Як дізнатися, чи ваша дитина вживає наркотики

Як батьки, ми повинні навчитися виявляти, чи зміни в поведінці наших дітей пов'язані з їхнім розвитком або з, наприклад, зловживанням наркотиками. Дізнайтеся, як розпізнати, чи ваша дитина вживає наркотики.
Як дізнатися, чи ваша дитина вживає наркотики

Останнє оновлення: 18 травня, 2019

Наразі наркотики є однією з найбільших проблем, які турбують батьків. Знати, чи ваша дитина вживає наркотики, дуже важливо заради вчасного звернення за допомогою.

Кількість наркоманів, яких виявляють щороку, викликають занепокоєння. Попри те, що підлітки зазвичай “експериментують” з усім, вони легко стають наркоманами.

Підлітковий вік – це час повстання в тому сенсі, що підліток може поводитися незвично, але це не означає використання наркотиків.

Люди у віці від 11 до 21 років, як правило, мають спотворене сприйняття ризику. Це пояснює, чому вони поводяться так, а коли вже пізно, вони шкодують про це.

Батьки дітей із певною формою залежності кажуть, що розпізнати проблему вчасно не так-то просто. Ознаки не такі вже й зрозумілі.

У цій статті ми розглянемо деякі ознаки, за якими треба уважно стежити.

Розлючений підліток та наркотики

наркотики в підлітковому віці
Підлітки, за визначенням, сміливі та бунтівні. Вони переживають період, повний змін, до яких важко пристосуватися.

Починається розвиток сексуального інтересу та з’являється необхідність належати до групи та ототожнюватися з кимось.

Цей період сповнений експериментів і намагання залишатися на одній хвилі з друзями. Вплив дружби на кожного підлітка тісно пов’язаний зі сферою цього впливу.

Якщо у них також немає здорового спілкування зі своєю сім’єю, коли вони можуть відкрито говорити про все, що їм потрібно, може бути складніше діяти вчасно та врятувати юнака від цього страшного диявола.

Наркотики – недооцінений ворог

наркотики та їхній вплив
Багато підлітків та батьків вважають, що вживання наркотиків є чимось, що вони облишать у майбутньому. Вони не враховують ризик того, що залежність зможе залишитися з ними на все життя, що створить серйозні проблеми для їхнього особистого та професійного життя, а також для їхнього здоров’я.

Не спробувавши наркотики, підлітки не розуміють, що це може легко стати серйозною проблемою. З іншого боку, як батьки, ми відмовляємось прийняти те, що наша дитина не захищена від такого роду досвіду. Тому ми зазвичай не готові, не знаємо, як діяти, якщо виявляється, що дитина вживає наркотики.

Перше, що ми повинні зробити, це визначити, чи неповажне ставлення дитини пов’язане з гормональними змінами чи ні.

Дуже важливо поглянути трохи далі, ніж той важкий вік, у якому вони перебувають, і перевірити, чи дійсно дивна поведінка пов’язана з вживанням наркотиків.

Підозріла поведінка

Підлітки, які експериментують із наркотиками, природно намагатимуться це приховати. Тому важливо звернути увагу на будь-які розбіжності в поведінці, якими б незначними вони не здавалися.

1. Зверніть увагу на запахи

наркотики мають запах
Сигарети або тютюн мають сильні запахи, які прилипають до тих, хто їх використовує, а також до їхнього одягу.

Стратегія, яку наркомани використовують для запобігання виявленню, полягає в багаторазовому застосуванні одеколону, жуванні гумок і надмірному митті рук.

2. Погляньте дитині в очі

Очі – дуже чіткі індикатори наркоманії.

Кожен препарат має побічні ефекти. Наприклад, конопля викликає почервоніння та сонний погляд. Навпаки, кокаїн і екстазі змушують зіниці розширюватися, водночас очі стають дуже широкими та круглими.

3. Дитина стає надмірно дратівливою

дитина вживає наркотики
Гормональні зміни в підлітковому віці зазвичай викликають зміни в настрої, але ті, що викликають наркотики, зазвичай набагато помітніші. Хлопці стають дратівливими та агресивними у всьому, тому що їхнє тіло жадає наркотиків.

Вони ізолюють себе і прагнуть дистанціюватися від інших, особливо від батьків, тому що так вони можуть вживати наркотики без необхідності щось пояснювати.

4. Дитина краде ліки

Коли людина починає зловживати наркотиками, вона зазвичай експериментує з різними типами наркотиків і каже, що просто “спробувала” їх.

Тому вони часто спустошують аптечки. Знеболювальні засоби або популярні сиропи від кашлю найчастіше рекомендуються тими, хто їх вже пробував, і намагаються спонукати інших.

Тому, якщо у вас вдома зникають ліки, прийшов час поговорити на чистоту.

5. Дитина стає безвідповідальною

безвідповідальність і наркотики
Одним із найбільш руйнівних ефектів наркоманії є погана звичка відмовлятися від усього заради вільного часу. Юний наркоман кидає навчання та все, що вимагає від нього зобов’язань.

Показники успішності знижуються, адже вони не роблять домашніх завдань, щоб насолодитися своїм вільним часом.

Загальна оцінка

Поведінкові зміни, коли дитина вживає наркотики, часто виявляються настільки очевидними для батьків, які знають, чого шукати. Залежно від типу препаратів (стимулятори або депресанти), майже завжди буде конкретний доказ.

Якщо вони ходять і говорять швидше, вони можуть вживати амфетаміни. Якщо вони два дні не сплять, можливо, вони вживають кокаїн. Якщо вони навпаки здаються втомленими та повільними, вони можуть курити коноплю.

Ми мусимо прояснити, що ці згадані в попередніх абзацах ознаки, взяті окремо, не є визначальними чинниками того, що підліток є наркоманом. Однак чим більше змін ви бачите, тим більше шансів, що вони експериментують із наркотиками.

Важливо бути пильними, стежити за дітьми, знати, куди ходять, з ким спілкуються, і хто їхні друзі.

Щоденне ефективне спілкування є основою для підтримки тісних стосунків із дітьми та запобігання такій страшній ситуації, як наркоманія.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.