6 типів токсичних стосунків, яких ви повинні уникати

7 Січня, 2019
6 типів токсичних стосунків, яких ви повинні уникати

Поговорімо про токсичні стосунки. Без сумніву, вам відомо, про що йдеться. Навіть можливо, що ви стикалися з ними не раз у житті, тож знаєте, який величезний емоційний удар вони завдають здоров’ю, коли ви зв’язуєтеся з кимось, хто ставить свої потреби вище за ваші.

Втім, завжди щось дивне відбувається в токсичних стосунках: ви знаєте, що вони є, але ви не можете їх розгледіти, коли самі в них втягнуті. Чому так? Ви занадто емоційні. Кохання і прихильність іноді можуть бути наче пов’язкою, яка не дає вам бачити реальну ситуацію.

Ось чому сьогодні ми хочемо поговорити про шість типів токсичних стосунків, які слід розрізняти для того, щоб уникнути їх і встановити межі тоді, коли потрібно захистити себе. Слід також відзначити, що ми говоримо не лише про романтичні стосунки: у вас можуть бути токсичні друзі чи навіть токсичні члени родини.

Розпочнімо.

1. Стосунки, в яких тільки одна людина все контролює

сльози

Іноді простіше захопитися моментом і дозволити партнерам приймати важливі рішення – вони відповідають за те, що ви робите. Ви вірите, що вони добре піклуються про вас. Але будьте обережні. Якщо хтось інший буде завжди все контролювати, настане день, коли він почне приймати рішення замість вас.

Не дозволяйте цьому статися в стосунках з партнерами чи з іншими людьми. Завжди має бути баланс інтересів і особистих внесків. Щойно один з вас починає робити більше, ніж інший, або приймати рішення за вас обох, можуть виникнути проблеми.

2. Люди, які ставлять свої потреби вище за ваші

токсичні стосунки в сім'ї

“Мені подобається, щоб було саме так – це те, що мені подобається – мені потрібно – я сподіваюся, що ти…” Люди, які постійно вживають у реченнях особистий займенник “я”, безсумнівно, можуть належати до руйнівних типів особистості, що призводить до класичного прикладу токсичних стосунків.

Ті, що не здатні бачити далі власного маленького світу, не можуть принести іншій людині справжнє щастя. Вони не можуть дати повагу, на яку ви заслуговуєте. Запам’ятайте це!

3. Ті, що не можуть довіряти

Людям, які не мають довіри або розуміння, також не вистачає емоційної відкритості, щоб дати іншій людині повагу, співчуття та співпереживання.

Стосунки, які ґрунтуються на недовірі, завжди призводитимуть до непорозумінь і ревнощів, які проявляться у постійних суперечках, що зрештою день за днем руйнуватиме вашу самооцінку. Це порочне коло, і не варто в ньому залишатися.

4. Стосунки, що засновані на примусі

заплакана дівчина

“Після всього, що я для тебе зробив, тепер ти відмовляєшся зробити це для мене?”, “Якщо ти дійсно любила б мене, ти була б зі мною зараз. Тож, мабуть, ти мене ненавидиш”. Якщо ви колись чули такі фрази, без сумніву, ви знаєте, як це жахливо та боляче чути такі слова з вуст людини, яка нібито вас кохає.

Але не обманюйте себе. Люди, які покладаються на маніпуляції і примус, які використовують ці методи, щоб зловживати стосунками, насправді не відчувають любов, вони не поважають і не розуміють вас. Це явна ознака токсичних стосунків.

5. Токсичні стосунки ті, які засновані на брехні

сварка в сім'ї

Деякі люди постійно брешуть. Вони роблять це для досягнення своїх цілей, щоб повністю контролювати світ, який вони побудували навколо себе, і щоб завжди брати верх у стосунках, що ґрунтуються на обмані.

Вони можуть казати, що люблять вас, що ви найкращі, що могло трапитися в їхньому житті. Але вони не лише не демонструють вам свою любов, але й поводяться погано і принизливо. Їхня брехня з часом може викритися, і ви, ймовірно, пробачите її. Але в довгостроковій перспективі це знищуватиме вас зсередини. Не дозволяйте цьому трапитися з вами.

6. Стосунки, засновані на жертовності

Це дуже поширений різновид токсичних стосунків, як серед подружжя, так і серед членів родини. Граючи жертву, людина може претендувати на безліч переваг – наприклад, привернути вашу увагу або змусити вас почувати себе винними, щоб зміцнити своє панування над вами.

“Ти завжди залишаєш мене, коли ти мені найбільше потрібен”. “На вихідних я був хворий, а ти навіть не зателефонувала – очевидно, у тебе є важливіші справи”. Якщо ви бували в таких ситуаціях, ви знаєте, наскільки болісні ці почуття і як вони викликають суміш гніву, сорому і страху.

Підсумовуючи, зазначимо, що, попри те, що ми всі знаємо, що існують отруйні стосунки, вони як і раніше поширені в сучасному суспільстві. Як можна захистити себе від такої поведінки?

Перш за все, встановіть чіткі межі. Сформулюйте свої потреби і те, чого інші люди можуть очікувати від вас. Вони мають зрозуміти, що не зможуть силою викликати вашу любов, і що ваші потреби не менш важливі, ніж їхні. Любити – це поважати і розуміти.

Якщо ви помітите деякі з цих ознак у стосунках, і ваш партнер все ще поводитиметься так само, можливо, прийшов час віддалитися. Наважтеся на це заради фізичного та емоційного здоров’я.