7 дивних фактів про зіниці

А ви знали, що зіниці можуть багатоп ро вас розповісти? Дізнайтесь, що саме.
7 дивних фактів про зіниці

Останнє оновлення: 12 грудня, 2018

Очі – це дзеркало душі, що може розкрити, як квітка свій бутон, маленький всесвіт емоцій та відчуттів. Чи ви колись замислювалися над тим, що про нас можуть розповісти наші зіниці?

Сьогодні на нашому сайті ми хотіли б запросити вас зазирнути в неймовірно захопливу темряву чарівних центрів наших очей, що звуться зіницями.

Як ви вже знаєте, ця частина ока відповідає за регулювання кількості світла, що потрапляє в очне яблуко. Але крім цього, вона приховує ще багато таємниць. Відкрийте їх з нами. Ми впевнені, що для вас це буде так само цікаво, як і для нас.

1. Оптографія

Оптографія – термін, не дуже відомий сьогодні. Проте в 19-му столітті його можна було почути дуже часто. Він належить до дисципліни, яку розробив фізіолог Фрідріх Вільгельм Кун у 1881 році. Її використовували, щоб проаналізувати зіниці жертв вбивства.

Вважали, що образ вбивці буде фотографічно закріплений у зіницях жертви. Були проведені численні дослідження на мікроскопічному рівні, щоб з’ясувати чи це можливо.

Насправді, було проаналізовано зіниці деяких з жертв Джека-Різника, але, на жаль, отримати чіткі результати не змогли. Сьогодні оптографія належить до групи паранормальних наук.

2. Ваші зіниці та емоції

у жінки тіче сльоза

Сильні емоції, такі як задоволення, ентузіазм і навіть сексуальне бажання помітно розширюють зіниці. Може здатися дивним, але для підтвердження цієї теорії, був проведений відомий сьогодні експеримент в Університеті Каліфорнії в 1977 році.

У дослідженні брали участь 150 людей, а полягало воно в тому, що кожному піддослідному видали для читання еротичну літературу. Дослідники спостерігали вплив деяких частин тексту на кожного піддослідного, а саме – розширення зіниць, що ефективно доводило цей цікавий зв’язок.

3. Розв’язання важкої задачі

мозок

Коли ми опиняємося зануреними у проблему або ситуацію, яка вимагає високого рівня розумової концентрації, наші зіниці часто розширені. Особливо, якщо завдання викликає стрес або занепокоєння, тобто стан, в якому з одного боку беруть участь емоції, а з іншого – мозкова робота.

4. Відраза

жіноче око

Це природна і інстинктивна реакція. Людські істоти відчувають негайну огиду до деяких речей: неприємних запахів, мертвого матеріалу або матеріалу, що розкладається, і навіть неприємних зовнішніх впливів, таких як насильство.

Ці ситуації також безпосередньо впливають на зіниці, змушуючи їх розширюватися. Чи ви коли-небудь помічали це? Емоційний вплив поєднується з природною фізіологічною реакцією відрази і необхідності уникнення її.

5. Біль

жінка плаче та тримається за голову

Ви, напевно, вже здогадалися про це. Автономна нервова система реагує на больові відчуття і активує нашу відповідь на них. Одна з перших реакцій нашого організму, при відчутті болю – розширення зіниць.

Чи знаєте ви, чому це відбувається? Коли запускається реакція, мозок потребує, щоб всі відчуття функціонували на вершині продуктивності. Таким чином, зір повинен бути 100% гострим, щоб виявити будь-яку потенційну небезпеку в навколишньому середовищі. Цікаво, чи не так?

6. Ваші зіниці та хімікати в атмосфері

людське око

Ми не можемо ігнорувати той факт, що наші очі, а отже, і зіниці, дуже чутливі до дії хімічних речовин в атмосфері. Так, наприклад, якщо ви прокидаєтеся в один чудовий день і помічаєте, що ваші зіниці весь час розширені – негайно звертайтеся до лікаря.

Окрім можливості проблеми в головному мозку, розширені зіниці також можуть вказувати на такі причини:

  • Отрути або інші хімічні речовини, на які ви маєте алергію. Приклад? Кора з ріжкового дерева.
  • Реактивне паливо, хлороформ і деякі препарати, такі як опіати, як правило, викликають таку реакцію, яка, як ми вже згадували, є ознакою того, що вам потрібно звернутися до лікаря.

7. Невралгічне захворювання

центр бачення

Ця інформація дуже важлива. Якщо після отримання удару, ви або ваші близькі зауважують, що ваші зіниці розширені, життєво важливо, щоб ви негайно звернулися по допомогу лікаря. Це може бути ознакою внутрішньої кровотечі або неврологічної проблеми, яка вимагає негайного втручання.

Іноді розширені зіниці також є ознакою пухлини головного мозку або інсульту. Вони постійно розширюються і не меншають, попри спрямування очей на пряме джерело світла.

Як ви можете бачити, зіниці не тільки показують наші емоції, вони також є індикатором здоров’я, на який варто звернути увагу заради власної безпеки.

It might interest you...
9 речей, про які говорять ваші зіниці
Моє здоров'яНаписав та перевірив Моє здоров'я
9 речей, про які говорять ваші зіниці

Коли поруч людина, яка вам подобається, ваші зіниці розширюються. А коли дивитеся на щось неприємне, вони на підсвідомому рівні звужуються.  • Підлужна С.А. (2003). Структурна перебудова м’язової системи під впливом фізичних навантажень. ПДПУ.
  • Шайдюк Б. (2008). Зміна м’язів під впливом фізичного навантаження. ВНМУ.