5 реакцій, які проявляють чутливі люди

Ви можете назвати себе людиною, яка занадто близько бере все до серця? Чи, може, поруч із вами є хтось із таким характером? Щоб зрозуміти дуже чутливих людей, потрібно спробувати поставити себе на їхнє місце. Не варто судити когось, якщо ви не можете побачити світ із його точки зору. 
5 реакцій, які проявляють чутливі люди

Останнє оновлення: 16 жовтня, 2019

Надміру чутливі люди можуть спричиняти непорозуміння та збентеження. Досить часто вони схильні до перебільшення.

Такі люди автоматично реагують на щоденні ситуації з небажаним яскравим сплеском емоцій. Для них така поведінка нормальна, і ви мусите це пам’ятати.

А втім, якщо судити про когось, не дізнавшись, що відбувається насправді, це спричинятиме непорозуміння. Більшість із нас не усвідомлює, який дискомфорт відчувають емоційні люди, і тому не ми не знаємо, що призводить до таких реакцій.

Хто такі чутливі люди та як їх розпізнати

Сьогодні ми поділимося з вами простими порадами, як краще розуміти тих, хто сприймає цей світ занадто чутливо.

1. Вони не витримують тиску

чутливі люди та як їх розпізнати

Якщо людина надміру чутлива, їй може бути складно виконувати кілька завдань водночас. Такі особистості люблять зосереджуватися на чомусь одному й повністю приділяти свою увагу цій справі. Насправді, вони зазвичай є дуже творчими.

Чутливі люди краще працюють самі в тихій атмосфері. Коли їм доводиться перебувати в неспокійному та людному середовищі, вони втрачають ефективність і стають менш продуктивними.

Якщо навколо чутливих людей багато шуму або хтось змушує їх приділяти увагу кільком проблемам водночас, вони починають почуватися заблокованими.

У такій ситуації вони стають дратівливими й складно ладнають з іншими.

2. Їм не подобається перебувати в неспокійному середовищі

Чутливі люди це творчі люди

У нашому суспільстві хаос сприймають як щось належне. Здається, ми шукаємо звук, гучну музику та сильні стимулятори, які заповнять тишу.

А втім, чутливі люди уникають усього цього.

Коли на них одразу діє забагато чинників, це просто зводить їх із розуму. Запахи, звуки, відволікання… Усі ці фактори руйнують баланс чутливих людей, яким вони насолоджувалися раніше.

Іноді доходить навіть до того, що вони дратуються через звук жування.

Якщо звернути такій людині увагу на її надмірну чутливість і перебільшену реакцію на звичайні речі, її відповідь теж буде неочікуваною. Вона почне дратувати людей, які не розуміють, чому їхня поведінка завдає комусь незручностей.

3. Вони беруть усе дуже близько до серця

Люди з підвищеною емоційною чутливістю беруть усе дуже близько до серця. Причина в тому, що вони чуйні.

Вони бурхливо реагують на соціальну несправедливість. Їх також обурює коли одна людина має більше прав чи привілеїв, ніж інша.

Чутливі люди так реагують на все, оскільки їм властиво зосереджуватися на деталях. Вони експерти з аналізу невербального спілкування, яке висловлює більше, ніж слова.

Саме тому, такі особистості завжди можуть сказати, чи ви чесні, чи щось приховуєте.

Їм не подобається нещирість. Така здатність зчитувати емоції також турбує інших. Адже люди зазвичай не зосереджуються на ледь помітних виявах почуттів, які усі ми проявляємо.

Дехто переконаний, що чутливі люди просто собі щось вигадують. Інші кажуть, що “не варто брати все так близько до серця”. Однак жоден із цих варіантів не спрацьовує.

4. Їм потрібен час наодинці, як рибі потрібна вода

Самотність

Це може бути величезним сюрпризом для решти світу. Адже зазвичай люди уникають часу наодинці. Вони бояться почуватися  відірваними від усього та всіх.

Однак особистості з надмірною чутливістю шукають усамітнення. Вони прагнуть знайти момент миру та спокою, коли жодні зовнішні чинники не впливатимуть на них.

Цілком нормально, що такі люди іноді відмовляються від запрошень, вимикають свій телефон на день або не хочуть відповідати на повідомлення.

На жаль, така поведінка може засмучувати їхніх друзів. Крім того, це іноді призводить до проблем із партнером.

Утім, бажання проводити певний час наодинці не означає, що вони не хочуть спілкуватися зі своїми друзями. Їм просто потрібно більше можливостей побути самим, ніж решті людей. 

5. Якщо щось завдає їм болю, їхня поведінка помітно змінюється

Мрії

Люди з підвищеною чутливістю сильно реагують не лише на те, що відбувається в їхніх головах, а й також на фізичні відчуття. Річ у тім, що вони відчувають дуже тісний зв’язок зі своїм тілом.

Головний біль, біль у животі, відчуття голоду або будь-який інший дискомфорт можуть стати нестерпними. Як наслідок, чутливі люди одразу змінюють свою поведінку, що змушує всіх навколо хвилюватися.

Іноді буває складно мати з ними справу. Зрештою, поставити себе на місце людини з підвищеною чутливістю непросто.

А втім, якщо ви зумієте не судити, спробуєте ставити більше запитань і відкриєте свій розум, щоб зрозуміти, як вони бачать світ, це суттєво допоможе вашому спілкуванню

Ви занадто чутлива людина? Чи, може, перебуваєте поруч із нею?  • Benham, G. (2006). The Highly Sensitive Person: Stress and physical symptom reports. Personality and Individual Differences. https://doi.org/10.1016/j.paid.2005.11.021
  • Acevedo, B. P., Aron, E. N., Aron, A., Sangster, M. D., Collins, N., & Brown, L. L. (2014). The highly sensitive brain: An fMRI study of sensory processing sensitivity and response to others’ emotions. Brain and Behavior. https://doi.org/10.1002/brb3.242
  • Smith, A. (2006). Cognitive empathy and emotional empathy in human behavior and evolution. Psychological Record. https://doi.org/10.1007/BF03395534

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.