6 звичок, що шкодять печінці

Печінка - це одних з найважливіших чутливих органів тіла: вона фільтрує токсини, виробляє жовч... Чому б не дізнатись, що шкодить печінці?
6 звичок, що шкодять печінці

Останнє оновлення: 13 листопада, 2018

Як ви можете знати, чи правильно дбаєте про свою печінку? Які ваші звички шкодять печінці? Іноді ми робимо невеликі помилки, ведемо спосіб життя та маємо звички, які не дуже добре впливають на наше здоров’я та на організм в цілому.

Печінка – це одних з найважливіших чутливих органів тіла: вона фільтрує токсини, виробляє жовч, перетворює вуглеводи, білки, мінеральні речовини та вітаміни… Чому б не дізнатись, як піклуватись про неї трохи краще?

Що може зашкодити печінці?

Ви ніколи не можете знати занадто багато на цю тему. Печінка є дуже важливим органом у тілі. Функції, які вона виконує, необхідні для здоров’я, тому іноді, маленька помилка може призвести до наслідків, які ви помітите не одразу. Наприклад, хто не страждав від невеликого запалення?

Якщо ви маєте хвороби печінки , то маєте приділити їй багато уваги. Звичайно, ви знаєте, як її лікувати та якої дієти слід дотримуватись, як звільнити печінку в разі накопичення токсинів або жирів, які майже завжди приносять захворювання печінці. Як щодо того, щоб розглянути, які завдають шкоди печінці? Погляньмо.

1. Високий рівень холестерину

холестерин

Холестерин – це тип жиру, який синтезує печінка і який, як правило, використовують як енергію для багатьох клітин. Він є і залишається основним елементом для багатьох компонентів тіла. Але має бути баланс, тому що холестерин, який не використовують, варто усувати, адже тоді  печінка отримує надлишок.

Збільшення рівню холестерину за межами очікуваної користі для печінки врешті-решт викликає певні захворювання. Наприклад, добре відома жирова дистрофія печінки. Вона є одним з найбільш поширених захворювань у світі, відповідно до ВООЗ (Всесвітньої організації охорони здоров’я).

Таким чином, треба рідше вживати червоне м’ясо, продукти харчування з надмірною кількістю жиру, цукор, яєчний жовток, дуже солоні продукти… та замінити їх на овочі, клітковину, цільне зерно.

2. Лягати пізно спати та пізно прокидатись

кіт

Ви здивовані? Швидше за все. Коли ви були маленькими, батьки завжди казали, що треба лягати спати рано. Це звичка, яку ми часто ігноруємо, коли виростаємо просто так або через зобов’язання. Ми забуваємо: організм влаштовано так, що в певні години вночі він виконує процеси детоксикації.

Наприклад, детоксикацію лімфатичної системи здійснює в першу чергу. Приблизно біля дванадцятої та о другій годині ночі печінка робить це самостійно. Ці процеси здійснюються належним чином, тільки коли ви знаходитесь у глибокому сні. Глибокий сон допоможе печінці виконувати свої функції.

Якщо часто порушувати ці природні цикли в організмі, врешті-решт ви відчуєте це на собі. Спробуйте дотримуватися графіка настільки, наскільки зможете, і перш за все, необхідно налагодити режим сну.

3. Відсутність сечовипускання вранці

жінка

Цей факт, безсумнівно, здивує вас. Але є люди, які прокидаються поспіхом та залишають будинок без сніданку або п’ють каву на роботі, а коли вони вже зробили свої справи, пригадують, що потрібно відвідати туалет. Це небезпечна звичка. Адже ігнорування позиву до сечовипускання може не тільки зашкодити печінці, але й ниркам. Ніколи цього не робіть!

4. Не їсти на сніданок

сніданок

Коли ви прокидаєтесь, енергетичні запаси глюкози дуже низькі. Цей стан впливає на печінку та стримує її від здобуття енергії для виконання своїх основних функцій. Є велика кількість людей, які не снідають, щоб схуднути (що є великою помилкою), або через поспіх вранці вони ігнорують сніданок.

Не пропускайте сніданок, не забувайте про цю дуже важливу частину харчування: тіла, печінки та головного мозку. Ці органи повинні отримати певну кількість енергії, щоб почати день.

5. Погана дієта

фаст-фуд

Іноді це відбувається через брак часу, велику кількість роботи чи зобов’язання. Легше вдатись до фаст-фуду, тому що це просте задоволення, яке економить час. Але в довгостроковій перспективі здоров’я не буде покращуватись. І в один прекрасний день, відбудеться неминуче: хвороба.

Печінка дуже чутлива до поганої дієти, комбінацій натрію, калорій, цукру та солі… Усе це буде підвищувати артеріальний тиск, рівень холестерину, спричинить жирну печінку. Дисфункція печінки є наслідком поганого харчування через високий вміст жиру та шкідливих елементів, які роблять її хворою, в результаті чого ви погано почуваєтесь. Запам’ятайте це.

6. Алкогольні напої

алкоголь

Ми всі це знаємо. Немає елемента, більш шкідливого для печінки, ніж алкоголь. Його важко обробляти, він шкодить та не дає їй можливості виконувати свої основні функції. Усе це порушує хімічний баланс, знищує клітини та спричиняє жирну печінку, гепатит, цироз…

Втім, склянка вина один раз на день – це рекомендована доза для здорових людей. Та пам’ятайте, що не варто її перевищувати, бо вживання алкоголю це завжди небезпечно.

Застосовуйте ці прості поради для поліпшення вашого життя. Це взагалі не важко! Ваш організм обов’язково це оцінить. Подбайте про печінку, про своє життя!
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.