5 порад, які допоможуть виховати здорового підлітка

Повірте, бути підлітком зовсім непросто, проте ваше завдання як батьків - полегшити процес дорослішання дитини. У цій статті ми зібрали найефективніші поради, які допоможуть вам виховати здорового підлітка.
5 порад, які допоможуть виховати здорового підлітка

Останнє оновлення: 03 липня, 2019

Погляньмо правді у вічі: підлітковий вік є чи не найскладнішим періодом у житті дитини. Якщо у вашої дитини виникли проблеми, не варто передчасно панікувати: можливо, їй просто складно належним чином сприймати та аналізувати довколишній світ на цьому етапі життя. Дуже важливо підтримувати свою дитину під час всіх її фізичних та психологічних змін. Тільки таким чином ви зможете виховати здорового підлітка та вберегти дитину від усіх негараздів.

Юність – це той період в житті, коли підліток починає помічати зміни своїх відчуттів, смаків та переконань. Ці зміни є напрочуд інтенсивними та різкими, до того ж підлітки зазвичай вирізняються неймовірно багатою уявою. Дуже часто в підлітковому віці діти бунтують та не погоджуються з думкою своїх батьків.

Агресивна реакція, ігнорування слів та прохань батьків, грюкання дверима та гучні сварки – це саме ті ознаки, за якими ви зможете розпізнати, що ваша дитина переживає складний етап у житті.

У цій статті ми поділимося порадами, які зможуть полегшити процес дорослішання та допоможуть виховати здорового підлітка.

Ефективні поради для батьків: як виховати здорового підлітка

Дізнайтеся, що подобається вашим дітям та робить їх щасливими

Для того, щоб зробити це можливим, необхідно завжди підтримувати відверте та довірливе спілкування зі своєю дитиною.

Дуже важливо не боятися щиро ділитися зі своєю дитиною будь-якими своїми планами та ідеями. Не втомлюйтеся наголошувати, що ви завжди будете для своєї дитини найбільшою підтримкою та опорою. Дитина навчиться вам довіряти та завжди буде ділитися з вами своїми проблемами та переживаннями.

Якщо дитина розраховуватиме на батьків, їй буде простіше звернутися до них за порадою та допомогою у складних ситуаціях.

Підтримуйте їхні мрії

Кожна дитина повинна мати свої цілі та мрії, тільки так вона зможе вирости повноцінною особистістю. Мати перед собою мету необхідно для того, щоб постійно прогресувати, розвиватися та досягати успіху в усіх аспектах життя: емоційному, соціальному та особистому.

Якщо підліток навчиться ставити перед собою мету та працювати над її досягненням, то він виросте з розумінням того, що здатен втілити в життя будь-які плани та вирости успішною людиною. Батькам неодмінно потрібно переконувати дітей, що вони зможуть досягнути всіх поставлених цілей, якщо будуть наполегливо та старанно над цим працювати.

Утім, не забувайте, що дитина повинна втілювати свої власні бажання, а не досягати поставлених вами цілей.

Заохочуйте дитину підтримувати гарні стосунки зі своїми друзями

як виховати гарного підлітка, який вміє дружити

Ні для кого не таємниця, що друзі можуть мати вирішальний вплив на розвиток підлітка та його становлення як особистості. На цьому етапі життя діти проводять дуже багато часу зі своїми друзями, саме тому необхідно приділяти особливу увагу колу спілкування свого сина чи доньки.

Найважливіший фактор – це ставлення підлітка до його друзів. Перше, що повинні зробити батьки – це навчити свою дитину поважати думку інших та поводитися тактовно в будь-яких ситуаціях. Не менш важливим є спостереження за тим, як товариші ставляться до вашої дитини.

