6 порад для зменшення та усунення розтяжок

Якщо розтяжки мають червонуватий або фіолетовий колір, ви досі маєте високий шанс їх повністю усунути. У разі, якщо розтяжки вже стали білими, їх можна зробити менш видимими, проте цілком вони не зникнуть.
6 порад для зменшення та усунення розтяжок

Останнє оновлення: 26 січня, 2019

Багатьом жінкам знайома одна серйозна естетична проблема – розтяжки. Безсумнівно, вигляд шкіри турбує кожну людину, особливо якщо на ній з’являються такі неприємні утворення. На щастя, є величезна кількість натуральних засобів для ефективного зменшення та усунення розтяжок.

Перш за все необхідно зрозуміти, що таке розтяжки та звідки вони з’являються. Насправді ці сліди на шкірі виникають у результаті розриву еластичних волокон шкіри. Коли шкіра розтягується, менш еластичні волокна розриваються, і тому з’являються розтяжки.

Найчастіше ця проблема турбує жінок у період вагітності. Спочатку розтяжки мають червонувате або рожеве забарвлення, а з часом вони стають білими. Якщо у вас виникли розтяжки, це свідчить про сильне розтягнення шкіри.

Зазвичай розтяжки з’являються несподівано та не викликають жодних больових відчуттів. Лише у поодиноких випадках поява розтяжок може супроводжуватися слабкими поколюваннями на шкірі. З метою профілактики розтяжок дуже важливо завжди піклуватися про достатнє зволоження шкіри. Тільки за умови регулярного зволоження можна зберегти шкіру еластичною та розтягнути її без розриву волокон.

Типи розтяжок

Перш ніж братися за зменшення та усунення розтяжок, необхідно врахувати, що є різні типи розтяжок.

 • Перший тип розтяжок – це ті утворення, які виникають на шкірі в результаті стрімкого набору ваги.
 • Другий тип з’являється у період досягнення статевої зрілості. Цей етап у житті кожної людини є переломним, адже тіло переживає важливі зміни. Гормональні розлади у період статевого дозрівання також можуть викликати атрофічні розтяжки. Якщо вчасно не вжити профілактичних заходів, уникнути їхньої появи та усунути їх надалі не вдасться.
 • Третій тип розтяжок – це ті розриви шкіри, які з’являються у період вагітності. Зазвичай вони виникають на грудях, животі, стегнах та сідницях. Найчастіше цей тип розтяжок з’являється на шостому місяці вагітності, коли живіт починає стрімко збільшуватися, а шкіра натягується.
 • Четвертий тип виникає у результаті виснажливих тренувань або розтягнення шкіри у процесі набору м’язової маси або регулярного напруження тіла. Ця проблема зазвичай турбує танцівників або спортсменів.

Чи справді можливо щось зробити для зменшення або усунення розтяжок?

1. Підберіть ефективний засіб для зволоження шкіри

засоби для профілактики розтяжок

Лосьйони та інші натуральні засоби, що містять у своєму складі вітамін А (наприклад, косметичні засоби на основі шипшини), чудово підходять для зменшення та усунення розтяжок. Подібні засоби володіють потужними відновлювальними властивостями та є цілковито безпечними для щоденного використання. Незалежно від того, що саме ви будете використовувати, крем чи олію, вони зможуть помітно зменшити розтяжки на шкірі.

2. Регулярно вживайте вітаміни А та В

Саме ці речовини сприяють відновленню сполучних тканин та стимулюють вироблення колагену. Саме завдяки цим корисним властивостям можна зробити розтяжки менш помітними.

Для того, щоб поповнити запаси вітамінів А та В, рекомендуємо додати до щоденного раціону такі продукти:

 • Ківі
 • Морква
 • Чорниця
 • Груші
 • Інжир
 • Кавун.

