У вас стрес чи тривожний невроз?

Коли ми самі не в змозі вирішити проблеми стресу або занепокоєння, то краще звернутися до професіонала, щоб дізнатися більше про тривожний невроз.
У вас стрес чи тривожний невроз?

Останнє оновлення: 10 грудня, 2018

Сьогодні багато чинників можуть хвилювати нас, і будь-яка ситуація може діяти нам на нерви. Можливо, напруга, яку ви відчуваєте, – це лише стрес, а не тривожний невроз. Не варто хвилюватися, якщо тривожність скоро минає.

Але тривожний невроз може перервати наше повсякденне життя через інтенсивне занепокоєння і перешкоди, які він створює.

Наприклад, йти на роботу може бути дуже складно, якщо ваша робота вимоглива, а начальнику дуже важко догодити.

Американська асоціація тривоги та депресії визначає загальний тривожний розлад як те, на що люди страждають, коли відчувають неспокій і високу фізіологічну реакцію понад 6 місяців.

Дуже часто люди з цим розладом тривалий час мають високий рівень стресу. Занепокоєння провокують помилкові інтерпретації й очікування негативних думок.

Через складність цих ситуацій навіть фахівцям важко знайти цей розлад і діагностувати його. Для того, щоб дізнатися, чи у вас є стрес або тривожний невроз, проаналізуйте ці фактори:

1. Постійна турбота

Підготовка до випускного цілком нормальна: вам потрібно знайти одяг, правильне взуття і переконатися, що ви склали всі дисципліни. Це трапиться не лише з вами, але з вашими дітьми, братом, сестрою або кимось близьким.

Проте, якщо ви хвилюватися про це понад 6 місяців, ви можете відчувати тривожний невроз. Він характеризується надмірним занепокоєнням.

Перше, на що дивляться лікарі: чи людина почувалася так до стресової ситуації, і чи поведінка зберігається після неї. Якщо така поведінка не триває і є короткостроковою, ймовірно, це не тривожний невроз.

Наприклад, якщо ви одружуєтеся і планування йде добре, у вас, ймовірно, будуть тільки поодинокі стресові моменти. Але якщо ви відчули ці симптоми раніше, то це може означати тривожний невроз, який вимагає невідкладної уваги.

2. Негативні висновки

Ви схильні думати про найгірші результати? Люди кажуть, що ви негативна людина? Деякі з них можуть вважати вас надмірно обережними, тоді як інші можуть сказати, що ви реалісти.

тривожний невроз
Якщо ці думки екстремальні та стійкі, то у вас тривожний невроз.

З’ясувати ситуацію непросто, але хороший ключ – прислухатися до зовнішньої думки. Треба почати турбуватися, якщо ви завжди почуваєтеся погано, чекаєте гіршого і не в змозі насолоджуватися моментом, на відміну від решти.

Люди з тривожним неврозом думають, що вони мають дуже багато недоліків. Вони постійно незадоволені тим, що роблять, і відчувають, що завжди ганьблять свою родину.

Якщо ви належите до тих людей, які вдаряються головою, а потім передбачають, що у них пухлина головного мозку, у вас тривожний невроз.

Цю модель негативного мислення називають катастрофізмом, і це відхилення в мисленні наводить на думку, що світ стає все гіршим і гіршим.

3. Ви помітно дратівливі

Ви почуваєтеся неспокійними, втомленими, дратівливими? Вам важко спати або сконцентруватися? Ці моделі поведінки пов’язані з низкою фізичних та психічних проблем зі здоров’ям.

Саме через них тривожний невроз важко діагностувати. Вони також є причиною того, чому інші люди віддаляються від вас.

Якщо деякі з цих симптомів заважають вашому повсякденному життю, роботі або навчанню, час звернутися до фахівців.

4. Покращення самопочуття несумісне з вашими планами

дівчина з заплющеними очима
Ви дуже добре знаєте, що маєте робити, і ви чули поради та підказки, щоб позбутися від всіх видів стресу.

Ви знаєте, що необхідно дотримуватися здорової дієти й регулярно займатися фізичними вправами. Вам відомі секрети, щоб допомогти зняти стрес, але ви не знаходите час, щоб це зробити.

Можливо, ви дуже організована людина, але ви маєте розглянути фундаментальний фактор – власні пріоритети.

Ваше здоров’я має бути на першому місці, і знайти час для себе набагато важливіше, ніж все інше, тому що це може врятувати ваше життя.

Є певні чинники, які приносять вам відчуття щастя:

  • прогулянки з друзями
  • час наодинці з собою
  • читання
  • щоденні фізичні вправи
  • пошук нових хобі
  • подорожі й відкриття нових місць

5. Тривожний невроз лікують професіонали

Якщо ви спробували ці методи й все ще боретеся зі стресом або тривожним неврозом, ймовірно, час поговорити з професіоналом.

Вам ідеально підійде фахівець з когнітивної поведінки. Його метою є пошук нових шляхів мислення і реакції у важких ситуаціях.

У будь-якому випадку психолог може допомогти визначити проблему і знайти найкраще рішення. За необхідності вас направлять до фахівця, якщо це потрібно для вирішення ситуації.  • Patel, D. S., Roth, M., & Kapil, N. (2011). Stress fractures: Diagnosis, treatment, and prevention. American Family Physician.
  • Lang, P. J., & McTeague, L. M. (2009). The anxiety disorder spectrum: Fear imagery, physiological reactivity, and differential diagnosis. Anxiety, Stress and Coping. https://doi.org/10.1080/10615800802478247
  • Aweid, B., Aweid, O., Talibi, S., & Porter, K. (2013). Stress fractures. Trauma. https://doi.org/10.1177/1460408613498067
  • Chrousos, G. P., & Gold, P. W. (1992). The Concepts of Stress and Stress System Disorders: Overview of Physical and Behavioral Homeostasis. JAMA: The Journal of the American Medical Association. https://doi.org/10.1001/jama.1992.03480090092034

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.