?

Основні фізичні здібності людини поділяють на дві великі групи, а саме:

Умовні фізичні здібності:

Координаційні фізичні здібності:

 • Відчуття ритму
 • Вміння адаптуватися
 • Рівновага
 • Орієнтація
 • Синхронізація
 • Швидка реакція
 • Диференціювання

Танці допомагають регулювати усі вищезгадані фізичні здібності, особливо рівновагу, орієнтацію, відчуття ритму та гнучкість. Звісно, розвиток тих чи інших здібностей безпосередньо залежить від стилю, який ви оберете. • Keogh, J. W. L., Kilding, A., Pidgeon, P., Ashley, L., & Gillis, D. (2009). Physical benefits of dancing for healthy older adults: A review. Journal of Aging and Physical Activity. Human Kinetics Publishers Inc. https://doi.org/10.1123/japa.17.4.479
 • Quiroga Murcia, C., Kreutz, G., Clift, S., & Bongard, S. (2010). Shall we dance? An exploration of the perceived benefits of dancing on well-being. Arts & Health, 2(2), 149–163. https://doi.org/10.1080/17533010903488582
 • Merom, D., Grunseit, A., Eramudugolla, R., Jefferis, B., Mcneill, J., & Anstey, K. J. (2016). Cognitive benefits of social dancing and walking in old age: The dancing mind randomized controlled trial. Frontiers in Aging Neuroscience, 8(FEB). https://doi.org/10.3389/fnagi.2016.00026
 • Marich, J., & Howell, T. (2015). Dancing mindfulness: A phenomenological investigation of the emerging practice. Explore, 11(5), 346–356. https://doi.org/10.1016/j.explore.2015.07.001
 • Keogh, Justin & Kilding, Andrew & Pidgeon, Philippa & Ashley, Linda & Gillis, Dawn. (2009). Physical Benefits of Dancing for Healthy Older Adults: A Review. Journal of aging and physical activity. 17. 479-500. 10.1123/japa.17.4.479.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.