5 запитань, які допоможуть знайти шлях, якщо почуваєтеся загубленими

Почуваєтеся загубленими в лабіринті життя? Важливо розуміти, від чого потрібно відмовитися, а за що навпаки - триматися, щоб прямувати своїм шляхом. Знайте ціну, яку ви готові заплатити за власні мрії.
5 запитань, які допоможуть знайти шлях, якщо почуваєтеся загубленими

Останнє оновлення: 30 червня, 2017

Якщо вас запитати “Як ти почуваєшся сьогодні?”, що б ви відповіли? Якщо ви читаєте цю статтю, то, можливо, почуваєтеся загубленими та збентеженими або такі емоції не полишали вас зовсім недавно.

Передусім, не хвилюйтеся. Це не таке рідкісне явище, як можна подумати.

Усі ми проходили через моменти, коли було значно складніше визначити свої бажання та напрямок руху. Таке трапляється, навіть якщо у вас найкраща сім’я у світі, прекрасні друзі чи робота, про яку ви завжди мріяли. 

Проходячи через такий період, найперше зрозумійте, що цей етап дуже корисний.

Можливо, це чудовий момент, щоб зупинитися та роззирнутися навколо. Також варто взяти до уваги, що ви, можливо, забуваєте найважливішу людину у власному житті – себе самих.

Дайте собі відповіді на перераховані нижче запитання, якщо почуваєтеся загубленими. Вони допоможуть віднайти шлях, щоб рухатися далі.

1. Як я можу зробити своє життя веселішим і щасливішим уже сьогодні?

Іноді ми почуваємося загубленими через те, що потрапляємо в пастку всіх власних обов’язків й очікувань інших людей.

Бути відповідальними – це добре. Просто не забувайте, що потрібно мати щастя й веселощі у власному житті.

Можна трохи хвилюватися про речі, які вам під силу змінити. Утім, перш ніж це робити, переконайтеся, що ви не забуваєте вносити радість у кожен свій день. Вас здивують результати й те, наскільки покращиться ваше самопочуття.

Варіантів зробити це просто безліч. Однак пам’ятайте, що саме дрібниці насправді важливі й помітно впливають на настрій людини. Це може бути щось настільки просте, як вільний час для улюбленого хобі, прослуховування хорошої музики або веселі жарти кожного дня.

2. Яку ціну я готова заплатити, щоб прямувати за своїми мріями?

Якщо ви почуваєтеся загубленими, можливо, ви працювали занадто важко, щоб завершити проект чи втілити мрію. Можливо, вам навіть спадало на думку, що треба відмовитися від усього.

Але перш ніж це зробити, важливо зупинитися та подумати, які будуть наслідки.

Ми не кажемо, що в усіх випадках потрібно триматися за свою ціль. Навпаки, іноді дуже корисно усвідомити, що насправді ви зовсім цього не хочете. Однак варто розуміти, що означає відмова від цілі.

Подумайте добре над тим, яку ціну ви готові заплатити за втілення власних сподівань. Іноді вони приносять вам лише стрес. У деяких випадках погоня за мрією впливає на стосунки та роботу. То чи справді воно варте того?

Ніхто крім вас не може це вирішити. Однак важливо, щоб ви знали наслідки свого вибору і розуміли, чи вони варті зусиль.

3. Яку ціну я готова заплатити, якщо все ж вирішу далі йти за своєю мрією?

Це запитання є продовженням попереднього. Воно має бути одним із перших у списку запитань, які варто собі ставити, коли ви почуваєтеся загубленими.

Іноді, коли ви йдете за мрією, це передбачає значно більше, ніж стрес і втому. Вам доводиться приймати складні рішення, хоча ви зовсім не хочете цього робити.

У таких випадках варто зважити плюси та мінуси різних варіантів. Що краще: продовжити чи зупинитися?

Коли робитимете такий аналіз, старайтеся бути якомога об’єктивнішими. Також подумайте про те, як це рішення може вплинути на ваших друзів, сім’ю та людей навколо.

Насамкінець, пам’ятайте, що вирішувати лише вам. А втім, краще цілком усвідомлювати можливі наслідки. Для цього потрібно багато подумати. Робіть це спокійно та наберіться терпіння.

Вам неодмінно сподобається стаття: Що робити, якщо ваша пристрасть до життя згасає

4. Що я можу зробити, щоб бути кращою людиною?

Цілком можливо, ви почуваєтеся загубленими через те, що ваші вчинки та цінності не збігаються.

Може, ви заплющили очі на певні моральні принципи, приймаючи якесь рішення. Або ж змусили себе діяти у певний спосіб, щоб уникнути зайвих клопотів.

Також, причина може бути в тому, що ви зосередилися на своїх цілях і забули про все інше.

У такому випадку зупиніться на хвилину та подумайте, що можна зробити, щоб бути кращою людиною. Як можна використати свої сильні сторони та зацікавлення, щоб зробити цей світ трохи кращим?

Ви здивуєтеся, наскільки приємно ставати добрішою й відкритішою людиною та допомагати іншим.

5. Що я думаю про себе?

Коли ви почуваєтеся загубленими, збентеженими або не знаєте, куди йти, це запитання може виявитися дуже складним. Однак воно надзвичайно важливе, щоб визначити шлях, яким потрібно йти. 

Забудьте на мить про думку інших, те, як ви почуваєтеся, і що мусите зробити.

Коли ви поставите собі це запитання, потрібно зосередитися лише на власних думках. Ви пишаєтеся тим, що робите? Ви гадаєте, що віддаєте щось хороше людям навколо?

Іноді щось глибоко всередині вас каже, що ви йдете неправильною стежкою у своєму житті. Якщо таке трапляється, людина починає почуватися погано. Великою мірою так відбувається тому, що ми намагаємось обдурити себе.

Ми впевнені, що якщо ви пам’ятаєте про ці п’ять запитань, вам буде простіше знайти правильний життєвий шлях. Хоча на перший погляд вони можуть здаватися досить простими, такі питання змусять вас зазирнути в глибини своєї душі та свідомості, а на це знадобиться певний час.

Найважливіше те, щоб ви були чесними із самими собою та не засуджували себе. Просто будьте уважними, щоб дізнатися свої справжні бажання.


Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.