6 симптомів того, що ви жертва словесного насильства

Жертва словесного насильства не завжди розуміє, що відбувається насправді, адже воно не обов'язково проявляється через агресивні висловлювання чи підвищений тон розмови. Людина може використовувати приховані методи, щоб залякати нас або змушувати почуватися нижчими.
6 симптомів того, що ви жертва словесного насильства

Останнє оновлення: 04 лютого, 2019

Коли ми чуємо слово “насильство“, то автоматично думаємо про фізичну агресію. Утім також є словесне насильство, яке, хоч і не має явних ознак, не менш руйнівне. Важливо навчитись розпізнавати симптоми того, що ви жертва словесного насильства.

Як зрозуміти, що ви жертва словесного насильства

1. Ви почуваєтеся наляканими, навіть коли на вас ніхто не кричить

як почувається жертва словесного насильства

Можна помилково думати, що словесне насильство є синонімом крику. Утім це не завжди так. Насправді психологічний насильник просто маніпулює жертвою та змушує її сумніватися у власних силах і можливостях.

Він може навіть використовувати люблячий і ніжний голос. Саме тому ви маєте запам’ятати, що відсутність агресивної поведінки не означає відсутність насильства. Ви також можете стикатися з явними чи прихованими погрозами.

Ви хвилюєтеся через те, як може повестися інша людина, якщо ви не зробите чогось? Чи, може, постійно боїтеся сказати зайве слово чи коментар? Ви завжди контролюєте власні висловлювання та дії, щоб не турбувати іншу людину? Це серйозний привід задуматися та проаналізувати свої стосунки.

2. Людина порівнює вас з іншими або звинувачує у всьому

Усім нам подобається, коли інші поважають нашу особистість і приймають такими, якими ми є. Утім, якщо ви жертва словесного насильства, можете забути про це. Насильник часто підриває чужу самооцінку та віру в себе за допомогою постійних порівнянь і почуття провини.

Нікому не подобається чути, що інша людина розумніша, гарніша чи робить щось краще, особливо коли це говорять насмішкуватим чи саркастичним тоном. Якщо слухати таке щодня, це може стати серйозним ударом для самооцінки.

  • Потрібно вибратися з такої ситуації, щойно ви відчуєте необґрунтовану критику чи насмішки.
  • Запам’ятайте: ніхто, за жодних обставин, не має права змушувати вас почуватися нижчими.
  • Через порівняння виникає почуття провини. Жертва словесного насильства почувається винною через різні дрібниці.

3. Ви постійно почуваєтеся зніяковіло

як почувається жертва словесного насильства

Ви можете зрозуміти, що стали жертвою словесного насильства, якщо постійно почуваєтеся зніяковіло поруч із певною людиною.

Такий сигнал може бути дуже непомітний і виглядати як жарти або принизливі коментарі або навіть доходити до нецензурщини, яка руйнує вашу самооцінку.

Не кажучи вже й про те, що збентеження може переростати в справжнє хвилювання, і в результаті ви змушені роботи те, чого не хочете або вважаєте шкідливим для себе.

4. Ви відчуваєте, що вони звинувачують вас або атакують запитаннями

Прямі нападки, спричинені браком упевненості в собі, – це ще один прояв словесного насильства. Часто насильник має глибокі внутрішні проблеми, через які він починає поводитися агресивно. Загалом, така невпевненість пов’язана з низькою самооцінкою, яка змушує нас сумніватися в кожному своєму кроці та дії.

  • Досить часто інтенсивність розпитувань чи докорів збільшується поступово, тому потрібно бути напоготові, щоб не допустити словесного насильства.
  • Не починайте знаходити пояснення своїм страхам – це поширена помилка. Проблема в тому, що з часом ситуація лише погіршуватиметься.

5. Ви помічаєте негативні зміни у своєму настрої

жертва словесного насильства

Ми просто люди, тому все навколо тим чи іншим чином неодмінно впливає на нас. Жертва насильства завжди стикається зі слідами деструктивної поведінки. Якщо звернути увагу на певні симптоми, можна зрозуміти, чи все гаразд.

  • Старайтеся аналізувати свій настрій, коли перебуваєте поруч з іншими людьми. Чи можете ви зрозуміти, хто робить вас щасливими? Чи бачите, хто виснажує вас?

Якщо ви зрозумієте, що певна людина спричиняє лише постійне відчуття дискомфорту або суму, настав час почати уникати її.

  • Іноді важко визнати, що хтось має сильний вплив на ваші почуття та вчинки, утім краще прийняти це та завершити токсичні стосунки.
  • Дуже важливо забути про свої очікування чи сподівання й об’єктивно оцінювати ситуацію, адже насильники зазвичай вміють дуже добре приховувати свої справжні наміри.

Якщо ви жертва словесного насильства через поведінку партнера або когось, кого ви дуже любите, мисліть тверезо, щоб визначити, що саме завдає вам шкоди. На основі цього ви зможете зрозуміти, що зробити для вирішення ситуації.

6. Ви виступаєте насильником щодо іншої людини

Люди вчаться з поведінки, яку бачать. На жаль, у випадку насильства багато жертв самі перетворюються на насильників.

Наприклад, дитина, яка виросла в середовищі, де батьки не контролювали свої емоції, може проявляти словесне насильство в дорослому віці, адже вона не навчилася справлятися зі своїми переживаннями й не мала хорошого прикладу для наслідування.

Звісно, це замкнуте коло можна розірвати. Ми радимо знайти спеціаліста, який допоможе вам справитися з насильством, якого ви зазнали в дитинстві, і порадить, як будувати здорові стосунки.

Що має робити жертва словесного насильства?

Визнати та прийняти те, що ви стали жертвою словесного насильства, непросто. Але пам’ятайте, що ваш добробут і самопочуття залежать від того, чи зможете ви справитися із ситуацією.

Не думайте про реакцію чи поведінку людей навколо. Єдине, що має вас турбувати, – ви самі.

Це може вас зацікавити ...
Сварки в присутності дітей та їхні наслідки
Моє здоров'я
Написав та перевірив Моє здоров'я
Сварки в присутності дітей та їхні наслідки

Сварки в присутності дітей - один із найгірших вчинків, які можуть робити батьки. Це призводить до появи почуття незахищеності, і тому ми повинні у...  • Evans P. Abuso verbal. La Violencia Negada.  Ediciones B Argentina S.A. (2000)

Зміст цієї публікації носить виключно інформаційний характер. Ні в якому разі не можна використовувати для постановки або заміни медичного діагнозу, самого лікування або рекомендацій спеціаліста. Якщо у вас виникли запитання чи сумніви, зверніться до перевіреного спеціаліста та отримайте його схвалення перед початком будь-якої процедури.