5 порад, щоб змінити звички на вихідних та схуднути

Здебільшого ми маємо мотивацію ходити на тренування й дотримуватися дієти протягом тижня. Але що станеться, якщо ви порушите цю процедуру? Спробуйте змінити звички на вихідних та схуднути.
5 порад, щоб змінити звички на вихідних та схуднути

Останнє оновлення: 01 лютого, 2019

Саме на вихідні та на свята трапляється ця “катастрофа”, яку ми ніколи не спостерігаємо протягом тижня. На жаль, два дні можуть скасувати п’ять днів тренувань. Це може зруйнувати всю ту роботу, яку ви зробили протягом тижня. Сьогодні ми поділимося з вами декількома порадами, щоб змінити звички на вихідних, які допоможуть вам схуднути.

Тоді ви можете запитати себе: “Що ж робити? Я не розважався протягом тижня. Чи я маю відмовитися від цього у вихідні дні?”

Ми схильні думати, що вихідні після такого довгого втомливого тижня роботи не зашкодять. І це правда: це зовсім не погано. Однак, якщо ви хочете схуднути, ваш вибір має значення. Наші поради вам допоможуть.

5 способів змінити звички на вихідних, щоб схуднути

1. Танцюйте

корисні звички на вихідних
Танці – це чудова активність для схуднення. Якщо ви вже давно танцювали, то знаєте, як це виснажує. Коли ми говоримо про танці, ми не говоримо про вечірки та випивку.

Якщо ваша мета – схуднути, то алкоголь та нездорова їжа не допоможуть. Якщо вам хочеться освіжитися на танцях або на вечірці, ми рекомендуємо воду або сік. Танці корисні фізично, психічно та емоційно.

Постійний рух не просто допомагає спалити багато калорій, але й також:

  • покращує здоров’я серця
  • активізує обмін речовин
  • зміцнює ваші кістки та суглоби
  • покращує вашу гнучкість

Крім того, ви зазвичай танцюєте з людьми, тож ви водночас можете попрацювати над своїми соціальними навичками та стосунками. І це важливо для того, щоб тримати під контролем депресію та тривогу.

2. Сімейні прогулянки

Робити фізичні вправи разом зі своєю родиною чи друзями – це чудовий спосіб схуднути на змінити звички на вихідних. Планування прогулянок та екскурсій з іншими людьми спонукає вас вийти й насправді зробити це. Ви будете спалювати калорії та рухатися.

Можна сказати, що це трохи схоже на відвідування тренажерної зали на вихідних: ви будете робити кардіо вправи, що, безсумнівно, добре для вашого серця і спалює калорії.

Якщо протягом тижня ви багато тренуєтеся або якщо ваша робота передбачає велику кількість фізичних зусиль, ваші звички на вихідних буде продовженням цього. Додатковою перевагою є те, що групова діяльність – це завжди чудовий спосіб поспілкуватися.

3. Шопінг

шопінг допомагає схуднути
Як не дивно, шопінг може дійсно допомогти вам схуднути. Багато ходьби, примірювання та зняття одягу активізує метаболізм, спалює калорії, тренує м’язи.

Це дуже схоже на біг чи танці. Фактично, це найбільше схоже на танці, оскільки це також добре для ваших соціальних навичок. Шопінг і усвідомлення того, що ви втрачаєте вагу під час нього, також покращать ваш настрій.

Очевидно, що це не має такого ж ефекту, як інтенсивне фізичне навантаження, але воно дасть результати. Усі ми почувалися втомленими після того, як сходили по магазинах, і це не випадково.

4. Здорові страви

Ми не можемо виходити кожні вихідні через здоров’я чи погодні умови. Однак це не означає, що ви не можете зробити щось для схуднення. Знайдіть харчові продукти, які корисні для вашого здоров’я, а потім виділіть час, щоб спробувати нові рецепти. Це дозволить вам зайняти всі вихідні, а також буде корисним і для наступного тижня!

Ви можете замінити рафіноване борошно на цільньнозернове та вибрати більш здорові альтернативи цукру, як от стевію чи мед. Ви також можете спробувати пити овочеве молоко, а не молочні продукти. Не забувайте, що молочні продукти містять багато жирів та цукру, які є шкідливими, а це вам не підходить, якщо ви хочете схуднути.

5. Розважайся з близькими людьми

правильні звички на вихідних
Якщо ви будете проводити час на вихідних зі своєю родиною або коханою людиною, це суттєво покращить вашу мотивацію та можливість схуднення. Ви можете залучити свого партнера до всіх видів діяльності, про які ми згадували вище. Танцюйте, ходіть разом по магазинах, готуйте разом, їдьте на екскурсії. Розважайтеся та худніть!


  • Elliott JA., Docherty NG., Eckhardt HG., Doyle SL., et al., Weight loss, satiety and the postpandrial gut hormone response after esophagectomy: a prospective study. Ann Surg, 2017. 266 (1): 82-90.
  • Ortega FB., Lavie CJ., Blair SN., Obesity and cardiovascular disease. Circ Res, 2016. 118 (11): 1752-70.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.