3. Не забувайте про необхідність відлущувати мертві часточки шкіри

Натуральні скраби для відлущення шкіри допомагають очищувати пори від залишків бруду та відмерлих клітин. Саме тому подібні засоби є незамінними для зменшення та усунення розтяжок. Радимо включити у свою рутину для догляду за шкірою мигдальну кислоту, що міститься у свіжих мигдальних горіхах, а також гліколеву кислоту, яка входить до складу цукрової тростини. Ці речовини можуть дати просто неймовірний ефект у боротьбі з розтяжками та іншими недоліками шкіри.

Якщо ж ви хочете спробувати більш інтенсивне та глибоке очищення шкіри, радимо спробувати дермабразію за допомогою інструмента з алмазним наконечником.

4. Лазерна терапія

лазерне лікування розтяжок

Насправді лазер заслужено вважають одним з найбільш ефективних методів зменшення та усунення розтяжок. На жаль, не кожен може скористатися цією процедурою через її високу вартість. Попри те, що цей метод боротьби з розтяжками не є натуральним, він дає просто неймовірні результати. Саме тому ми не могли не згадати про лазерну терапію у нашій статті.

5. Мезотерапія

Цей вид лікування є неймовірно ефективним методом зменшення та усунення розтяжок, які з’явилися нещодавно, тобто ще мають рожеве або фіолетове забарвлення. Мезотерапія передбачає введення певних препаратів методом ін’єкцій. Це можуть бути такі речовини, як гіалуронова кислота, антиоксиданти, вітаміни, мінерали та амінокислоти. Вони володіють потужною здатністю прискорювати відновлення клітин та загоєння пошкодженої шкіри.

Зверніть увагу, що перед тим, як вдатися до мезотерапії, необхідно обов’язково порадитися з лікарем. Тільки після повного обстеження організму спеціаліст зможе визначити, чи підходить вам ця процедура. Обов’язково дотримуйтеся рекомендацій лікаря!

6. Хвощ для зменшення та усунення розтяжок

хвощ для зменшення та усунення розтяжок

Вірте чи ні, але натуральні засоби з хвощем можна використовувати не тільки для виведення з організму зайвої рідини, а й для зменшення та усунення розтяжок. Такими неймовірними властивостями хвощ завдячує високому вмісту кремнію.

Інгредієнти:

 • 4 склянки спирту
 • 1/2 склянки хвоща
 • 8-10 крапель свіжого лимонного соку
 • 2 склянки води

Спосіб приготування:

 • Перш за все змішайте спирт з хвощем та лимонним соком у посудині з темного скла.
 • Відкладіть засіб для настоювання на один місяць. Опісля розведіть цю суміш з двома склянками води. Отриманий засіб необхідно наносити масажними рухами на уражені розтяжками ділянки тіла щонайменше двічі на день.

Повірте, уже за декілька застосувань цього засобу можна помітити суттєву різницю! Розтяжки стануть менш помітними, тож і стан вашої шкіри буде значно кращим. • Ud-Din, S., McGeorge, D., & Bayat, A. (2016). Topical management of striae distensae (stretch marks): Prevention and therapy of striae rubrae and albae. Journal of the European Academy of Dermatology and Venereology. http://doi.org/10.1111/jdv.13223

 • Al-Himdani, S., Ud-Din, S., Gilmore, S., & Bayat, A. (2014). Striae distensae: a comprehensive review and evidence-based evaluation of prophylaxis and treatment. The British Journal of Dermathology. http://doi.org/10.1111/bjd.12681

 • Buchanan, K., Fletcher, H. M., & Reid, M. (2010). Prevention of striae gravidarum with cocoa butter cream. International Journal of Gynecology and Obstetrics. http://doi.org/10.1016/j.ijgo.2009.08.008

 • Soltanipour, F., Delaram, M., Taavoni, S., & Haghani, H. (2014). The effect of olive oil and the Saj® cream in prevention of striae gravidarum: A randomized controlled clinical trial. Complementary Therapies in Medicine. http://doi.org/10.1016/j.ctim.2013.11.011


Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.