Втрачати друзів так само боляче, як і розставатися з коханими

Прив'язаність у дружбі може бути навіть сильнішою, ніж кохання. Тому іноді втрачати друзів значно болісніше, ніж розрив романтичні стосунки.
Втрачати друзів так само боляче, як і розставатися з коханими

Останнє оновлення: 20 грудня, 2018

Упродовж свого життя вам доведеться відпустити деяких друзів і завести нових. Те саме стосується й партнерів. Усе має свій кінець, але бувають і нові початки, не менш дивовижні та сповнені щастям. Поговорім про те, як навчатися втрачати друзів безболісно.

Ви вже, мабуть, знаєте, що існують різні типи дружби. Серце може почати відчувати настільки тісний і сильний зв’язок із певною людиною, що вона стане невіддільною опорою вашого щоденного життя.

Особливо це стосується жінок. Адже за результатами дослідження, опублікованого в журналі “Epidemiology and Community Health” (“Епідеміологія та громадське здоров’я”), сімейні стосунки мають значний вплив на життя та здоров’я чоловіків, тоді як фізичний та емоційний добробут прекрасної половини людства може суттєво покращити саме підтримка їхніх друзів.

Тому в багатьох випадках втрачати друзів через сварку чи будь-яку іншу проблему іноді так само складно, як завершення романтичних стосунків.

Поговорімо про це трохи більше.

Дружба, скарб, щоденна система підтримки

Вам буде дуже цікаво дізнатися, що дружба – це прояв прихильності, який властивий не лише людям. Згідно з результатами дослідження, опублікованого в журналі “Time“, шимпанзе, бабуїни коні, гієни, слони і дельфіни також можуть заводити собі “найкращих друзів”.

Вплив дружби на емоційний світ людини важко переоцінити. Вам також не треба говорити про те, що не всі друзі справжні, тому, швидше за все, вірних людей можна перерахувати на пальцях однієї руки.

Через це, мабуть, ви вже стикалися з різними проявами дружби.

Друзі допомагають піклуватися про ваше здоров’я

Якщо вірити дослідженню, проведеному в Університеті штату Вірджинія, коли почуття дружби між двома людьми є справжнім і взаємним, вони починають відчувати однакові емоції.

 • Сила співпереживання настільки потужна, що її навіть можна виявити за допомогою медичних тестів, таких як МРТ, наприклад.
 • Якщо людина перебуває в небезпечній ситуації, а її другу також про це відомо, то вони реагують однаково.
 • Зони мозку, пов’язані зі страхом і загрозою, активізуються в обох друзів.
 • Дружба – це джерело щоденної підтримки, віддушина, де можна знайти спокій, пораду та комфорт. Так ви маєте змогу відпустити свої проблеми, зняти стрес і напруженість, розслабитися та зробити свій світ безтурботним.
 • Якщо ви візьмете до уваги численні “переваги” справжньої дружби, то зможете зрозуміти, наскільки сильний вплив на людину може мати ситуація, коли близького друга не стає в її житті.
друзі сидять

Розрив із найкращим другом чи подругою

Зазвичай розривати міцний дружній зв’язок або відвертатися від когось доводиться через численні причини.

 • Раптові зміни інтересів, зрада, брехня, обман, сварки. Існує багато причин, через які ви можете втратити друга. Однак подальші наслідки завжди відчуває на собі двоє людей.
 • Коли ви розриваєте стосунки з друзями, то проходите через таку саму болісну боротьбу, як і у випадку розставання з партнером.
 • Спочатку стається період злості та заперечення. Людина не може зрозуміти, як усе це сталося.
 • Потім наступає етап запитань. Ви намагаєтеся знайти причини такого закінчення стосунків.
 • Поступово у вас починається період смутку, за яким приходить прийняття.

Багато людей не зовсім розуміють, як можна прирівнювати втрату друга до розставання, утім є достатньо тих, які мають настільки сильну емоційну прив’язаність (про яку ми говорили раніше), що такі зміни даються їм дуже важко. 

кульбаба

Втрачати друзів: що далі?

Потрібно знати, що люди приходитимуть у ваше життя і йтимуть із нього, забираючи із собою частинку вас і допомагаючи вирости.

 • Втрачати друзів, які насправді займали особливе місце у вашому серці, залишить після себе рану, що ніколи не загоїться.
 • Коли можете, намагайтеся зосереджуватися на хороших спогадах, які вас об’єднують. Якщо звертати увагу лише на те, що спричинило розрив, образа буде тільки накопичуватися і ви ще більше не захочете заводити нові знайомства.
 • Життя дає нам багато уроків і ми мусимо навчитися гідно приймати їх. Незалежно від того, що сталося з вами, ніколи не закривайте своє серце від теплих почуттів або можливості знайти нових хороших друзів.

Дружба – це найкращі ліки, які можна знайти.

It might interest you...
5 причин, чому у вас немає друзів
Моє здоров'яНаписав та перевірив Моє здоров'я
5 причин, чому у вас немає друзів

У вас немає друзів, проте вам досі не вдалося з'ясувати причини самотності? Навіть якщо ви полюбляєте бувати наодинці, життя без друзів є нестерпни...