6 звичок, щоб досягти емоційної зрілості

Усвідомлюючи свої слабкі місця і те, чого ви не любите, ви легко можете розпізнати свої емоції. Таким чином ви зможете досягти емоційної зрілості.
6 звичок, щоб досягти емоційної зрілості

Останнє оновлення: 11 лютого, 2019

Емоційна зрілість, також відома як емоційний інтелект, є здатністю, яка дозволяє людям розвивати повне усвідомлення своїх емоцій. Люди, яким вдалося досягти емоційної зрілості, вміють розрізняти свої емоції. Вони знають, як їх тлумачити. Крім того, вони знають, як правильно ними керувати.

По-перше, це може здатися просто і схоже на те, що кожен знає, як це зробити. Однак правда в тому, що це не так. Більшість з нас досі не знає, як керувати тим, що ми відчуваємо.

Як ви можете навчитися це робити?

1. Приділіть повну увагу

усвідомленість допомагає досягти емоційної зрілості
Усвідомленість – це чудова практика, яка змушує вас почати використовувати увагу на повну. Завдяки цьому ми вчимося не судити передчасно і спостерігати.

Емоційна зрілість ґрунтується на тому, щоб не реагувати імпульсивно на будь-які стимули. Натомість ви даєте собі кілька хвилин, щоб подумати, як правильно відреагувати.

  • З практикою, усвідомленість дає змогу зрозуміти свої думки та почуття. Потім ви починаєте керувати ними набагато краще.

2. Почніть вчитися на помилках

Не брати на себе відповідальність за свої власні дії та звинувачувати інших означає не мати власних помилок і не навчатися на них.

Помилки не є виключно негативом. Ба більше, ви можете вчитися на своїх помилках. У зв’язку з цим важливо не бігти від них. Замість цього використовуйте їх як імпульс, щоб наступного разу зробити краще.

  • Ви не отримаєте емоційну безпеку, якщо не будете брати на себе відповідальність за кожну з ваших помилок.

3. Ведіть щоденник своїх емоцій

як досягти емоційної зрілості
Дуже важливо пізнати себе. Однак у багатьох з нас, схоже, ніколи немає часу, тому важливо вести щоденник емоцій.

Варто знайти час щовечора перед сном, щоб записати в цьому щоденнику все, що ви переживали протягом дня з емоційної точки зору.

Що сталося, що змусило вас почуватися щасливими? Як ви почуваєтеся, коли отримали певне повідомлення? Як ви відреагували на образу?

Розмірковування над цими та іншими питаннями допоможе вам краще пізнати себе.

4. Порахуйте до п’яти, перш ніж діяти

Як не дивно, ваші щоденні емоції можуть допомогти вам усвідомити те, що вам потрібно знати, перш ніж діяти.

Неважливо, у якій ситуації. Також не має значення, емоції позитивні чи негативні. Спробуйте знайти деякий час, щоб переварити свої емоції, перш ніж діяти.

5. Практика відсторонення допомагає досягти емоційної зрілості

відсторонення допомагає досягти емоційної зрілості
Іноді ви можете триматися за свого партнера. А як щодо власних переконань і спогадів? Це не емоційна зрілість, а навпаки.

Ніхто не навчить вас практикувати відсторонення, яке є дуже корисною звичкою.

Дуже важливо, щоб ви не чіплялися за будь-яку думку або людину. Це важко, але з часом ви зможете це зробити.

Почніть відпускати!

6. Навіщо скаржитися?

Скарги заразили наше суспільство, наче вірус. На жаль, це виключає відповідальність, про яку ми говорили в пункті 2.

Щоб досягти емоційної зрілості, ви повинні бути послідовними. Проте ви також повинні прийняти те, що відбувається, і що ви не можете змінити.

Наприклад, ви часто можете переносити минуле до свого сьогодення, але чи це допоможе? Навпаки: це спричинить велике нещастя.

Щоб отримати емоційну безпеку, важливо зосередитися на сьогоденні, а не прив’язувати себе до того, що змушує вас страждати. Ви також повинні навчитися приймати проблеми та власні помилки. Однак, перш за все, потрібно спробувати відпустити.

Завдяки щоденній практиці цих 6 звичок ви зміните своє життя і зробите його набагато кращим, адже ви можете працювати, щоб змінити все, що вам не подобається в собі. Ви також можете виробити нові звички, які дадуть вам змогу бути кращою людиною.

Щоб досягти емоційної зрілості, потрібно мати певний контроль над своїми емоціями, що надзвичайно важливо для вашого добробуту.  • Moore, D. (2010). 7 Steps to emotional maturity. https://doi.org/10.1080/10610278.2015.10986397
  • Hyatt, L. L., Hyatt, C. B., & Hyatt, J. C. (2007). Effective leadership through emotional maturity. Academic Leadership. https://doi.org/10.1207/s15326985ep4104
  • Saxenian, H. (1958). Criterion for emotional maturity. Harvard Business Review. https://doi.org/http://web.b.ebscohost.com/ehost/pdfviewer/pdfviewer?sid=f8286263-d098-40b0-84e0-83554ec3701d%40sessionmgr111&vid=1&hid=117, retrieved on 14 April 2014
  • Keng, S. L., & Tong, E. M. (2016). Riding the tide of emotions with mindfulness: Mindfulness, affect dynamics, and the mediating role of coping. Emotion, 16(5), 706.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.