5 корисних продуктів на сніданок

Які продукти краще обрати для здорового та поживного сніданку?
5 корисних продуктів на сніданок

Останнє оновлення: 15 грудня, 2018

У цій статті ви дізнаєтесь про 5 продуктів, які ідеально підходять на сніданок та є надзвичайно корисними та смачними, і до того ж заряджають вас енергією на весь день. За кілька днів ви обов’язково помітите різницю!Хоча нам всім чудово відомо, що сніданок є найважливішою їжею дня, що наш день в цілому і заряд енергії та бадьорості залежать від нього, багато людей пропускають сніданок або вживають малопоживні продукти, після яких ситуація може приймати сумний оборот.

Саме тому, дуже важливо починати свій день з правильних продуків, які є корисними для здоров’я. І тільки вживаючи правильні продукти на сніданок, ви помічатимете позитивні зрушення та зміни протягом дня. Так що розпочніть cвій день з корисного сніданку вже сьогодні!

Що смачного з’їсти на сніданок?

1. Пластівці з цільнозернових

Вранці нам потрібна їжа, яка забезпечувала б нас енергією на весь день, а також надавала б нам фізичної та розумової міцності. Одним з продуктів, який може задовольнити усі ці потреби, є цільнозернові; вони багаті вітамінами, мінералами та клітковиною. Зазвичай ми не розглядаємо сухі злаки як найважливіший поживний сніданок, оскільки в супермаркеті ми звикли бачити пластівці з високим рівнем цукру та консервантів. Та незважаючи на це, ми можемо обирати простіші крупи, які призначаються для здорових дієт, такі як:

 • Вівсянка: є королевою зернових, вона підтримує заряд енергії, розслабляючи нервову систему. Вівсянка багата клітковиною і сприяє кращій роботі травної системи. Корисно змішувати її з невеликою кількістю молока та меду; але при бажанні можна також вживати її в сирому вигляді.
 • Цільний коричневий рис: хоча ми звикли вживати рис в обідній час, його також рекомендують вживати з молоком або у вигляду напою з корицею. Смачний рисовий молочний напій – чудовий сніданок, який в ідеалі, подається холодним.
 • Кукурудза: В багатьох країнах прийнято вживати кукурудзяні пластівці на сніданок.

Пластівці на сніданок

2. Фрукти

Фрукти корисні, особливо вранці, і забезпечують тривалий заряд енергії для організму. Ви можете їсти їх в натуральному вигляді або у вигляді фруктового соку, варення, сухофруктів. Ось деякі приклади:

 • Цитрусові: помело або апельсини ідеально підходять для сніданку, оскільки вони забезпечують багатий заряд енергії.
 • Інжир: ідеальний у боротьбі зі стресом.
 • Груші: багаті кремнієм, мінералом, необхідним для здоров’я шкіри, волосся та нігтів.
 • Яблука: містять високий рівень яблучної та винної кислоти, що допомагає нам запобігти численним хворобам, у тому числі карієсу.
 • Папайя: ідеально підходить для тих, хто має проблеми з травленням.
 • Ананас: містить травні ферменти та володіє протизапальними властивостями.
 • Банан: дуже поживний і багатий магнієм, мінералами, які підтримують м’язи та нервову систему.
 • Сухофрукти: містять багато клітковини та енергії.

Фруктовий салат на сніданок

3. Горіхи

Горіхи містять високий рівень здорових жирів, які є дуже корисними для нашого організму, а також допомогають забезпечити енергію на весь день. Ми рекомендуємо вживати їх лише в сирому вигляді та уникати солоних та смажених горіхів, оскільки вони втрачають свою поживну цінність під час кулінарної обробки. Найбільш рекомендованими є:

4. Молочні продукти

Молочні продукти обов’язково треба додати до сніданку:

Молочні продукти є дуже важливими, однак ми з легкістю можемо замінити їх іншими поживними продуктами, які містять білок: наприклад, яйця.

Йогурт на сніданок

5. Натуральний підсолоджувач

Якщо ви хочете надати рекомендованим продуктам солодкого смаку, намагайтесь уникати білий цукор; він не тільки забирає у нас енергію, але також позбавляє нас мінералів. Спробуйте замінити його одним з цих природніх підсолоджувачів:

 • Натуральний мед
 • Нектар агавиЦей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.