Ображені люди ніколи не пробачають і не забувають

Проблема з ображеними людьми полягає в тому, що вони рідко розуміють, що вони саме такі. Однак вони можуть виправити цю поведінку і змінити свій спосіб життя.
Ображені люди ніколи не пробачають і не забувають

Останнє оновлення: 29 грудня, 2018

Обурення – це негативне почуття, яке дійсно може пошкодити психічне здоров’я. Це відбувається тому, що ображені люди не можуть забути та пробачити іншим за травми, які вони їм завдали.

Можливо, хтось щось сказав або зробив, щоб зробити боляче, ображеним людям ніколи не вдається знайти щастя, тому що вони йдуть життям з тягарем на плечах. Їм не вистачає ресурсів, необхідних, щоб пробачити, і це призводить до глибокої гіркоти всередині.

Обурення відрізняється від відплати

Деякі люди можуть подумати, що образа і відплата йдуть рука об руку, але це дві різні речі. Обурення – це почуття поранення, що змушує нас хотіти, щоб інша людина заплатила за те, що зробила.

Читайте також: Як тримати себе в руках під час суперечки: 5 порад

дівчина у лісі

З іншого боку, відплата – це коли ми поводимося вороже до іншої людини й робимо все можливе, щоб перетворити її життя на пекло за те, що вона зробила.

Хоча образа і відплата дійсно іноді з’являються разом, ображена людина, як правило, пасивна і ніколи не діє, щоб втілити своє бажання. Це зовсім не схоже на людей, які дійсно мстиві.

Ображені люди накопичують ненависть і гнів. Вони можуть бажати зла іншій людині, але рідко втілюють ці думки. Вони присвячують себе критиці, осуду, зверхності й поширенню отруйного ставлення.

Характеристики ображених людей

Тепер, коли ми знаємо трохи більше про образи, ви, ймовірно, запитуєте себе, як розпізнати ображену людину або які риси треба шукати.

Розгляньмо деякі з них:

хмара з грозою, яку тримають палочками

Ображені люди ніколи не пробачають і не забувають

Деякі люди пробачають, але вони ніколи не забувають. Ображені люди брешуть собі та кажуть, що вони пробачили комусь. Але всередині вони досі живлять негативні почуття до іншої людини.

Вони не вчаться на минулому

Вони назавжди застрягли в минулому. Здається, що вони ніколи не здатні вчитися на негативному досвіді.

Вони ніколи не можуть помилятися

Люди, які тримають в собі почуття образи, думають, що вони ідеальні й ніколи не роблять помилок. Це робить їх дуже жорсткими з іншими, які діють інакше, ніж вони хотіли б.

Вони легко ображаються

Часто важко мати справу зі скривдженою людиною, тому що все, що ви говорите або робите, може образити її певним чином.

Вони думають, що кращі, ніж інші

Образа, яку хтось їм завдав, змушує їх взяти на себе роль жертви, яка не дозволяє їм побачити помилки у судженнях. Їхнє сприйняття дійсності часто неправильне.

Життя – це мильна опера

Життя злісної або ображеної людини обертається навколо незахищеності й нездатності подолати минуле. Це як мильна опера, де вони завжди в ролі жертв.

Звучить знайомо? Ви визнаєте якісь із цих ознак в собі? Як і будь-яку емоцію, образу можна подолати. Ви просто маєте знати про це.

Кожна людина може змінитися

Якщо ви впізнаєте багато згаданих рис, важливо поспілкуватися з іншими людьми. Намагайтеся сприйняти все, що вони можуть вам сказати.

засмучена жінка

Розмова з іншими людьми й обмін точками зору допоможе вам визначити, коли ви неправі. Це допоможе зрозуміти, чому ви затаїли образу всередині й що ви можете зробити, щоб позбутися її.

Це може бути важко. Ображені люди часто заперечують, що вони такі, думаючи, що пробачають іншим, коли насправді це не так.

Тому треба знати, як прийняти чесну самокритику, і усвідомити, що не завжди слова рідних і близьких можуть бути приємними.

Якщо ви знаєте когось, хто затаїв образу, майте на увазі, що кожна людина здатна змінитися.

Тож не думайте, що скривджена людина завжди буде такою. Якщо вона усвідомить це, вона може це припинити.  • Conley T. (2010). Toward a rhetoric of insult. University of Chicago Press.
  • Немов Р. С. (1995). Психология. Просвещение.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.