Моя свідомість важить більше ніж думка інших

30 Грудня, 2018
Для того, щоб завжди почуватися добре, важливо більше опиратися на свою свідомість, а не на інші чинники. Дозвольте власним цінностям вести себе в житті й уникайте несправедливості. 

Як краще зрозуміти поняття свідомість? Досить часто кажуть, що найкраще спить той, у кого чисте сумління, що саме це означає?

Ця ідея така ж проста, як і правдива, адже саме на цьому психологічному конструкті й формується ваше сприйняття себе та світу навколо. Тому потрібно завжди намагатися віднайти гармонію та баланс.

Якщо людина досягає тієї простої гармонії, коли всі її слова та вчинки відповідають основним цінностям, це означає, що в неї чиста свідомість, яка має значно більшу вагу, ніж думки та спонукання інших.

Звісно, ви знаєте, що аби не заплямувати свої переконання, іноді доводиться починати певні особисті битви, у результаті яких людина може бути змушена змінити оточення або перестати спілкуватися з деякими людьми.

Заради цього особистого та потужного компоненту психіки вам потрібно буде пережити різні стадії, щоб поступово почати розуміти де першочергові речі, а що можна поставити на другий план.

Ми запрошуємо вас поговорити про це більше.

Сила ясної свідомості

У деяких людей її просто немає. А є й такі, що не можуть добре спати вночі, адже ніяк не примиряться із самими собою.

Хтось не пробачив їм або ж вони вчинили неправильно, заборгували гроші чи здалися та втекли, коли іншому була потрібна допомога. Без сумніву, у таких людей буде виникати сильний, а іноді й досить складний дискомфорт.

Також рекомендуємо прочитати статтю: 10 важливих фактів про сон, які необхідно знати

Свідомість – це складне, але водночас і дуже цікаве поняття

Вільям Джеймс став одним із провідних спеціалістів у дослідженнях сфери свідомості. Цей відомий філософ і психолог кінця дев’ятнадцятого століття був братом Генрі Джеймса. Він запропонував ідею, що людську свідомість можна поділити на три складники.

Емпіричне его

У ньому містяться всі характеристики людини, які вона собі присвоює. Саме емпіричне его впливає на створення самооцінки, а також того, хто ми, що любимо і яких речей уникаємо, вважаючи їх загрозливими.

Чисте его

Це більш духовний та особистісний вимір. Чисте его є глибокою частиною кожної людини, про яку вона навіть не завжди усвідомлює.

Це інстинкт, який попереджає нас про погане і ніби каже “щось трапилося”. Людина завжди мусить до нього дослухатися та реагувати відповідно.

Мінливе его

Ця частина свідомості відповідає за всі зміни, які сталися впродовж життя. Іноді мінливе его є чудовим способом відкрити для себе нові способи розвинути свою особистість і свідомість.

Ніколи не забувайте, що люди ростуть кожного дня, і що досвід – це завжди змога навчитися.

Свідомість і космос

Свідомість тонко поєднує ці аспекти.

У кожного є власна система цінностей, яка з часом може змінитися, утім також ви маєте щось схоже на “внутрішній компас”, який допомагає визначати наприклад, що та чи інша ситуація нечесна.

Читайте про 7 типів токсичних людей, яких варто уникати

Чому ризиковано не дослухатися до власної свідомості

Завдяки Вільяму Джеймсу ми знаємо, що свідомість це те, що укоріненого глибоко в кожній людині. Вона скеровує її, дає змогу змінюватися, вчитися і вибирати між правильним та хибним.

Зараз ви, можливо, запитуєте себе, чому деякі люди приймають рішення, не дослухаючись до голосу своєї свідомості.

Ось перелік деяких із можливих причин:

  • людина більш зосереджена на зовнішньому світі та керується лише тим, що говорять інші, або потребою догодити всім, і зовсім не слухає себе;
  • коли трапляється так, що свідомість починає важити менше, ніж зовнішні чинники, це призводить до байдужості, дискомфорту, відсутності щастя та проблем із самооцінкою;
  • з іншого боку, людина може зосередитися на власних інтересах і поводитися дуже егоїстично, не зважаючи на інших;
  • свідомість, як ви добре знаєте, формується з цінностей людини та майже “інстинктивного” чуття, яке підказує нам, що добре, а що погано;
  • утім є багато людей, які не дослухаються до своєї свідомості, тому що шукають лише власну вигоду. Вони не звертають уваги на цінності та не розуміють поняття гідності та поваги.
Дружба

Навчіться слухати голос своєї свідомості

Немає нічого кращого та кориснішого для розвитку особистості людини, ніж вміння дослухатися до голосу своєї свідомості кожного дня.

Іноді ми сприймаємо її як належне, кажемо собі, що то наша заслуга, і життя рухається далі в тонкій гармонії, коли вчинки відповідають моральним цінностям.

Рекомендуємо прочитати статтю про 12 хитрощів макіяжу, які допоможуть виглядати приголомшливо

Утім часом буває й таке, що думка інших стримує нас, наприклад якась загальна правда або очікування людей навколо.

Саме тому радимо запам’ятати таке:

  • якщо ваша свідомість каже йти, не залишайтеся;
  • якщо вона каже вам не боятися говорити та сказати правду, не брешіть;
  • якщо вона каже захищати себе, не втікайте;
  • якщо свідомість каже залишитися та допомогти комусь, не покидайте цю людину;
  • якщо вона каже вам ризикнути, не бійтеся.