5 найкорисніших фруктів

Корисні фрукти здатні постачати майже всі корисні елементи для вашого організму та значно покращити ваше здоров'я. Варто збільшити їх споживання.
5 найкорисніших фруктів

Останнє оновлення: 16 грудня, 2018

Правильно харчуватися дуже важливо, щоб домогтися чудового здоров"я. Очевидно, корисні фрукти мають найбільше переваг для організму, головним чином завдяки вітамінам. Саме тому їх завжди рекомендують споживати. Щоб дізнатися трохи більше про них, нижче наведений перелік з 5 найкорисніших фруктів.

Краще їсти їх свіжими. Якщо немає такої нагоди, знайте, що багато фруктів зберігають свої властивості, навіть якщо вони висушені або заморожені. Крім того, пам"ятайте, що найкраще споживати фрукти в сезон, а також фрукти, які вирощують там, де ви живете. Ви можете їсти фрукти по-різному і навіть приготувати з них безліч різноманітних страв.

Корисні фрукти:

1. Чорниця

Чорниця в основному росте в холодних кліматичних умовах північної півкулі. Вона має низьку кількість калорій, а також кілька властивостей, які є чудовими для організму. Ми можемо згадати деякі з них, як-от високий вміст вітаміну С, калію, заліза і кальцію. Вона також має високу концентрацію природних пігментів, таких як антоціани і каротиноїди.

чорниця

Саме тому чорниця – прекрасний природний антиоксидант, вона допомагає запобігти таким захворюванням, як рак або макулярна дегенерація. Крім того, вона є величезною підмогою в запобіганні інфекції сечових шляхів. Нарешті, вона є багатим джерелом клітковини, яка покращує кишкові процеси, а також поліпшує зуби, волосся і м"язи.

2. Апельсини

Апельсини є одними з найкорисніших фруктів. Як ви знаєте, вони є чудовим джерелом вітаміну С, який допомагає запобігти таким респіраторним захворюванням, як грип, застуда або катар. Цей фрукт також містить велику кількість калію, який корисний для м"язів. Він також містить гесперидин – компонент, який може значно знизити рівень холестерину в крові.

апельсиновий сік

Запах апельсинів заспокоює нерви і знімає занепокоєння, саме тому він ідеально підходить для відпочинку. Ще одна властивість цього фрукта – це чудовий антиоксидантний і очисний засіб, який дезінфікує організм. Коли ви їсте апельсини, клітини також відчують переваги, тому що апельсини захищають їх.

3. Яблука

Дуже популярний і корисний фрукт – яблуко. Це природний і дуже ефективний антиоксидант, в основному завдяки флавоноїдам, які запобігають таким захворюванням, як рак, і затримують процес старіння, а також зміцнюють імунну систему в цілому. Стоматологи рекомендують споживати яблука, тому що вони знижують рівень бактерій в порожнині рота.

зелені яблука

Шкірка яблук містить багато клітковини, яка допомагає знизити рівень холестерину в крові і, перш за все, сприяє належній роботі кишечника. Яблука також містять багато кальцію, заліза, магнію, фосфору і калію.

4. Ківі

Якщо мова йде про корисні фрукти, то не можна не згадати про ківі. Хоча ківі не є дуже популярними, вони мають багато невідомих властивостей. Це важливе джерело клітковини, що, як ми вже згадували, допомагає в нормалізації рівня холестерину і полегшує роботу кишечника. Неймовірно, але ківі містять в два рази більше вітаміну С, ніж апельсини.

порізане ківі
Цей вітамін зміцнює імунну систему, запобігає респіраторним захворюванням і сприяє засвоєнню заліза. Ківі багаті на лютеїн – природний пігмент, який діє як фільтр для сонячного випромінювання. Цей фрукт також містить багато фолієвої кислоти для запобігання анемії та серцево-судинним проблемам.

5. Полуниця

Полуниця не лише смачна, але й дуже корисна. Вона містить багато вітаміну С, лецитину і пектину, які зменшують рівень холестерину і запобігають такому захворюванню, як атеросклероз. Полуниця також допомагає контролювати діабет ІІ типу, серцеві і запальні проблеми. Вона містить омега-9, а також такі мінерали, як магній і мідь.

лимонад із полуниці

Полуниця корисна для лікування діареї завдяки в"яжучим властивостям. Її також використовують як засіб для шкіри, в основному, від травм і прищів. Нарешті, слід зазначити, що полуниця – чудова природна зубна паста: вона зберігає рот в чистоті та захищає від карієсу і неприємного запаху з рота.

Це може вас зацікавити ...
9 продуктів на кожен день для покращення настрою
Моє здоров'яRead it in Моє здоров'я
9 продуктів на кожен день для покращення настрою

Здорова збалансована дієта, яка містить правильні продукти, має важливе значення для покращення настрою та психологічної стабільності.  • Олексієнко Я. І., Шахматов В. А., Верещагіна О. П. (2014). Харчування та його вплив на здоров’я людини.
  • О. В. Кузьмінська, М. С. Червона. (2004). Значення раціонального харчування для підтримки здоров’я молоді.  Державний інститут проблем сім’ї та молоді.