Якщо вашу дитину не беруть в компанію, постійно принижують та руйнують її самооцінку, цілком природно, що підліток буде переносити негативні емоції та збентеження в родину. В разі, якщо ви помітили негативне ставлення до своєї дитини, спробуйте відверто поговорити з нею, щоб з’ясувати, що сталося. Неодмінно докладіть максимум зусиль для того, щоб допомогти синові чи доньці знайти спосіб розв’язання проблеми.

Допоможіть дитині підвищити самооцінку

Звісно, питання становлення самооцінки в підлітків є напрочуд важливим, адже в період дорослішання вони проходять через серйозні фізичні зміни. Не варто дивуватися, якщо в цей період ви помітите у своєї дитини різкі перепади настрою, депресію та навіть агресивну поведінку.

Якщо ви хочете виховати здорового підлітка з високою самооцінкою, не забувайте регулярно хвалити свою дитину за будь-які досягнення та гарну поведінку.

Переконайтеся в тому, що дитині відомо, що ви нею пишаєтеся, і завжди прийматимете та любитимете своїх дітей за те, ким вони є.

Заохочуйте підлітка займатися корисними видами діяльності

заохочувати здорові хобі підлітка

Усім відомо, що позакласні заняття мають цілу низку неймовірних переваг для фізичного та психічного розвитку дитини. Якщо ваші син або донька відвідують гуртки після школи, це сприятливо впливає не лише на їхні фізичні здібності, але і на загальну їхню активність. У разі, якщо у вас творча дитина, гуртки допоможуть їй покращити інтелектуальні навички та розвинути моторику.

Не варто забувати, що корисні види активності допоможуть підлітку звільнитися від таких негативних емоцій, як злість та збентеження. Під час відвідин гуртка ваша дитина не лише зможе розкрити свій талант, але і навчиться заводити друзів та бути частиною соціуму.

Заохочуйте дитину займатися волонтерством

У період дорослішання дитина дуже часто зосереджується лише на власних проблемах. Будь-які щоденні ситуації можуть викликати в них сильний стрес, тому не дивно, що в такі моменти дитина перестає цінувати всі блага, якими їй пощастило володіти.

Якщо ви будете регулярно залучати сина чи доньку до волонтерської діяльності, це дасть змогу розвинути в них таке важливе почуття, як вміння співчувати. Якщо підліток навчиться регулярно допомагати іншим, він зможе налагодити стосунки з іншими людьми та виросте щедрою та щирою людиною.

Зробіть свою оселю осередком затишку та здорової атмосфери

Якщо середовище у вашому помешканні буде гармонійним, то дитина почуватиметься вдома затишно і захоче проводити там якомога більше часу. Не забувайте про відверте спілкування в межах родини, адже така щира атмосфера неодмінно допоможе вашому сину чи доньці обговорювати з найближчими людьми неприємні ситуації чи проблеми.

Лише за допомогою відвертих розмов можна допомогти дитині владнати негаразди, які можуть виникати в період дорослішання.

Займайтеся зі своїми дітьми тим, що їм до вподоби

як виховати здорового підлітка: рекомендації

Навіть якщо вам важко знайти спільну мову з підлітком, намагайтеся проводити зі своєю дитиною якомога більше вільного часу. Турбота та спільне проведення дозвілля неодмінно покращать стосунки між батьками та дітьми, а також посилять довіру підлітка до матері та батька та підвищать його впевненість у собі.

Висновки

Безумовно, період дорослішання є неймовірно складним для кожної дитини. Утім, це не означає, що ви не зможете виховати здорового підлітка.

Вам необхідно зрозуміти, що в підлітковому віці діти намагаються вирватися з-під крила своїх батьків та змагаються за власну незалежність. Підтримка з боку батьків на цьому етапі допоможе дитині вирости відповідальною особистістю із власними переконаннями та цілями.

Якщо ви хочете виховати здорового підлітка, не забувайте регулярно відверто спілкуватися зі своєю дитиною. Довіряючи своїм батькам, дитина зможе завжди розповісти їм про те, що її турбує, і не буде зривати злість та інші негативні емоції на членах своєї родини.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.