7 ознак дефіциту білка в організмі

Є чимало симптомів низького рівня білка в організмі. Однією з найбільш впізнаваних ознак білкового дефіциту є випадіння волосся, проте є чимало інших, менш відомих симптомів. У цій статті ми детальніше розповімо про сигнали організму, за якими ви легко розпізнаєте дефіцит білків.
7 ознак дефіциту білка в організмі

Останнє оновлення: 14 грудня, 2018

Протеїн є незамінною речовиною для росту, захисту та відновлення клітин в організмі. Будьте певні, дефіцит білка швидко дасть про себе знати шляхом чисельних тривожних сигналів від внутрішніх органів та систем.

Якщо ви не вживаєте білки у достатній кількості, прочитайте уважно цю статтю та неодмінно перевірте, чи немає у вас перших ознак білкового дефіциту.

1. Тяга до солодкого

Протеїн володіє здатністю тримати рівень цукру в організмі на належному рівні. Саме тому при недостатній кількості білкової їжі у раціоні, рівень цукру у крові знижується, і людина постійно відчуває нестримну тягу до солодкого.

2. Суха шкіра, тонке волосся та ламкі нігті

тонке волосся свідчить про дефіцит білків

Якщо ви не споживаєте достатньо білка, ваше волосся стане тонким і ламким та випадатиме зі значною швидкістю.

При білковому дефіциті шкіра також може втратити привабливий зовнішній вигляд, стати сухою та почати лущитися.

Якщо на кутикулах ви помітите задирки або інші неприємні недоліки, це теж може бути свідченням нестачі протеїну в організмі.

3. Неспроможність зосередитися на конкретному завданні

Якщо ви помітили, що віднедавна вам важко сфокусуватися на якійсь проблемі, це також може свідчити про дефіцит білка в організмі.

Коли організм не отримує необхідну йому добову норму білка, людина може відчувати короткотривале прояснення думок, за яким слідує ще більша розгубленість та збентеження.

Причиною цього є коливання рівня цукру в організмі, яке негативно впливає на мозкову активність.

4. Біль у м’язах та суглобах

біль у м'язах - ознака білкового дефіциту

Якщо ви помітили слабкість та біль у м’язах та суглобах, які виникають навіть якщо ви не займалися напередодні спортом, це може бути одним із симптомів нестачі білка в організмі.

Причиною таких неприємних відчуттів є те, що білки необхідні для зміцнення м’язів та суглобів, тому їх нестача призводить до ослаблення організму.

5. Повільне відновлення після травм

Дефіцит білка в організмі призводить до важкого та тривалого загоєння ран.

Протеїн є незамінним для росту клітин та відновлення після травм . До того ж, білки необхідні для зміцнення імунної системи.

При білковому дефіциті рани загоюватимуться значно довше.

6. Затримка рідини

дефіцит білка призводить до появи набряків

Незбалансований раціон з низьким вмістом білка призводить до затримки рідини в організмі. Саме тому при білковому дефіциті людина страждає від набряків і відчуття важкості у кінцівках.

Якщо ви хочете вивести з організму зайву рідину, радимо дотримуватися збалансованого раціону, відмовитися від алкогольних напоїв, споживати менше солі та пити достатню кількість чистої води впродовж дня.

7. Ослаблена імунна система

Дефіцит білка в організмі може стати однією з причин ослаблення імунної системи.

Протеїн є незамінним для імунної системи, саме тому його нестача робить організм вразливим до різноманітних вірусних захворювань.

Корисні поради для людей, які страждають на дефіцит білка в організмі

Якщо ви помітили один або кілька вищезгаданих симптомів, радимо переглянути свій раціон та збагатити його продуктами з високим вмістом білка.

Ось низка корисних продуктів, багатих на протеїн:

Сочевиця

  • У 100 г сочевиці міститься 18 г чистих білка. До того ж, ця крупа характеризується високим вмістом заліза, яке також є незамінним для організму.
  • Ця бобова рослина сприяє відновленню клітин та захищає від появи ознак передчасного старіння.

Шпинат

шпинат багатий на білок
  • Шпинат є неймовірно корисним продуктом, адже у ньому міститься велика кількість не лише білка, але й заліза та кальцію.
  • Його можна готувати, а можна й споживати у сирому вигляді у складі салатів. Зверніть увагу, що приготувавши шпинат, ви збільшите вміст білка у ньому вп’ятеро. Кількість заліза у відвареному або тушкованому шпинаті також є вищою, аніж у сирому продукті.

Насіння та горіхи

Ці продукти не лише містять велику кількість білка та клітковини, але й запобігають появі закрепів.

За умови регулярного споживання насіння та горіхів вже за короткий період часу ви помітите суттєве покращення самопочуття.

М’ясо

М’ясо є незамінним для організму продуктом, адже у ньому міститься велика кількість білка.

  • Куряча грудка є низькокалорійною та корисною. Зверніть увагу, що 100 г курятини містить 26 г білка.
  • Одним з корисних видів м’яса є індиче філе, адже у ньому також мало калорій і ще більше протеїну, ніж у курятині. У 100 г індичого м’яса міститься 29 г білка.
  • Якщо ви не любите м’ясо птиці, можете вживати телячі стейки, адже на 100 г такого м’яса припадає 21 г білка.
  • Натуральна шинка містить 30 г білка на кожні 100 г м’яса, тож можете спокійно вживати цей продукт на сніданок.


  • Martone AM., Marzetti E., Calvani R., Picca A., et al., Exercise and protein intake: a synergistic approach against sarcopenia. Biomed Res Int, 2017.
  • Jager R., Kersick CM., Campbell BI., Cribb PJ., et al., International society of sports nutrition position stand: protein and exercise. J Int Soc Sports Nutr, 2017.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.