5 випадків, коли банани кращі ліки, ніж таблетки

Банани містять триптофан – амінокислоту, яка в організмі перетворюється в серотонін, гормон, який може покращити ваш настрій.
5 випадків, коли банани кращі ліки, ніж таблетки

Останнє оновлення: 14 грудня, 2018

Банани – це тропічні фрукти, які забезпечують ваш організм енергією, вітамінами та мінералами. Вони чудово підходять як здорове доповнення для будь-якої дієти, у тому числі для тих дієт, які призначені для втрати ваги. Це один із найпопулярніших фруктів у всьому світі і, без сумніву, один із найкорисніших.

Люди часто намагаються уникати бананів у своєму раціоні харчування, особливо, коли вони хочуть скинути зайву вагу. Це відбувається через те, що банан вважають дуже калорійним фруктом, адже він на другому місці після авокадо за своєю калорійністю.

Насправді, у 100 г фрукта міститься всього 90 кілокалорій (приблизно половина банана). Ось чому невелика порція бананів у раціоні не принесе шкоди жодній фігурі, навпаки принесе велику користь вашому здоров’ю.

Читайте далі цю статтю і ви дізнаєтеся, у яких випадках банан набагато краще вживати, ніж таблетки!

Чим банани корисні для здоров’я

Банан – це також важливе джерело цукру і бета-каротину, а також різних мінеральних речовин, таких як калій, магній і залізо. Банан також містять велику кількість вітамінів, таких як фолієва кислота, вітаміни групи В, вітамін С, вітамін Е та клітковину.

Банани багаті на вуглеводи, саме тому вони і є одним з найкращих джерел для забезпечення організму енергією. Завдяки цим властивостям, банани рекомендують для дитячого харчування.

Багаті калієм, банани також чудово допоможуть вивести надлишок води з організму. Вони допомагають підтримувати необхідний хімічний баланс у вашому організмі, а також уникнути у майбутньому таких небажаних захворювань, як гіпертонія і подагра.

Високий артеріальний тиск

схема капілярів у сосуді

Коли людина зловживає сіллю, а в організмі не вистачає калію, це може спровокувати підвищення артеріального тиску. У цьому випадку необхідно збільшити вживання калію, а банани є чудовим джерелом цього такого необхідного мінералу.

Ми рекомендуємо з’їдати один банан щоранку. Якщо у вас з’явиться така хороша звичка, то артеріальний тиск нормалізується.

Депресія

Багато людей, які відчувають депресію, стверджують, що після того як вони з’їдають банан, то відчувають себе набагато краще. Дослідники змогли пояснити цю закономірність. Річ у тому, що банани містять триптофан – необхідну для організму людини амінокислоту.

Оскільки людський організм не в змозі синтезувати цю органічну сполуку в достатній кількості, дуже важливо, щоб ми отримували її у достатній кількості завдяки нашому раціону харчування.

Триптофан перетворюється в серотонін – нейромедіатор, який відповідає за відчуття добробуту і щастя. Достатньо з’їсти тільки один банан, щоб скористатися цією властивістю банана. Через декілька хвилин, ви відчуєте себе більш спокійними, а настрій покращиться.

Стрес

дівчині болить голова

Інколи стрес може пришвидшити метаболізм і зменшити рівень калію. Тому їсти банани – це хороший спосіб, щоб відновити кількість цього мінералу, оскільки, як вам уже відомо, банан – це одне з найкращих джерел калію. Але користь від бананів не обмежується тільки тим, що вони містять калій. Як і в попередньому випадку, банани допомагають заспокоїти нерви під час стресу і покращити ваш настрій.

Запор

Також банан є одним з найкращих продуктів для поліпшення травлення через наявність у них пектину. Пектин належить до клітковини, що прискорює травлення і допомагає виводити токсичні речовини з організму.

Банани стимулюють розвиток корисних бактерій у травній системі, а завдяки ферментам, що входять до складу бананів, поживні речовини, що надходять з іншою їжею, засвоюються організмом набагато швидше. Ці властивості роблять банани ідеальними для боротьби із запорами та повільним травленням.

Також банани зменшують кислотність, тому чудово підходять для людей із чутливим шлунком. Крім того, пробіотичні властивості бананів дійсно корисні для травної системи, допомагають звільнитися від метеоризму та здуття живота.

ПМС (передменструальний синдром)

біль живота

Багаті вітаміном В6, банани позитивно впливають на рівень цукру в крові. Загалом, вітаміни групи B допомагають полегшити деякі  симптоми передменструального синдрому, який дуже добре відомий жінкам.

Якщо ви додасте у свій раціон один банан кожного дня, то це вам зможе допомогти зменшити спазми у животі, а також вирішить проблему із затримкою рідини, яка зазвичай турбує жінок у цей період. Ще однією додатковою перевагою є те, що банан може також поліпшити ваш настрій і заспокоїти нерви, які часто напружені під час передменструального синдрому.  • Geleijnse, J. M., Kok, F. J., & Grobbee, D. E. (2003). Blood pressure response to changes in sodium and potassium intake: a metaregression analysis of randomised trials. Journal of human hypertension17(7), 471-480. Available at: https://www.nature.com/articles/1001575. Accessed 27/03/2020.
  • Lara-Espinoza, C., Carvajal-Millán, E., Balandrán-Quintana, R., López-Franco, Y., & Rascón-Chu, A. (2018). Pectin and pectin-based composite materials: beyond food texture. Molecules23(4), 942. Available at: https://doi.org/10.3390/molecules23040942. Accessed 27/03/2020.
  • Dreher, M. L. (2018). Whole fruits and fruit fiber emerging health effects. Nutrients10(12), 1833. Available at: https://doi.org/10.3390/nu10121833. Accessed 27/03/2020.
  • Someya, S., Yoshiki, Y., & Okubo, K. (2002). Antioxidant compounds from bananas (Musa Cavendish). Food chemistry79(3), 351-354. Available at: https://doi.org/10.1016/S0308-8146(02)00186-3. Accessed 27/03/2020.
  • Higgins, J. A. (2014). Resistant starch and energy balance: impact on weight loss and maintenance. Critical reviews in food science and nutrition54(9), 1158-1166. Available at: https://doi.org/10.1080/10408398.2011.629352. Accessed 27/03/2020.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.